noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی خم شونده سامسونگ انقلابی در نوآوری‌های تکنولوژیک خواهد بود

نویسنده: bgr.com ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ ق.ظ مشاهده: ۵۴۷ بار
گوشی خم شونده سامسونگ انقلابی در نوآوری‌های تکنولوژیک خواهد بود

گوشی خم شونده سامسونگ


گوشی خم شونده سامسونگانتظار می‌رود که سامسونگ در ماه آینده از دو گوشی پرچم‌دار جدید خود، شامل Galaxy S10 که حتی همین حالا هم بر بازار شایعات موبایل حکمفرمایی می‌کند و گوشی Galaxy F که نخستین دستگاه تاشوی این شرکت خواهد بود، پرده‌برداری کند. در ماه نوامبر به گوشی خم شونده سامسونگ اشارات کوتاهی شد؛ اما سامسونگ به نشان دادن صفحه نمایش منعطف Infinity Flex این گوشی، و همچنین رابط کاربری جدید One UI که قرار است از این به بعد در تمامی گوشی‌های سامسونگ، شامل Galaxy F، به کار رود بسنده کرد. طبق یک گزارش جدید سامسونگ به دنبال آن است که از تجربه‌ی گوشی تاشویی که قرار است معرفی کند، توانایی و تجربه‌ای که غالب سازندگان دیگر نخواهند توانست در این سال به مشتریان خود ارائه کنند، بیشترین بهره را ببرد.
اخیرا Korea Herald گفته است که سامسونگ در حال حاضر مشغول آزمایش تجارب جدید بر روی گوشی‌های تاشو است و این بدین معنی‌ست که احتمالا توسعه‌‌ی گوشی آینده‌ی این شرکت در درجه‌ی اول در ایالات متحده و در مرکز طراحی نوآوری‌های سامسونگ (SDIC) انجام گیرد. مرکز SDIC مسئول طراحی محصولات و خدمات جدید سامسونگ است که اکنون سال‌هاست در کالیفرنیا در حال فعالیت است. آنچنان که به نظر می‌رسد گوشی خم شونده سامسونگ برای سامسونگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این گوشی به احتمال زیاد بسیار گران خواهد بود و در سال نخست تنها یک میلیون دستگاه از آن ساخته خواهد شد؛ اما این یک برند و دسته بندی جدید در حوزه‌ی گوشی‌های موبایل است که سامسونگ می‌خواهد در آن نیز موفق باشد.
چند روز اخیر در طی یک کنفرانس خبری، رئیس SDIC، فدریکو کاسالنگو، گفت که «گوشی تاشو انقلابی در نوآوری‌های تکنولوژیک است». «تاکنون شما فقط می‌توانستید یک رابط طراحی کنید، اما هنگامی که آغاز به گشودن احتمال‌ها می‌کنید نوآوری‌های انقلابی جدیدی وجود دارند که می‌توانیم بر حسب تعامل میان انسان و کامپیوتر به آن‌ها فکر کنیم».
گوشی خم شونده سامسونگ در حالت باز شده دارای سه صفحه نمایش، شامل پنل اصلی که در درون گوشی جای گرفته و همچنین یک صفحه‌ی کوچکتر در پوسته‌ی بیرونی، خواهد بود 
وی همچنین اضافه کرد که «گروه ما در اینجا مشغول بازآفرینی و بازسازی مجدد چگونگی خلق تجارب جدید بر اساس این پلتفرم تازه است». «و البته ما به طور بسیار مناسبی در این مقطع قرار گرفته‌ایم چرا که سیستم عامل اندروید برای چنین کاری (گوشی‌های تاشو) طراحی نشده است. بنابراین ما باید در جستجوی راه‌های تازه‌ای برای خلق چنان تجربه‌ای باشیم».
اما SDIC تنها مرکزی نیست که در حال کار بر روی توسعه‌ی ویژگی‌های سیستم عامل اندروید برای دستگاه‌های تاشو است. می‌دانیم که شرکت گوگل در تطبیق اندروید برای صفحه‌های تاشو  به سامسونگ کمک کرده است و ممکن است که سیستم عامل ورژن‌های آینده‌ی گوشی‌های گوگل از بهینه سازی‌هایی اضافی برای گوشی‌های تاشو برخوردار باشند.
کاسالنگو گفت که ممکن است صفحه نمایش گوشی تاشوی سامسونگ به دلیل نوع طراحی آن تجربه‌ی بهتری، در مقایسه با صفحه نمایش گوشی قابل لوله شدنی که احتمال دارد اپل در حال طراحی آن باشد، برای کاربر فراهم کند.
اپل تنها یکی از شرکت‌هایی است که بنا بر گزارشات در حال کار بر روی گوشی تاشوی خود است. در حالی که انتظار نمی‌رود اپل امسال یک گوشی تاشو عرضه کند سازندگان مختلفی مانند مهمترین بازیکن چین در این صنعت یعنی شرکت هواوی، این کار را خواهند کرد. سایر نام‌های بزرگ این صنعت شامل مایکروسافت، ال جی، شیائومی و اُپو نیز در حال کار بر روی دستگاه‌های تاشو هستند.
 

نظر خودتان را ارسال کنید