noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

فناوری AMBIENT در تلویزیون های QLED سامسونگ

نویسنده: dezeen.com ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶ ق.ظ مشاهده: ۱۵۳ بار
فناوری AMBIENT در تلویزیون های QLED سامسونگ

فناوری AMBIENT در تلویزیون های QLED سامسونگ

فناوری AMBIENT استفاده شده در تلویزیون های سامسونگ موجب شده تا هنگامی که این دستگاه خاموش است ، شفاف به نظر برسد. این فناوری با تقلید رنگ دیوار پشت تلویزیون ، صفحه ی سیاه را تغییر داده و شبیه به آن رنگ در آورده و در صورت لزوم نیز میتوانید در قسمت تنظیمات ، ویژگی نشان دادن اطلاعات نظیر زمان ، هوا و اخبار را فعال نمایید. 
این فناوری در تلویزیون های سال 2018 شرکت سامسونگ قرار داده شده است. تلویزیون های جدید سامسونگ با داشتن حاشیه ی بسیار باریک ، سیم نامرئی مخصوص سامسونگ و فناوری AMBIENT به صورت بسیار نا محسوس بر روی دیوار خانه ی شما قرار خواهند گرفت. 
مدیر فروش شرکت سامسونگ در خصوص این تلویزیون ها عنوان نموده : " شاید در بعضی خانه ها تلویزیون ها کمتر از پنج ساعت استفاده شوند و فضای زیادی را اشغال نمایند ، این بدین معناست که تلویزیون ها 19 ساعت در شبانه روز همانند یک تخته سیاه بر روی دیوار قرار گرفته اند و با رنگ سیاه خود ، اثرات انگشت و غبار به راحتی بر روی آن ها پدیدار میگردد." 
حالت AMBIENT این صفحه ی سیاه را از بین برده و توسط یک اپلیکیشن ساده به نام SMART THINGS به شما امکان قرار گرفتن عکس از حالت خاموش تلویزیون و فضای پشت آن را خواهد داد. این برنامه با آنالیز نمودن جنس و رنگ دیوار پشت ، عکسی شبیه به آن را پس زمینه ی تلویزیون کرده و فضای سیاه را کاملا از بین خواهد برد. ویژگی های زمان و اخبار را نیز در صورت نیاز میتوانید به آن اضافه نموده و یا حتی تصویر پس زمینه ی آن را تغییر دهید. زمان بر روی این حالت به صورت یک ساعت ساده و گرد بوده و دو توپ با سایز های متفاوت نیز زمان را به نمایش خواهند گذاشت. 
ویژگی دیگر این حالت، استفاده از عکس های فوق العاده با کیفیت از مناظر طبیعت بوده که نسبت به زمان روز و میزان نوری که توسط حس گر بکار رفته شده در جلوی تلویزیون تشخیص داده شده و تغییر خواهد یافت. به عنوان مثال اگر هوا ابری باشد تلویزیون هم نور خود را کاهش داده و فضایی متناسب با هوای بیرون را در خانه ی شما بوجود خواهد آورد.
هنگامی که کسی در خانه حضور نداشته باشد ، این حالت با پایین آوردن میزان مصرف برق ، در هزینه ی آن صرفه جویی به عمل خواهد آورد.  
 

نظر خودتان را ارسال کنید