noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوگل بر روی رمز وای فای و دفترچه تلفن بین کروم و اندروید کار می کند

نویسنده: 91mobiles ۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶ ب.ظ مشاهده: ۱۴۱ بار
گوگل بر روی رمز وای فای و دفترچه تلفن بین کروم و اندروید کار می کند

فعالیت جدیدی در قسمت مدیریت کدهای منبع Chromium Gerrit در حال انجام است که نام آن را OneChrome demo گذاشته اند. در این پروژه تیم توسعه ی گوگل تلاش می کنند تا سیستم عامل های کروم و اندروید را با هم ادغام کنند. به نظر می رسد غول Mountain View قصد دارد قابلیتی را طراحی کند که شماره تبفن های موجود بر روی اینترنت به راحتی به شماره گیر گوشی منتقل شوند و فقط با یک ضربه بتوان با آن شماره ها تماس حاصل کرد. پروژه ی OneChrome commit همچنین در نظر دارد، حافظه ی موقت و پیش نویس ها را از کروم به اندروید منتقل کند و کپی داده ها را تسهیل نماید. 

گوگل بر روی رمز وای فای و دفترچه تلفن بین کروم و اندروید کار می کند

 
در جای دیگری آمده گوگل قصد دارد رمز وای فای را نیز از کروم به اندروید انتقال دهد. از آنجا که غول Mountain View، رمزهای عبور را در سرورهایش ذخیره می کند، اشتراک گذاری آن ها سبب می شود بدون نیاز به تایپ کردن رمز عبور به راحتی وارد حساب های کاربری خود شوید. کافی است یک بار رمز وای فای را وارد کنید، از آن پس گوگل کروم آن را به تمام دستگاه هایی که با یک حساب کاربری گوگل کار می کنند، به اشتراک می گذارد. این قابلیت می تواند به اندروید نیز سرایت کند. شایان ذکر است که تمامی مراحل از رمزگذاری کاربر به کاربر پشتیبانی می کنند و کاملاً امن هستند. متاسفانه از آنجایی که این قابلیت ها در مراحل اولیه ی توسعه هستند، زمان بندی مشخصی برای عرضه عمومی مشخص نشده است. 

مرورگر Google Chrome کامپیوتر ویندوزی شما را اسکن می‌کند!
رمز عبور سایت برداشته خواهد شد
جدا از این، گوگل اخیراً قابلیت جدیدی ارائه کرده که به وسیله ی آن می توان از صفحه ی جست و جو، نقشه ی گوگل و دستیار گوگل سفارش غذا داد. هنگامی که کاربر در صفحه ی جست و جو رستورانی پیدا می کند، گزینه ی سفارش آنلاین پدیدار می شود. رابط کاربری در این مرحله آدرس، زمان تحویل  و نوع تحویل را از شما سوال می کند. از آنجایی که گوگل سرویس تحویل غذا ندارد، گزینه های ChowNow, Delivery.com, DoorDash, Postmates و  Slice را در اختیار کاربر می گذارد. تعداد سرویس های تحویل غذا که در حال حاضر تحت پوشش گوگل هستند، خیلی کم است. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید