noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی های سری اس 11 سامسونگ با دوربین های اتو فوکوس لیزری

نویسنده: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹ ق.ظ مشاهده: ۳۷۸ بار
گوشی های سری اس 11 سامسونگ با دوربین های اتو فوکوس لیزری

این روزها صحبت و ارائه ی اخبار مختلف در مورد گوشی های سری اس 11 سامسونگ بسیار زیاد به گوش رسیده و با اینکه هنوز هیچ اطلاعاتی توسط شرکت کره ای منتشر نشده بازار اینگونه بحث ها داغ شده. اخیرا رندرهایی تایید نشده از ظاهر گوشی های Galaxy S11 و Galaxy S11e منتشر شده که موجب شده تا حدس و گمان ها در مورد سیستم دوربین استفاده شده روی آنها زیاد باشد و یکی از مسائلی که بارها به آن اشاره شده امکان استفاده از فناوری اتوفوکوس لیزری در دوربین اصلی سری S11 بوده است.
به طور معمول اینها تنها حدس و گمان بوده که به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود ، اطلاعات رسمی در مورد این سری از گوشی های سامسونگ در هاله ای از ابهام بوده و باید برای دستیابی به آنها صبر بیشتری داشته باشیم. اگر بخواهیم به فناوری اتوفوکوس لیزری اشاره داشته باشیم ، باید بگوییم که فناوری تازه ای نبوده و چیزی نیست که بتواند سری گوشی های Galaxy S11 را نسبت به دیگر گوشی های پیشرفته ی موجود در بازار متمایز کند. ضمنا مشخصاتی که در رندرها دیده می شود نیز تایید نشده و غیر رسمی می باشند و نمی توان از آنها برداشتی حتمی داشت. 

گوشی های سامسونگ سری اس 11

 
فناوری اتوفوکوس نخستین بار چهار سال پیش توسط شرکت LG در گوشی LG G3 مورد استفاده قرار گرفت که البته به سرعت تولید آن را متوقف کرد و بجای این فناوری از Phase Detection Autofocus در گوشی LG G6 استفاده نمود. نکته  مثبت در استفاده از این فناوری این بوده که به سرعت می تواند روی صورت و اشیا تمرکز و آنها را شناسایی کند اما نکته ی منفی این بوده که نمی تواند اشیایی که با فاصله از آن قرار گرفته اند را دیده و شناسایی کند. 
 
اگر بگوییم که سامسونگ می خواهد از این فناوری در گوشی های سری اس 11 سامسونگ استفاده کند ، پس نتیجه میگیریم که قرار است فناوری PDAF را از سیستم دوربین های خود حذف کند یا اینکه ریسک کرده و از هر دو فناوری در این گوشی استفاده به عمل آورد. اما اگر سامسونگ به نوعی موفق شود که دو حسگر را با هم یکی کند می توانیم انتظار عملکرد فوق العاده ای در سیستم تصویربرداری چه در حالت Landscape چه در گرفتن عکس های مکرر با بزرگنمایی بالا داشته باشیم. با این حال نمی توان گفت که آیا اصلا حسگری که در سیستم دوربین این گوشی استفاده شده اتوفوکوس است یا خیر. 
 
نکته ی دیگر به غیر از دوربین اتوفوکوس قرار گرفته در این سیستم دوربین گوشی های سامسونگ سری اس 11 ، شمایل آن است که در رندر تایید نشده ی CAD دیده می شود و صورتی که حقیقت داشته باشد می تواند نشان دهنده ی پایان عمر شیوه ی خاص قرارگیری سیستم دوربینها در گوشی های سامسونگ و نشانگر طرح سیستم دوربینی نوین باشد.   
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید