noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

Z-SSD سامسونگ برای شگفت‌زده کردن شما آمده‌ است

نویسنده: ghatreh.com ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ ق.ظ مشاهده: ۳۷۳ بار
Z-SSD سامسونگ برای شگفت‌زده کردن شما آمده‌ است

z-ssd سامسونگ برای شگفت‌زده کردن شما آمده‌ است

سامسونگ از نسخه ساخته شده در فرم فاکتور M.2اSSD فوق سریع Z-SSD سامسونگ پرده برداشت. این SSDها برای مصارفی چون سیستم‌های کاری، کامپیوترهای با کارایی بالا و سرورهای هوش مصنوعی ساخته شده اند و نزدیک به 10 برابر سریع‌تر از SSD های معمولی هستند.

سامسونگ در ساخت Z-SSD سامسونگ از تراشه‌های حافظه اختصاصی موسوم به Z-NAND استفاده کرده است که ادعا می‌کند سرعت خواندن سلول‌های حافظه آن تا 10 برابر بیشتر از تراشه‌های حافظه 3D V-NAND بکار رفته در سری 960 Pro است. سپس این کارایی بالا صرف دست یابی به پایین‌ترین تأخیر و سرعت دست یابی ممکن شده که در مصارفی چون اپلیکیشن های هوش مصنوعی بسیار سودمند است. Z-SSD M.2 در اندازه M.2-22110 (با طول 110 میلی متر) ساخته شده است و از پروتکل NVMe از طریق چهار خط ارتباطی PCI-Express 3.0 بهره می‌گیرد.
ssd-samsung-zssd-01
ظاهراً این درایو دارای کنترلر 8 کاناله مشابه PM983 SSD است و خبری از کنترلر 16 کاناله موجود در گونه AIC نیست. این درایو در دو ظرفیت 240 و 480 گیگابایت در دسترس خواهد و سرعت خواندن و نوشتن متوالی آن به ترتیب به 3200 و 2800 مگابایت در ثانیه می‌رسد. طبق اعلام سامسونگ می‌توان روزانه 30 برابر ظرفیت اسمی داده نوشت. Z-SSD M.2 دارای تعدادی خازن است که بخشی از پروتکشن حفاظتی تعبیه شده در برابر قطع ناگهانی برق هستند.قیمت این SSDها اعلام نشده است.

    نظر خودتان را ارسال کنید