noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوگل کروم 76 بتا ، فلش را بلاک می کند

نویسنده: 91mobiles.com ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۴ ب.ظ مشاهده: ۱۶۸ بار
گوگل کروم 76 بتا ، فلش را بلاک می کند

در اوایل ماه جاری، گوگل نگارش 75 گوگل کروم را برای ویندوز، مک، لینوکس و اندروید عرضه کرد. حالا غول جست و جوگرها، ورژن گوگل کروم 76 بتا را در اختیار اعضای شبکه ی بتا گذاشته است. این ورژن جدید بتا، قابلیت های زیادی دارد که حفاظت از حریم شخصی را هدف قرار داده اند. برای مثال، کروم 76، Flash را بلاک می کند. همچنین این مرورگر به وب سایت ها اجازه نمی دهد که ناشناس بودن شما را تشخیص بدهند. اگر از حالت تاریک یا Dark Mode در کروم استفاده می کنید، وب سایت هایی که این حالت از پیش فعال نکرده اند، فعال می کنند. 

گوگل کروم 76 بتا
مرورگر کروم، مدتی است محتوای Flash را مسدود کرده و می خواهد همه به جای آن از  HTML5 استفاده کنند. این مرورگر، Flash ها را در پس زمینه مسدود می کند و اگر کاربر بخواهد از آن استفاده کند، می بایست افزونه ی آن را نصب کند و به صورت دستی آن را فعال نماید. گوگل کروم 76 بتا به صورت پیش فرض فلش ها را مسدود می کند اما گزینه ی پرسش از کاربر را ایجاد نموده است. قابلیت دیگر ورژن جدید مرورگر کروم این است که وب سایت ها نمی توانند ناشناس بودن  شما را تشخیص بدهند. 
عده ی زیادی از کاربران برای آن که بتوانند به محتوای پولی وب سایت ها دسترسی داشته باشند، با وضعیت ناشناس یا Incognito Mode وارد وب سایت ها می شوند. به علت وجود یک کد مشخص، وب سایت ها می توانستند وضعیت ناشناس را تشخیص دهند و کاربران را از مشاهده ی تیترها و موضوعات خاص منع کنند. با گوگل کروم 76 بتا ، دیگر شاخص قبلی به وب سایت ها مخابره نمی شود. این کار با تغییر استفاده ی مرورگر از FileSystem API اتفاق می افتد. همچنین یک دکمه ی نصب اضافه شده که به کاربر اجازه می دهد، برنامه های مبتنی بر وب را به راحتی نصب کند. این دکمه در گوشه ی سمت راست نوار آدرس وجود دارد. بیشترین کاربرد این دکمه برای ورژن موبایل احساس می شود. 
 
در موبایل، گزینه ی  Add to Home Screen می تواند با پیام های توسعه دهنده جایگزین شود. گوگل بر روی طراحی جدید رابط کاربری کار می کند تا نصب برنامه های مبتنی بر وب را تسهیل کند. همچنین از این پس برنامه های وب به صورت خودکار به روزرسانی دریافت می کنند. کروم 76 بتا، به وب سایت ها اجازه می دهد که وضعیت تاریک یا دارک مود را فعال کنند. برای مثال، اگر دارک مود در مرورگر شما فعال است، وب سایت ها به حالت تیره نمایش داده می شوند و از رابط کاربری مربوطه پیروی می کنند. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید