noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی Samsung Z Fold انعطاف پذیر آینده ی سامسونگ

نویسنده: ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲ ق.ظ مشاهده: ۳۵۴ بار
گوشی Samsung Z Fold انعطاف پذیر آینده ی سامسونگ

گوشی Samsung Z Fold انعطاف پذیر آینده ی سامسونگ

در ابتدای هفته طرحی خاص از یک گوشی انعطاف پذیر که گوشی Samsung Z Fold نام داشت منتشر شد. در این طرح مساله ی خاصی مورد توجه قرار گرفته که در مورد نوع انعطاف پذیری آن بوده ، صفحه ی جلویی این گوشی می توانست به بخشی از صفحه ی داخلی تا شده تبدیل شود که این قابلیت می تواند در آینده به داشتن یک صفحه داخلی بزرگتر برای گوشی انعطاف پذیر کمک بسزایی کرده و موجب شود تا صفحه ی رویی نیز بزرگ و با کیفیت باشد. با اینکه بسیاری بر این گمان بودند که این احتمال وجود دارد که LG در گوشی انعطاف پذیر خود از این طرح استفاده کند ، اتفاقی کاملا برعکس افتاده و این رقیب شرکت ال جی یعنی سامسونگ است که تصمیم به استفاده از این ویژگی و طرح دارد. 
 
 گوشی Samsung Z Fold
گوشی Samsung Z Fold

در اواخر سال 2018 ، بخش نمایشگرهای سامسونگ طرحی خاص از یک گوشی انعطاف پذیر را در KIPO یا سازمان حقوق معنوی کره ثبت کرد ، گوشی هوشمند و انعطاف پذیری که گوشی Samsung Z Fold نام داشت. تایید این طرح توسط این سازمان تا 7 آگوست به طول انجامید تا سامسونگ بتواند 23 طراحی مختلف از آن را در پایگاه اطلاعاتی این سازمان به ثبت برساند. این دستگاه بسیار ساده و فوق العاده زیبا و کارآمد خواهد بود ، یک گوشی با نمایشگر انعطاف پذیر بسیار بزرگ و حاشیه های بسیار کم. زمانی که آن را باز کنید یک تبلت بزرگ را در دست گرفته و یا اینکه با یک تا زدن از فبلتی کوچکتر استفاده کرده و یا حتی با دوبار تا زدن از یک گوشی هوشمند با صفحه ی بزرگ استفاده کنید. حالت تا شدن دو صفحه ی متحرک عکس یکدیگر بوده یعنی یکی به سمت پشت تا خورده و دیگری به سمت جلو و به همین خاطر به او لقب Z را داده اند. 
 
زمانی که این گوشی را به صورت کامل تا کنید یک گوشی تمام صفحه را روبروی خود خواهید داشت که یک سمتش به حالت edge بوده و سمت دیگرش یک حاشیه ی بسیار باریک قرار داده گرفته. البته این امکان هم می توانید داشته باشید تا صفحه ی وسطی را به عنوان صفحه ی اصلی گوشی استفاده کرده و دو صفحه ی دیگر را به سمت پشت تا نمایید که در این صورت دو سمت گوشی دارای لبه ی edge شده و فضای بیشتری را در اختیار خواهید داشت. 
 
آیا دو صفحه ی نمایشگر را احتیاج دارید؟ خب می توانید یک صفحه را به عقب تا کرده تا از دو صفحه به صورت یکپارچه یا به صورت دو قسمتی استفاده کنید. به عنوان مثال یکی صفحه ی گوگل را نشان داده که در آن جستجویی را انجام داده اید و در سمت دیگر صفحه ی دیگری را که مربوط به کارتان بوده باز کرده اید. این معنای حقیقی کلمه ی کارآمد و کاربردی بودن است. البته هنوز این ویژگی ها توسط سامسونگ تایید نشده اما حالت تا شدن صفحه در رندرها این ایده را به شما میدهد. سایز کلی صفحه ی لمسی باز شده ی این گوشی برابر با سه گوشی پرچمداری است که امروزه در بازار به فروش میرسند. در واقع با تهیه ی این گوشی می توانید یک گوشی ، تبلت و گلکسی بوک به صورت یکجا در جیب خود داشته و استفاده کنید. اگر سامسونگ در این دستگاه از سخت افزار مناسب استفاده کند ، یکی از بهترین محصولات چند کاره را طراحی و عرضه خواهد کرد ، دستگاهی که گزینه ی مناسبی برای تماشای فیلم سریال هم خواهد بود. 
 
 
علاوه اینکه در تولید این محصول کارآمد به گیمرها هم توجه خاصی خواهد شد ، زیرا امروزه افراد علاقمند به بازی ها تعداد بالایی داشته و به راحتی برای یک دستگاه مناسب هزینه می کنند و صفحه ی بزرگ این گوشی می تواند آن را دقیقا به گزینه ی مورد علاقه ی آنها تبدیل کند. در این پتنت ها هیچ دکمه و یا دوربینی دیده نمی شود اما این خیلی اهمیتی ندارد زیرا طرح توسط بخش نمایشگرهای سامسونگ ثبت شده و حضور دوربین در آن نادیده گرفته شده. در این طراحی تمرکز تنها بر روی نوع تا شدن صفحات بوده و در صورت تایید و قرار استفاده از آن توسط سامسونگ الکترونیک ، توضیحات بیشتری در آینده ارائه خواهد شد. 
 
مساله ی دیگری در بدون دکمه بودن این دکمه حائز اهمیت است زیرا هم اکنون می توانیم استفاده ی کمتر از دکمه ها و استقبال بالا از این طراحی کاملا در گوشی های هوشمند امروزی مشهود است و تولیدکنندگان سعی دارند تا جای ممکن پورت و دکمه ها را حذف کنند. علاوه اینکه آنها سعی دارند تا جای ممکن قطعات را زیر نمایشگر قرار دهند و در ابتدای سال 2019 نیز دیدم که بسیاری از گوشی ها با حسگرهای زیر صفحه ارائه شدند و برخی دیگر هم با اسپیکرهای زیر نمایشگر و سال آینده هم انتظار می رود با دوربین زیر صفحه ارائه شوند. حتی سامسونگ می تواند از فناوری های پیشرفته ی دیگری هم در این گوشی استفاده کند ، فناوری هایی که ما هنوز هیچ ایده ای در مورد آنها نداریم. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
 
اما فعلا این گوشی با طراحی خاصش تنها یک آرزو و رویا برای بسیاری از علاقمندان به گوشی های هوشمند بوده و ارائه ی همچین محصولی به سال ها زمان احتیاج دارد و شرکت ها همچنان درگیر تولید گوشی انعطاف پذیر با یک لولا هستند ، هرچند شیائومی اعلام کرده که می خواهد گوشی انعطاف پذیر خود را با قابلیت دو مرتبه تا خوردن به بازار عرضه کند. مساله ی مشکل ساز در نمایشگرهای انعطاف پذیر ، " دوام " آنها بوده و این مساله را در Galaxy Fold و Mate X دیده ایم و هنوز شرکت ها باید در زمینه ی تولید این گوشی ها کسب تجربه کنند تا شاهد پیشرفت هایی مانند گوشی Samsung Z Fold باشیم. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید