noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

هزینه تولید گلکسی S9 Plus کم‌تر از گوشی Galaxy Note8 است

نویسنده: nodud.com ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۱:۲۴ ب.ظ مشاهده: ۶۷۶ بار
هزینه تولید گلکسی S9 Plus کم‌تر از گوشی Galaxy Note8 است

preorder-galaxy-s9

هزینه تولید گلکسی S9 Plus کم‌تر از گوشی Galaxy Note8 است

بررسی‌ها حاکی از آن است که تولید گلکسی S9 Plus هزینه بیشتری برای سامسونگ در مقایسه با تولید گوشی Galaxy Note8 به همراه دارد.
با توجه به اینکه شرکت‌های مختلف در رابطه با هزینه تولید گوشی‌های هوشمند خود، اطلاعاتی ارائه نمی‌دهند؛ تخمین زدن قیمت تولید یک گوشی برای شرکت‌های دیگر کاری دشوار است! تحلیل‌گران، اکثراً با استناد به منابع مطلع و غیررسمی، هزینه تولید گوشی‌های مطرح را اعلام می‌کنند که شاید با هزینه واقعی برای تولید گوشی، اختلاف داشته باشد.
 
به‌تازگی نیز، هزینه تولید گوشی گلکسی اس 9 پلاس توسط Techinsights اعلام شده است؛ به‌نظر می‌رسد این گوشی با هزینه بیشتری نسبت به گلکسی نوت ۸ تولید می‌شود. همانطور که در ابتدا نیز گفته شد، اطلاعات ارائه شده پیرامون هزینه تولید گوشی‌های هوشمند، براساس تخمین‌هایی است که شاید کاملاً درست نباشند؛ به همین جهت، نمی‌توان اطمینان داشت که هزینه اعلام شده برای تولید گلکسی اس ۹ پلاس به واقعیت نزدیک است.

گوشی Galaxy Note8

galaxy-s9-vs-note-8-002
 
با صرف‌نظر از صحت یا عدم صحت اطلاعات ارائه شده، به‌نظر می‌رسد تولید گلکسی اس ۹ پلاس برای سامسونگ نزدیک به ۳۷۹ دلار هزینه به همراه دارد؛ تولید صفحه‌نمایش و پنل لمسی گوشی، نزدیک به ۷۲.۵ دلار از این هزینه را شامل می‌شود و تولید باتری، تنها ۵.۵ دلار از هزینه تولید ۳۷۹ دلاری گلکسی اس ۹ پلاس را به خود اختصاص داده است.
 
برای مقایسه، همچنین هزینه تولید گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس نیز ذکر شده که به ترتیب ۳۶۹ و ۳۴۳ دلار است. با احتساب هزینه تولید اعلام شده برای پرچم‌دار ۶.۲ اینچی جدید سامسونگ، این گوشی با هزینه بیشتری نسبت به نسل قبل یا حتی نسبت به گلکسی نوت ۸ تولید می‌شود! این در حالی است که سامسونگ، پرچم‌دار جدیدش را با قیمت ۸۴۰ دلار عرضه می‌کند که مشابه با قیمت اعلام شده برای گلکسی اس ۸ پلاس است؛ در همین حال، گلکسی نوت ۸ سامسونگ قیمت بالاتری نسبت به گلکسی اس ۹ پلاس  در بازار دارد.
 
آیفون ۱۰ (iPhone X) که یکی از گران‌قیمت‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار محسوب می‌شود، هزینه تولید ۳۸۹.۵ دلاری برای شرکت سازنده خود یعنی اپل به همراه دارد؛ کوپرتینویی‌ها این گوشی را با قیمت ۹۹۹ دلار برای مدل ۶۴ گیگابایتی به فروش می‌رسانند. آیفون ۸ پلاس نیز که تولید آن ۳۲۴.۵ دلار برای اپل تمام می‌شود، ۷۹۹ دلار قیمت‌گذاری شده است.
 
در میان گوشی‌های گلکسی اس ۸ پلاس، گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۹ پلاس، سامسونگ بیشترین هزینه را برای تولید دوربین مدل «پلاس» پرچم‌دار ۲۰۱۸ خود می‌پردازد؛ همچنین به‌نظر می‌رسد تولید نمایشگر سوپر آمولد گلکسی نوت ۸ از آماده‌سازی نمایشگر دو گوشی دیگر یعنی گلکسی اس ۸ پلاس و گلکسی اس ۹ پلاس، گران‌تر تمام شده است. اپل با صرف تنها ۴۷.۵ دلار، پنل نمایشگر IPS LCD یا تاچ گوشی آیفون ۸ پلاس را آماده می‌کند؛ در همین حال برای آماده‌سازی صفحه‌نمایش اولد و پنل لمسی آیفون ۱۰، نزدیک به ۷۷ دلار هزینه می‌پردازد.
 
لازم به‌ذکر است که بیشتر قطعات مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند سامسونگ، توسط شرکت‌های تابعه سامسونگ الکترونیکز آماده می‌شوند؛ به عبارت بهتر، واحد موبایل برای تولید برخی از قطعات گوشی‌های هوشمند خود به شرکت‌های دیگر مانند سامسونگ دیسپلی یا غیره هزینه‌ای را می‌پردازد.
 
همچنین باید اشاره کرد که قیمت اعلام شده برای تولید گلکسی اس ۹ پلاس یا گلکسی نوت ۸، به منزله قیمت نهایی توسعه آن‌ها نیست؛ سامسونگ هزینه دیگری را برای بازاریابی گوشی‌های هوشمند می‌پردازد و همچنین بخشی از هزینه نهایی، صرف تیم تحقیق و توسعه و تیم توسعه‌دهنده نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند سامسونگ می‌شود.

نظر خودتان را ارسال کنید