noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گلکسی Note10 Plus به جای فایل EXT4 از فایل F2FS استفاده می کند

نویسنده: sammobile.com ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱ ق.ظ مشاهده: ۳۵۸ بار
گلکسی Note10 Plus به جای فایل EXT4 از فایل F2FS استفاده می کند

گلکسی Note10 Plus به جای فایل EXT4 از فایل F2FS استفاده می کند

تلفن های هوشمند سامسونگ که در سال جاری عرضه شدند، از سیستم  فایل دیگری در سیستم عامل اندروید، به جای سیستم فایل EXT4 استفاده می کنند. گلکسی Note10 Plus فایل های  F2FS را با حافظه ی  UFS 3.0 سازگار می کند. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
منظور از سیستم فایل، نوع ذخیره سازی داده ها و بازیابی داده ها از حافظه ی داخلی است. سیستم عامل اندروید قبل از این از سیستم فایل EXT4 استفاده می کرد، هر چند برخی از تلفن ها مثل  OnePlus 3T سیستم فایل  F2FS را امتحان کرده بودند. اما همین کمپانی مجدداً به سیستم فایل  EXT4 بازگشت. 
F2FS در سال 2012 معرفی شد و توسط سامسونگ الکترونیکس توسعه پیدا کرد و بر روی حافظه ی NAND استفاده می شد. در مقابل ورژن اصلی  EXT4 در سال 2008 و پس از EXT3 عرضه شد.
EXT4 نسبت به  F2FS ثبات بیشتری دارد و ساختار عمقی آن زیاد به روزرسانی نمی شود. از سوی دیگر، F2FS به روزرسانی های بزرگ و اساسی دریافت می کند. انتخاب میان این دو نوع حافظه در سیستم عامل اندروید با تنظیمات مختلف کمی سخت است. 
F2FS به آن علت که در حافظه های کوتاه مدت استفاده می شد، سرعت بیشتری دارد و در میان سازندگان قطعات اولیه از شهرت بیشتری برخوردار است. F2FS بعد از گذر سال ها به ثبات رسیده است، مخصوصاً حالا که با حافظه ی UFS 3.0, ادغام شده است. به نظر می رسد، سامسونگ قصد دارد از این پس از سیستم فایل F2FS استفاده کند. 
استفاده از این سیستم فایل تفاوت اصلی حافظه ی  UFS 3.0 است. همانطور که در اسکرین شات زیر می بینید، OnePlus 7 Pro و گلکسی Note10 Plus دارای گنجایش یکسانی از حافظه هستند اما گوشی اول از سیستم فایل EXT4 استفاده می کند. در تست بنچ مارک مشخص شد عملکرد نوت 10 از OnePlus 7 Pro بهتر است؛ به خصوص در سرعت رایت SQLite. بنابراین سیستم فایل جدید به زودی همه گیر می شود.
عکس
گلکسی فولد هم مثل گلکسی Note10 Plus از حافظه ی  UFS 3.0 برخوردار است؛ اما مشخص نیست که از چه سیستم فایلی بهره مند می باشد. نمی توان به صورت قطعی گفت که سامسونگ در همه ی دستگاه هایش از این نوع حافظه استفاده می کند یا خیر اما F2FS برای نوت 10 مزیت هایی داشته است و امکان دارد پرچم داران بعدی از همین سیستم فایل استفاده کنند. 
در تئوری می توان گفت که امکان تغییر نوع سیستم فایل در دستگاه ها از طریق به روزرسانی نرم افزار امکان پذیر است اما بعید به نظر می رسد پرچم داران موجود به این سیستم فایل مجهز شوند. فرآیند به روزرسانی مستلزم آنست که کاربران حافظه ی گوشی خود را کاملاً پاک کنند و احتمالاً سامسونگ این به روزرسانی را برای عموم منتشر نخواهد کرد. 
 

نظر خودتان را ارسال کنید