noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

مایکروسافت x Cloud و کیفیت بازی های کنسول بر روی گوشی های سامسونگ

نویسنده: sammobile.com ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰ ق.ظ مشاهده: ۱۳۰ بار
مایکروسافت x Cloud و کیفیت بازی های کنسول بر روی گوشی های سامسونگ

مایکروسافت x Cloud


مایکروسافت x Cloud
یا پروژه ی x Cloud از گوشی ها و تبلت های سامسونگ پشتیبانی خواهد کرد. این خبر در کنفرانس روز چهارشنبه ی سامسونگ SDC 2018 در سان فرانسیسکو مطرح گردید. مایکروسافت x Cloud یک سرویس اجرای بازی آنلاین جدید بوده که مایکروسافت مشغول کار بر روی آن میباشد. این سرویس قابلیت اجرای بازی ها را با کیفیت کنسول برای گوشی ها و به خصوص گوشی ها و تبلت های سامسونگ فراهم میسازد. 
سامسونگ سرسختانه در حال تلاش برای بدست آوردن جایگاهی در دنیای بازی بوده تا بتواند سری گلکسی خود را در بین گیمرها به محصولی محبوب تبدیل نماید. علاوه بر این ، زمزمه هایی از طراحی یک گوشی مخصوص گیمینگ از سامسونگ به گوش رسیده و البته مانند همیشه سامسونگ از اعلام چنین مسائلی خودداری نموده؛ مایکروسافت ایده و نمونه های پروژه ی x Cloud را پیشتر در نمایشگاه E3 2018 به نمایش گذاشته بود و توسط آن گیمرها می توانستند بازی های  XBOX را بر روی چندین دستگاه دیگر نیز بازی کنند. 
این سرویس امکان اجرای بازی ها را بر روی دستگاه هایی میدهد که توانایی اجرای آن ها را ندارند. مایکروسافت x Cloud با استفاده از فناوری ابر افزاری Microsoft Azure تمامی مراحل اجرا و پردازش بازی را به انجام رسانده و سپس این ابر افزار تصاویر را به گوشی و یا تبلت فرستاده و امکان اجرای بازی هایی نظیر Halo و Red Dead Redemption را فراهم می سازد. 
مایکروسافت در تلاش برای اجرای بازی ها با کیفیت بالا و همانند X Box بر روی گوشی ها و تبلت ها می باشد. از آن جا که تمامی پردازش ها به عهده ی ابر افزار بوده بازی با سرعت بالا و بی وقفه بر روی صفحه اجرا میگردد. علاوه بر این میتوان برای استفاده از این ابر افزار و کنترل بیشتر بر روی بازی دسته ی بیسیم ایکس باکس را با دانگل مخصوص و یا بلوتوث به گوشی سامسونگ خود متصل نمایید. مایکروسافت کنترل های ایکس باکس را نیز بر روی صفحات گوشی ها تنظیم نموده است. 
"سارا باند" ، مدیر قسمت بازی های رایانه ای و مشترک مایکروسافت در این باره گفته : " هدف ما از درست نمودن همچین شبکه ای استفاده میلیون ها کاربر سامسونگ از گوشی های پیشرفته در کنار بهترین تجربه ی بازی ها می باشد. " 
مایکروسافت اطلاعات زیادی در خصوص پروژه ی x Cloud ارائه نداده و فقط اعلام نموده که در سال آینده ی میلادی نسخه ی Beta آن را در دسترس عموم قرار خواهد داد. تاریخ دقیق و قیمت استفاده از این سرویس نامشخص است اما مساله ی مهم این است که ابتدا گوشی های سامسونگ قابلیت x Cloud را دریافت مینمایند. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید