noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی S10 Plus 512GB با درب سرامیکی ، دلیل استفاده از آن چیست؟

نویسنده: sammobile.com ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶ ق.ظ مشاهده: ۶۸۲ بار
گوشی S10 Plus 512GB با درب سرامیکی ، دلیل استفاده از آن چیست؟

گوشی S10 Plus 512GB دارای همان لبه های خمیده ی دیگر گوشی های سری S بوده اما شیشه ی استفاده شده بر روی صفحه ی آن از Gorilla Glass 5 به Gorilla Glass 6 ارتقا یافته. اما در پشت داستان تغییر کرده و می توانید از میان دو مدل متفاوت شیشه ای و سرامیکی یکی را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که بگوییم که اگر بخواهید مدل سرامیکی را تهیه کنید باید 250 دلار هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید. 
 

گوشی S10 Plus 512GB

 
مدل ساده ی این گوشی مجهز به رم 8 و حافظه ی ذخیره سازی 128 گیگابایت و درب پشت شیشه ای بوده که با قیمت 999 دلار به فروش می رسد. اما مدل سرامیکی ( گوشی S10 Plus 512GB ) با رم 8 و حافظه های متفاوت 512 گیگابایت و 1 ترابایت را باید با پرداخت 1249 و 1499 دلار تهیه نمود. مدل سرامیکی گوشی S10 Plus 512GB علاوه بر داشتن ظاهری زیباتر از استقامت بیشتری در برابر ضربات وارده برخوردار می باشد. اما آنقدری مقاوم هست که بخواهید 250 دلار بیشتر برای تهیه آن پرداخت کنید؟ 
 
برای دستیابی به پاسخ مناسب وب سایت Cnet این دو مدل را مورد تست افتادن از ارتفاع قرار داده تا این میزان مقاومت و تفاوت را به نمایش بگذارد. توجه داشته باشید که این تنها یک تست ارتفاع ساده بوده و با دقتی پایین انجام شده. (مانند افتادن از دست در استفاده ی روزانه.)
 
در نخستین تست دو گوشی از فاصله ی 90 سانتیمتری ، فاصله ای که به طور معمول گوشی ها به زمین می خورند به آزمایش گذاشته شده اند. گوشی شیشه ای کمی خش برداشته و لبه های آلومینیومی آن خم شدند و مدل سرامیکی مقاومت بیشتری داشته و آسیبی را متحمل نشده. نمایشگر هر دو گوشی سال ماند زیرا به پشت با زمین برخورد داشتند. 
 
باری دیگر این آزمایش انجام شد اما این مرتبه گوشی ها با سمت نمایشگر به زمین خوردند. از آنجایی که هر دو گوشی مجهز به محافظ صفحه بودند آسیب چندانی به صفحه نرسید. تنها لبه های نمایشگر کمی خم شد و محافظ نتوانست از بدنه ی آن محافظت کند. پس از سالم ماندن گوشی ها در این آزمایش ، آنها را از ارتفاع 152 مورد آزمایش قرار دادند. آن ها را در تست نخست با درب به زمین زده که مدل سرامیکی به لبه برخورد کرده و با صفحه به زمین خورد و آسیب دید. صفحه ی آن ترک خورد و خاموش شد اما درب پشت آن همچنان سالم ماند. 
 
اما مدل شیشه ای با پشت به زمین خورده و شیشه ی پشت آن کاملا خرد شد و سیستم دوربین آن نیز از کار افتاد. به علت آسیب شدید مدل شیشه ای از تست خارج شد اما گوشی سرامیکی باری دیگر از 150 سانتیمتر به زمین خورد و آسیبی ظاهری را متحمل نشد. از این تست می توانید متوجه شوید که مدل سرامیکی مقاوم تر بوده و در ضربات وارد شده به پشت آسیب زیادی را متحمل نمی شود. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید