noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی فولد سامسونگ و دلایل طراحی آن

نویسنده: sammobile.com ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵ ق.ظ مشاهده: ۵۲۳ بار
گوشی فولد سامسونگ و دلایل طراحی آن

گوشی فولد سامسونگ

اخیرا بحث‌های زیادی درباره‌ی نحوه‌ی طراحی گوشی فولد سامسونگ در مقایسه با گوشی Huawei Mate X وجود داشته است. سامسونگ تصمیم گرفت که از یک طراحی درون - تاشو بهره بگیرد در حالی که هواوی به سمت طراحی بیرون ـ تاشو رفت. گوشی فولد سامسونگ مانند کتاب باز می‌شود و همچنین دارای یک صفحه کاور بیرونی می‌باشد. 
مدیر اجرایی و رئیس بخش نرم افزار و هوش مصنوعی سامسونگ، ئویی سوک چانگ، در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام داده مکانیسم تاشوی دستگاه مذکور را با یک کتاب مقایسه کرد. وی گفت این دستگاه در مقایسه با طراحی‌ای که در آن صفحه‌ی تاشو بیرونی وجود دارد طبیعی‌تر کار می‌کند. این همان طراحی هواوی است. گوشی تاشوی Mate X این شرکت تنها یک صفحه نمایش دارد. این صفحه هنگامی که کاربر به صفحه‌ی بزرگتر نیازی ندارد رو به پشت تا می‌شود. رئیس بخش موبایل شرکت هواوی، ریچارد یوو، اخیرا در مصاحبه‌ای گفته که این شرکت نسخه‌ای اولیه‌ای با طراحی درون ـ تاشو نیز داشته است. آنها بر خلاف این نسخه‌ی اولیه کار خود را پیش بردند چون به نظر آنان چنین طراحی‌ای «خوب نیست».
چانگ بدین اشاره نمود که گوشی فولد سامسونگ به خاطر طراحی درون ـ تاشوی خود حسی بسیار طبیعی‌تر به کاربر خواهد داد. وی همچنین گفت که این طراحی باعث بهبود طول عمر باتری نیز می‌شود. این بدین دلیل می‌باشد که در تمامی مواقع و برای عملیات‌های ساده‌تر کاربران مجبور نیستند از صفحه‌ی بزرگتر استفاده کنند. آنان می‌توانند این عملیات‌ها را بر روی صفحه نمایش کاور گوشی فولد سامسونگ انجام دهند. چانگ اضافه کرد که «وجود یک صفحه نمایش بیرونی همچنین مستعد روبه‌رو شدن با انواع خطاهای کاربری می‌باشد،؛ احتمال دارد که به صورت تصادفی چیزی را لمس کنید یا اشتباها با کسی تماس بگیرید».
مدیر اجرایی سامسونگ بدین اذعان نمود که طراحی گوشی فولد سامسونگ یک مشکل اساسی دارد. نمی‌توان صفحه نمایش را به طور کامل تا کرد. وی گفت «تکنولوژی‌ای که بتواند چنان کاری انجام دهد هنوز وجود ندارد». فاصله‌ی اندک میان دو صفحه‌ی این گوشی دست کم باعث می‌شود که سایش مداوم دو صفحه در طی کاربری روزانه و در نتیجه فرسوده شدن سریع آنها محدود شود.
 

نظر خودتان را ارسال کنید