noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی سامسونگ S11 Plus با طراحی صفحه ای آبشاری

نویسنده: letsgodigital ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱ ق.ظ مشاهده: ۶۶۰ بار
گوشی سامسونگ S11 Plus با طراحی صفحه ای آبشاری

گوشی سامسونگ S11 Plus با طراحی صفحه ای آبشاری 

آخرین پرچمدار سامسونگ در سال 2019 یعنی Galaxy Note 10 یا بهتر است بگوییم سری پرچمداران این شرکت رونمایی شده و فعلا التهاب بازار کم شده و این شرکت کره ای زمان کافی را دارد تا بتواند پرچمدار بعدی خود را طراحی کرده و از ایده های تازه ی خود در آن بهره ببرد. پرچمدار بعدی این شرکت Galaxy S11 خواهد بود که گفته شده اوایل سال 2020 در سه مدل S11e ، S11 و S11 Plus رونمایی می شود. مدل های S8 ، S9 و S10 بسیار از نظر طراحی با یکدیگر مشابه بوده و سامسونگ ریسک کمی را در طراحی آنها به خرج داده و موجب شده تا طراحی آنها کمی تکراری به نظر برسد. اما این مساله می تواند در گوشی سامسونگ S11 Plus تغییر کند ، اما غول کره ای اینبار چه ایده ای در سر دارد؟ 
 
گوشی سامسونگ S11 Plus
 

گوشی سامسونگ S11 Plus صفحه اش با سیستم اسلایدر بزرگتر می شود 

 
سامسونگ در تاریخ 21 ماه فوریه ی 2019 طرحی را در USPTO ثبت نمود که در مورد یک نمایشگر انعطاف پذیر قابل تحرک بود. این طرح در تاریخ 29 آگوست 2019 مورد تایید قرار گرفت و یک گوشی هوشمند را به نمایش گذاشته که مجهز به صفحه ای انعطاف پذیر متحرک با قابلیت افزایش طول می باشد. 
 
زمانی که صفحه در حالت استاندارد باشد ، یک گوشی جمع و جور در دست خواهید داشت که به راحتی می توانید آن را در داخل جیب خود قرار دهید. حتی رندرهای این گوشی طوری طراحی شده اند که می توانید کیفیت بالای عناصر استفاده شده در گوشی را مشاهده کنید. دستگاهی خاص که مجهز به نمایشگری با حاضیه های کروی شکل بوده که ظاهر دیگر گوشی های سری S سامسونگ را به یاد ما می اندازد. اما این لبه ی کروی شکل با دیگر نمایشگرها متفاوت بوده و حتی نام آن نیز Waterfall Display یا نمایشگر آبشاری بوده که بخشی از صفحه ی آن در زیر صفحه ی دیگرش قرار گرفته است.
 
در ادامه ی حاشیه ی نمایشگر این گوشی از فلزی بسیار باریک استفاده شده که به کارایی آن و محافظت از صفحه می افزاید و همانطور که مشاهده می کنید تا بالا ادامه پیدا نکرده و در بالای تصویر یک خمیدگی با قوس زیاد وجود دارد و در زیر آن حاشیه ی فلزی قرار گرفته که در واقع نوعی ریل برای حرکت دادن نمایشگر قرار گرفته در زیر صفحه است. چیزی که این گوشی را خاص کرده امکان اسلاید کردن نمایشگر و افزایش طول صفحه می باشد. زمانی که این سیستم اسلاید را تکان دهید و صفحه را بکشید اندازه ی صفحه از پایین افزایش پیدا می کند. این صفحه ی مخفی اطراف یک غلطک کروی شکل قرار گرفته و زمانی که آن را بکشید به اندازه ی صفحه افزوده و زمانی که به آن فشار وارد کنید به زیر صفحه بازگردد. 
 
گوشی سامسونگ S11 Plus
 
زمانی که صفحه ی مخفی را به صفحه ی اصلی اضافه کنید ، 25 درصد به طول صفحه اضافه کرده و فضای بیشتری را برای کار خواهید داشت. این نمایشگر اضافه می تواند در حین تماشای فیلم ، جستجو در اینترنت و البته بازی کردن بسیار تاثیر گذار باشد. 
 
گوشی سامسونگ S11 Plus
 
اما برای اینکه بتوانید از دوربین قرار داده شده در پشت گوشی سامسونگ S11 Plus استفاده کنید باید صفحه را به صورت کامل از رول زیر صفحه خارج کنید. زمانی که صفحه در سایز استاندارد باشد ، لنز پشت کاملا زیر بدنه قرار گرفته و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری می شود. از آنجایی که اکثر گوشی های سامسونگ با سیستم های سه یا چهار دوربینه ارائه شده اند ، می توان انتظار داشت که غول الکترونیکی پرچمدار آینده ی خود را با یک سیستم دوربین پیشرفته ارائه کند. 
 
گوشی سامسونگ S11 Plus
 
در تصویر چند دکمه در دو سمت گوشی سامسونگ S11 Plus دیده می شوند و نقاط اتصال هم در اطراف آن قرار گرفته اند تا بتوانید درک بهتری را از عملکرد گوشی داشت. این رندرها توسط وب سایت LetsGoDigital که یکی از برتی وب سایت های اطلاع رسانی در مورد محصولات هوشمند بوده طراحی شده اند. البته شاید لازم باشد بدانید که سامسونگ پیشتر یک طرح را با نمایشگر انعطاف پذیر رولشو ثبت کرده بوده که ساده بود اما این گوشی طراحی شده شامل تمامی قسمت های مختلف بوده و دارای مشخصاتی بوده که آن را بیش از اندازه به یک گوشی سری S تبدیل می کند. 
 
این که شرکت های چینی هم می خواهند از در گوشی های آینده ی خود از نمایشگرهای آبشاری استفاده کنند هم می تواند نشان از حقیقی بودن این طراحی برای گوشی سامسونگ S11 Plus داشته باشد. نخستین شرکتی که پس از سامسونگ قصد استفاده از این نمایشگر را داشته Vivo  بوده که می خواهد از آن در گوشی Vivo Nex 3 استفاده کند. سامسونگ فعلا تنها این طرح را در سطح تئوری نگه داشته و می خواهد تا آماده سازی تمامی فناوری های لازم صبر کند. 

نظر خودتان را ارسال کنید