noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گوشی‌های Galaxy S10 و Galaxy Fold و تمهیدات امنیتی سامسونگ برای آن ها

نویسنده: forbes.com ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۸ ب.ظ مشاهده: ۵۱۱ بار
گوشی‌های Galaxy S10 و Galaxy Fold و تمهیدات امنیتی سامسونگ برای آن ها


گوشی‌های Galaxy S10

گوشی‌های Galaxy S10 و S10+ از اسکنر اثر انگشت جدید درون صفحه‌ای FIDO Alliance Biometric Component با سنسور اُلتراسونیک Qualcomm 3D برخوردارند. در مقایسه با اسکنرهای پشتی این اسکنر بسیار معقول‌تر به نظر می‌رسد چون در زیر شیشه‌ی صفحه نمایش بوده و به همین دلیل نیازی نیست که فضایی فیزیکی به آن اختصاص داده شود.
گواهی تاییدیه FIDO Alliance بسیار مهم بوده و بدین معنی است که سامسونگ درباره‌ی نسل بعدی تکنولوژی احراز هویت کاملا جدی می‌باشد و این سنسور برخلاف سایر اسکنرهای موجود، شکاف‌ها و عمق‌های اثر انگشت شما را به جای حالت دو بعدی در یک نقشه‌ی سه بعدی می‌خواند. شرکت Qualcomm که سازنده‌ی این سنسور می‌باشد مدعی است که این سنسور چنان دقیق بوده که می‌تواند شریان خون در زیر انگشت را تشخیص دهد تا از باز شدن گوشی توسط عکس یا قالب جعلی لاستیکی جلوگیری نماید. برای مدل S10E اما چنین امکانی وجود ندارد.
 این مدل از اسکنر اثر انگشت کناری بهره می‌گیرد که حتی از نوع پیشرفته‌ی التراسونیک نیست. 
اما مسئله‌ی تعجب برانگیز تر این است که گوشی تاشوی Galaxy Fold که انتظار می‌رود در انگلستان چیزی در حدود 1500 الی 1800 یورو قیمت داشته باشد نیز از اسکنر اثر انگشت التراسونیک برخوردار نخواهد بود. این مدل نیز درست مانند S10E از اسکنرهای قدیمی در لبه‌ی کناری خود بهره می‌گیرد. اما بحث امنیت برای سری گوشی‌های Galaxy S10 به همین جا ختم نمی‌شود. سامسونگ تأیید کرده که گوشی‌های Galaxy S10 از یک حافظه‌ی داخلی امن محافظت شده توسط سخت افزار برخوردار است که رمزهای شخصی شما را برای سرویس‌های موبایلی مبتنی بر بلک چین در خود جای می‌دهد.
 به عبارت دیگر این گوشی از یک کیف پول مجازی داخلی برخوردار خواهد بود. در مراسم رونمایی اخیر و سایر اخبار اما چیزی درباره‌ی کیف پول Ethereum گفته نشده است. سامسونگ نخستین شرکتی است که از این تکنولوژی در گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کند؛ اما طولی نخواهد کشید که در سایر گوشی‌ها نیز شاهد حضور چنین کیف پول‌های مجازی‌ای باشیم. اینکه آیا چنین امکانی به لحاظ امنیتی چقدر مهم خواهد بود و چقدر بر مسئله‌ی امنیت تاثیر خواهد گذاشت را باید منتظر بمانیم و ببینیم.
 

نظر خودتان را ارسال کنید