noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

آزمون رباتی گوشی تاشو 2019 سامسونگ مقاومت لولای آن را افشا کرد

نویسنده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ ق.ظ مشاهده: ۳۱۸ بار
آزمون رباتی گوشی تاشو 2019 سامسونگ مقاومت لولای آن را افشا کرد

بار دیگر، گوشی تاشو 2019 سامسونگ مورد آزمون قرار گرفت و این آزمایش توسط شرکت ارائه دهنده ی وارانتی به نام SquareTrade در سانفرانسیسکو انجام شد. این کمپانی تست سقوط و تست مقاومت لولا را بر روی فولد اجرا کرد. SquareTrade از ربات خود برای باز و بسته کردن گوشی برای 120000 بار استفاده کرد تا مقاومت لولا را بسنجد. 

گوشی تاشو 2019 سامسونگ

6 ماه پیش، سامسونگ ویدئویی از فرایند آزمون لولای مکانیکی پیچیده ی گوشی تاشو 2019 سامسونگ منتشر کرد. این کمپانی از ربات هایی برای باز و بسته کردن مکرر تلفن استفاده کرد و در نهایت ادعا کرد فولد تا 200000 بار باز و بسته شدن مشکلی نخواهد داشت. این یعنی می توان گوشی را روزانه صد بار و به مدت پنج سال باز و بسته کرد. 
SquareTrade اخیراً آزمایش سامسونگ را تکرار کرد و با استفاده از ربات، گلکسی فولد بازبینی شده را محک زد. این کمپانی مقاومت لولا را با 120000 مرتبه باز و بسته کردن دستگاه سنجید، اما نتیجه با نتیجه ی آزمون سامسونگ متفاوت بود. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10


در آزمایش SquareTrade، بعد از 18500 مرتبه باز و بسته شدن گوشی، حباب هایی بر روی صفحه نمایش ظاهر شد که شبیه خرابی های معمولی صفحه نمایش ها بود. علت آن احتمالاً به شکننده بودن پنل صفحه نمایش تاشو بازمی گردد. 
در این آزمون گوشی تاشو 2019 سامسونگ ، 120000 مرتبه باز و بسته شد که به اندازه ی باز و بسته کردن گوشی 100 بار در روز و به مدت سه سال بود که در نهایت صفحه نمایش را فرسوده اعلام کردند. این کمپانی همچنین تست سقوط بر روی فولد انجام داد و آن را از ارتفاع 1.83 متری پایین انداخت که نتیجه فاجعه بار بود. 
در مجموع می توان گفت عملکرد لولا خوب است. می توان تلفن را روزانه صد بار و برای چند سال باز و بسته کرد و در نهایت طبیعی است که مستهلک شود. نکته ی نگران کننده، حباب هایی است که بر روی صفحه ظاهر می شود. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید