noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

APN چیست و چطور می توان آن را تغییر داد؟

نویسنده: androidcentral ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۸ ب.ظ مشاهده: ۹۸۹ بار
APN چیست و چطور می توان آن را تغییر داد؟

APN چیست و چطور می توان آن را تغییر داد؟

APN چیست ? پاسخ: APN علامت اختصاری Access Point Name می باشد و اطلاعات لازم برای اتصال تلفن همراه به سرویس بی سیم را تامین می کند. با اضافه کردن یک پروفایل جدید  APN با اطلاعات اپراتور در تنظیمات گوشی می توان آن را تغییر داد. 
تلفن های آنلاک و اپراتورهای جایگزین امروزه بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته اند. اغلب کارخانه ها یک یا دو مدل آنلاک می سازند که می توان مستقیماً از وب سایت خودشان تهیه کرد. این تلفن ها دارای قسمت های نرم افزاری هستند که می توان به وسیله ی آن از شبکه ی GSM سراسر دنیا استفاده کرد. هنگامی که تلفن شما تنها به یک اپراتور وابسته نباشد می توانید به اپراتورهای دیگر با بسته های پیشنهادی متنوع دسترسی داشته باشید.

APN چیست
APN نام تنظیماتی است که تلفن برای راه پیدا کردن به شبکه ی اینترنتی نیاز دارد. اپراتور این اطلاعات را می خواند تا برای شما یک آدرس IP بسازد. بیشتر کار را اپراتور انجام می دهد اما وظیفه ی ما این است که اطلاعات صحیح وارد کنیم تا به شبکه ی مورد نظر متصل شویم. بسته به ساختار شبکه ی اپراتور، ممکن است تنظیمات کمی تفاوت داشته باشد. خبر خوب اینست که تلفن های همراه معمولاً به صورت پیش فرض دارای چند نوع پروفایل APN هستند که یکی از آن ها معمولاً ارتباط با شبکه را برقرار می سازد. اگر تنظیمات پیش فرض عمل نکنند، می بایست به صورت دستی تنظیمات را انجام دهید. خبر بد اینست که اپراتورها می توانند تلفن را قفل کنند و قابلیت تغییر APN را مسدود سازند. 
APN چیست

اولین چیزی که نیاز دارید، پیدا کردن بهترین APN است. می توانید تنظیمات آن را از وب سایت اپراتور مورد نظرتان به دست آورید. نمونه ای از این تنظیمات را می توانید در زیر مشاهده کنید: 
Name - Ultra
APN - Wholesale
Proxy - (leave blank)
Port - 8080
Username & Password - (leave blank)
Server - (leave blank)
MMS Proxy - (leave blank)
MMS Port - (leave blank)
MCC - 310
MNC - 260
Authentication Type - (leave blank)
APN Type - default,supl,mms
این تنظیمات می تواند در تلفن های مختلف، کمی متفاوت باشد. اما این تنظیمات همیشه در قسمت Wireless & networks قرار می گیرد. شما می بایست گزینه ی Access Point Names  پیدا کنید. می توانید با وارد شدن به تنظیمات هر چیزی را تغییر دهید. 
APN چیست

بر روی Access Point Names ضربه بزنید تا باز شود. در این قسمت فهرستی را مشاهده می کنید که حداقل یک APN در آن وجود دارد. APN موجود را دستکاری یا حذف نکنید؛ بلکه یک پروفایل جدید بسازید. برای این کار بر روی علامت بعلاوه در بالای صفحه ضربه بزنید تا گزینه ی Edit access point بر روی صفحه پدیدار شود. در اینجا باید اطلاعاتی را که از اپراتور به دست آورده اید، وارد کنید. دو نکته ی مهم در اینجا وجود دارد:
همه ی خانه های تنظیمات نیاز به پر شدن ندارند. تنها خانه هایی را که اپراتور مد نظر لازم دارد پر کنید و به بقیه ی خانه ها کاری نداشته باشید.
در تایپ کردن حروف و اعداد خیلی دقت کنید؛ اپراتورها طوری تنظیم شده اند که ارزش ها را با دقت می خوانند  و هر تغییری هر چقدر کوچک مانع شکل گیری پروفایل APN خواهد شد. 
بعد از وارد کردن اطلاعات لازم، APN را ذخیره کنید. برای این کار باید بر روی سه نقطه ی بالای صفحه ضربه بزنید و سپس گزینه ی Save را انتخاب کنید. 
APN چیست

بعد از آن که اطلاعات APN ذخیره شد به صفحه ی قبل بازگردید تا پروفایل جدید را در فهرست مشاهده کنید. بر روی APN مورد نظر ضربه بزنید تا فعال شود. تلفن شما برای قطع ارتباط با APN قبلی و اتصال به APN جدید نیاز به زمان دارد. اما اگر بعد از چند دقیقه به شبکه وصل نشدید، تلفن خود را روشن خاموش کنید. 
در موارد نادر، اپراتورها به دو APN نیاز دارند. علت نیاز به دو پروفایل، اینست که آن ها از دو مسیر مختلف برای اینترنت و MMS استفاده می کنند. اگر این چنین باشد در وب سایت اپراتور توضیحات لازم نوشته شده است. 
هم اکنون می توانید از تمام سرویس های تماس تلفنی، پیام کوتاه، پیام بلند و اینترنت استفاده کنید. برای کنترل مصرف اینترنت بهتر است Data Saver را روشن کنید و در مواقعی که نیازی به آن ندارید سرویس را خاموش کنید. 
 
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

    نظر خودتان را ارسال کنید