noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوگل مپ چگونه ترافیک را پیش بینی می کند ؟

نویسنده: electronics ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸ ق.ظ مشاهده: ۲۱۱ بار
گوگل مپ چگونه ترافیک را پیش بینی می کند ؟

گوگل مپ چگونه ترافیک را پیش بینی می کند ؟

 نشان دادن مسیرهای سبز، زرد و قرمز در گوگل مپ برای اطلاع دادن میزان ترافیک در راه ها، قابلیتی است که به شما کمک می کند سریع ترین راه را بیابید. اما گوگل مپ چگونه ترافیک را پیش بینی می کند و از میزان ترافیک میان مبدا و مقصد خبردار می شود؟ 
گوگل مپ، نمایش ترافیک و سریع ترین راه را از دو دسته از اطلاعات به دست می آورد: داده های تاریخی در مورد میانگین زمان لازم برای راه های خاص در زمان خاص و همچنین داده های زنده که از طریق حسگرهای موجود در تلفن های همراه و میزان سرعت ماشین مخابره می شوند. 
ورژن های اولیه ی گوگل مپ به داده های حسگر های نصب شده توسط دولت ها در خیابان ها مبتنی بود. رادارها، اشعه ها، رادارهای لیزری و حسگرها ، حجم و سرعت ترافیک را به صورت بی سیم به سرورها می فرستند. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10


داده های حاصل از این حسگرها برای ارائه ی اطلاعات ترافیکی زنده استفاده می شوند. بعد از جمع آوری داده ها، اطلاعات به دست آمده قسمتی از داده های تاریخی می شوند تا در آینده میزان ترافیک پیش بینی شود. حسگرهای نصب شده معمولاً به بزرگراه ها و خیابان های اصلی محدود می شود؛ چرا که این حسگرها در مناطق پر رفت و آمد و مستعد ترافیک سنگین نصب می شوند. 
از سال 2009، گوگل برای بالا بردن دقت تشخیص ترافیک از منابع موجود در محل استفاده می کند. هنگامی که دارندگان گوشی های اندرویدی از گوگل مپ با GPS روشن استفاده می کنند، گوگل به صورت نامحسوس داده های مورد نیازش را دریافت می کند و متوجه می شود که ماشین ها با چه سرعتی در حال حرکت هستند. گوگل مپ به صورت مداوم داده های به دست آمده از ماشین های مختلف را با هم ترکیب می کند و رنگ راه های مختلف را با توجه به میزان ترافیک تعیین می کند. 
هر چه تعداد رانندگانی که از گوگل مپ استفاده می کنند، بیشتر باشد، پیش بینی وضعیت ترافیک درست تر است. گوگل مپ به میانگین سرعت ماشین ها توجه می کند و هیچ گاه توقف در کنار جاده برای خوردن قهوه را به اشتباه در محاسباتش استفاده نمی کند. اگر گوگل مپ اطلاعات کافی برای تشخیص ترافیک یک قسمت از راه را نداشته باشد، آن قسمت از راه بر روی نقشه به رنگ خاکستری نمایش داده می شود. 
با خریداری Waze در سال 2013، گوگل برای محاسبات ترافیک از انسان هم بهره مند شد. رانندگانی که برنامه ی Waze را در تلفن همراه خود نصب کرده باشند، می توانند دائماً تصادفات، ترافیک، خرابی ماشین ها، سرعت گیر و کاهش سرعت را اطلاع دهند. این گزارش های زنده با آیکون های کوچک بر روی گوگل مپ پدیدار می شوند. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید