noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی نوت 10 رنگ کمانی چطور به ذهن متخصصین سامسونگ رسید

نویسنده: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶ ب.ظ مشاهده: ۶۷۱ بار
گوشی نوت 10 رنگ کمانی چطور به ذهن متخصصین سامسونگ رسید

گوشی نوت 10 رنگ کمانی

گوشی نوت 10 رنگ کمانی : سالهاست از زمانی که از گوشی های همراه تنها برای مکالمه و پیامک زدن استفاده می کرده ایم گذشته ، گوشی های هوشمند امروزی کامپیوترهای جیبی قدرتمندی بوده که هم به عنوان لوازم جانبی کامپیوتری و هم مد روز و نشان دهنده ی شخصیت افراد می باشند. از این رو تنها فناوری استفاده شده از اهمیت بالایی برخوردار نیست و دیگر مشخصه های آن برای تولید کننده ها حائز اهمیت است. 
 
در این سالها جلب توجه با گوشی های هوشمند کاری بسیار چالش برانگیز بوده زیرا اندازه ی آنها روز به روز در حال بزرگتر شدن بوده و شباهت آنها نسبت به هم در حال افزایش است. برای اینکه یک گوشی در این بازار خاص بتواند خود را نسبت به دیگران متمایز کند ، تولید کننده ی آن باید خلاقیت به خرج داده و نوآوری کند. 
 
این مساله ما را به سامسونگ می رساند ، شرکتی که سالهاست از اسلوگان تبلیغاتی " کاری را که از پسش بر نمی آیی را انجام بده " در ویدیوهای خود استفاده کرده. اکنون می توانیم بگوییم که این شرکت کره ای در گفتار خود صادق بوده و از این اسلوگان به صورت حقیقی الهام گرفته و گوشی نوت 10 رنگ کمانی یا Glow که به معنای واقعی جذاب بوده و زمانی که آن را در زوایای مختلف بگیرید رنگ هایی متفاوت را به نمایش گذاشته ، ارائه کرده. اما پس از دیدن این رنگ شاید این سوال به ذهنتان رسیده باشد که سامسونگ چطور به ایده ی استفاده از رنگ کمانی رسیده؟ 
 
 
سامسونگ زمانی که این سوال از آن پرسیده شده در پاسخ گفته : " زمانی که می خواستیم Galaxy Note 10 را طراحی کنیم سعی کردیم از مد روز و توجه جوانان به رنگ های مختلف استفاده کنیم و آن را با رنگی ارائه کنیم که چارچوب خاصی نداشته باشد و تعریف خاصی را شامل نشود. جوانانی که زندگی خود را را وسایل هوشمند آغاز کرده اند نشان داده اند که سلیقه ای متفاوت داشته و علاقه به استفاده از رنگ های خاص دارند و پس از آنالیز علایق آنها تصمیم گرفتیم که گوشی نوت 10 رنگ کمانی که کاملا خلاقانه بوده به بازار عرضه کنیم." 
 
اما این پاسخ سوالی نبوده که پیشتر پرسیده شده ، سوالی که در مورد چگونگی تولید این رنگ خاص بوده و چگونه می توان روی یک شیشه از ماده ای استفاده کرد که همچین رنگی را تولید کند؟ پاسخ یک کلمه است ، و آن کلمه " دانش " است. 
 
شاید کلاس درس فیزیک دبیرستان را به یاد داشته باشید که در آن گفته شد " نور یک موج الکترومغناطیسی می باشد و از نظر پایه و اساس شبیه به امواج رادیویی ، مایکروویو ، X-Ray و دیگر تشعشعات رادیویی است. طول موج هر یک از امواج می تواند رنگ آن را تعیین کند." 
 
احتمالا متوجه این مساله شده اید که هیچ نور سفید رنگی در تصویر بالا دیده نمی شود. دلیل آن این بوده ، نور سفید که خورشید به زمین می تاباند ترکیب تمامی فرکانس های رنگ است. متوجه شدن این مساله ساده است ، کافیست نور سفید را به یک منشور تابانده تا نورهای مختلف منتشر شده توسط آن را مشاهده کنید. 
 
اما چرا زمانی که نور به منشور تابانده می شود به رنگ های جداگانه تقسیم می شود؟ دلیل آن تغییر سرعت بوده که هوا و شیشه این تفاوت را ایجاد میکنند. اما لزوما تغییر سرعت به معنای تغییر طول موج که تعیین کننده ی رنگ است نمی باشد. حتما برای مشاهده ی این اتفاق نیاز به منشور ندارید زیرا بزرگترین و زیباترین منشور در طبیعت قرار داده شده ، منشوری که از قطرات باران ساخته شده و تشکیل رنگین کمان را میدهد. 
 
یکی دیگر از روش های دیدن رنگ کمانی استفاده از CD است که بازتاب آن به طور مشخص شکلی شبیه به رنگین کمان را نشان میدهد. اما این کمان که میبینید کمی با کمان منشور متفاوت بوده و دلیل ظاهر شدن آن بازتاب میکروسکوپیک اطلاعات ذخیره شده بر روی CD یا لوح فشرده بوده که نور را خم کرده و موجب تغییر طول موج و رنگ آن می شود ، پدیده ای که در فیزیک به عنوان "انکسار" شناخته می شود. نکته ی قابل توجه این است که برخی از رنگ های نسبت به دیگر رنگ ها خمیده تر می شوند. سامسونگ توسط این روش توانسته رنگ کمانی را درست کند. 
 
شرکت کره ای توضیح داده : " ما در طراحی رنگ کمانی از پدیده ی منشوری الهام گرفته ایم و یک فیلم را با استفاده از طراحی منشور درست کرده و روی Note 10 استفاده کرده ایم. فیلمی که با تابیده شدن نور طول موج آن را تغییر داده و رنگ های مختلفی را به نمایش در می آورد. پس از کارآمد بودن این روش تصمیم گرفتیم تا از چند لایه از این فیلم ها استفاده کنیم تا حالت خاص تری به آن ببخشیم. که در تولید این لایه و قرار دادن آنها روی یکدیگر از فناوری ساخت ویفرهای چیپستی نانو و صفحات هادی استفاده کرده ایم تا به این بازتاب کمانی زیبا دست پیدا کنیم." 
 
اما شاید بهتر باشد اکنون که این مساله را مطرح کردیم ، باید نام شرکت HTC را ببریم ، نخستین شرکتی که ایده ی استفاده از رنگ کمانی را داد و از آن بر روی گوشی هایش استفاده کرد. این گوشی HTC U11 بوده که شرکت تایوانی در سال 2017 در پنج رنگ مختلف به بازار عرضه نمود. می توانید رنگ قرمز را در تصویر زیر مشاهده کنید که از ترکیب رنگ های قرمز اخرایی و زرد خردلی ساخته شده. 
 
اما با اینکه گوشی نوت 10 رنگ کمانی توجه بسیار را به خود جلب کرده ، برای برخی خیلی جذاب نبوده و ترجیح داده اند آن را در رنگ های ساده تر تهیه کنند. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید