noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی Samsung Galaxy Note10 با قلمی دوربین‌دار

نویسنده: gsmarena.com ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹ ق.ظ مشاهده: ۵۱۹ بار
گوشی Samsung Galaxy Note10 با قلمی دوربین‌دار

گوشی Samsung Galaxy Note10 : یک نوآوری جدید از شرکت سامسونگ به ثبت رسیده است که هیچ ربطی به سری گوشی‌های گلکسی S10 ندارد! این نوآوری برای اولین بار در فوریه‌ی 2017 ثبت شد و اخیرا توسط اداره‌ی ثبت اختراعات و علامت‌های تجاری آمریکا به نام سامسونگ به ثبت رسیده است. این نوآوری یک قلم S-Pen است که در درون خود یک سیستم اپتیکال و سنسور تصویر جای داده است.
سند ثبتی این فناوری که با نام دستگاه قلم الکترونیک با زوم اپتیکال به ثبت رسیده تصویری از یک S-Pen را نشان می‌دهد که در بخش بالایی قلم دارای یک سیستم اپتیکال است. این دیاگرام چهار لنز هم راستا را نشان می‌دهد که جلوی یک سنسور تصویر قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، این قلم دارای یک ماژول ارتباطی خواهد بود که اطلاعات تصویر را بین قلم و دستگاه مادر انتقال می‌دهد. بر اساس دیاگرام یک دکمه‌ی کنترل نیز که می‌تواند دکمه‌ی کنترل زوم قلم باشد نیز بر روی آن وجود دارد.
patents-an-s-pen-1

گوشی Samsung Galaxy Note10 دیاگرام FIG.3 چهار قسمت اصلی این قلم را به ما نشان می‌دهد: یک سیستم اپتیکال، سنسور تصویر، کلید کنترل و کنترلر. توجه داشته باشید که این بدین معنی نیست که نسل بعدی گوشی Galaxy Note لزوما از چنین قلمی برخوردار خواهد بود. دیاگرام FIG.4B تأیید می‌نماید که سامسونگ در نظر دارد که چنین قلمی را در مدل‌های آینده‌ی Galaxy Note مورد استفاده قرار دهد. این شرکت همچنین اشاره کرده است که احتمال دارد این قلم در لپ تاپ‌ها و صفحات کامپیوتر آینده به کار گرفته شوند.
آیا این بدین معنی‌ست که یک گوشی Samsung Galaxy Note10 با قلمی دوربین‌دار خواهیم دید؟ نمی‌توانیم مطمئن باشیم؛ اما نمی‌توانیم چنین امکانی را نیز کلا مردود بدانیم. شرکت‌های مختلف معمولا چنین اختراعاتی را به ثبت می‌رسانند؛ اما این اختراعات همیشه  به مرحله‌ی توسعه و تولید نمی‌رسند.
 

نظر خودتان را ارسال کنید