noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گلکسی نوت 10e و گلکسی نوت 10 شبیه یکدیگر خواهند بود

نویسنده: phonearena ۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۹ ب.ظ مشاهده: ۲۳۵ بار
گلکسی نوت 10e و گلکسی نوت 10 شبیه یکدیگر خواهند بود

گلکسی نوت 10e و گلکسی نوت 10

گلکسی نوت 10e : این که سامسونگ قصد دارد دو مدل Note 10 تولید کند، دیگر یک راز نیست. ورژن بزرگتر که احتمالاً Note 10 Pro  نام دارد، ویژگی های  S10 5G را به ارث می برد اما باقی مدل ها شبیه  Note 10 استاندارد هستند. اگر اطلاعات جدید درست باشند، این دستگاه چیزی شبیه به تصور مخاطبین نیست.
بنا بر اطلاعاتی که توسط  Galaxy Club منتشر شده، Note 10 دارای باتری  3,400mAh است که نسبت به نوت 9 600mAh کاهش پیدا کرده است. پیشتر گفته شده بود که باتری این گوشی 4300mAh است اما به نظر می رسد این باتری فقط در ورژن 5G استفاده می شود و ورژن 5G کمی ضخیم تر است. 

نوت 9 اصلی و تقلبی را چطور تشخیص دهیم


استفاده از باتری کوچک در  Note 10 برای خیلی ها خوشایند نیست، اما این کار از برخی جهات منطقی به نظر می رسد. همانطور که قبلاً گفته شده، صفحه نمایش Note 10 6.28 اینچی است. پنل صفحه نمایش بزرگتر است اما بدنه ی دستگاه ظریف تر از Galaxy S10+  طراحی شده است. به دلیل آن که صفحه نمایش حاشیه ندارد، این مدل باید فشرده تر از نوت 10 طراحی شده باشد. شاید این دستگاه ظریف ترین گوشی از سری نوت باشد. 
برای دو مدل دیگر هم باتری 4000mAh ذکر شده بود که با در نظر گرفتن سایز دستگاه تعبیه ی باتری با این اندازه عملاً ممکن نیست. با توجه به این که Note 10 از S10 بزرگتر است، می توان باتری,700mAh برای آن متصور شد. اما اگر باتری بزرگ برای این گوشی در نظر گرفته شود، شاید S Pen، که مهم ترین ویژگی سری نوت است از بدنه ی آن خارج شود. روی هم رفته کارگذاری باتری  3,400mAh چندان هم احمقانه به نظر نمی رسد. 
باتری های کوچک همیشه مایه ی ناامیدی هستند، مخصوصاً اگر گنجایش آن از مدل های قبلی کمتر باشد. اما در این مورد خاص، پایین تر بودن قیمت شاید برای طرفداران سامسونگ خوشایند باشد. اگر گفته های قبلی صحت داشته باشد، Note 10 Pro صفحه نمایش 6.75 اینچی دارد. در مقایسه با صفحه نمایش 6.4 اینچی نوت 9، با صفحه نمایش بزرگتری رو به رو هستیم. اما در واقعیت، سایز این دستگاه باید حدوداً  برابر با Galaxy S10 5G باشد چون حاشیه های گلکسی نوت 10e از نوت 10 ظریف تر و باریک تر است. 
انتظار می رود ورژن Pro هم باتری 4500mAh که در  Galaxy S10 5G استفاده شده، داشته باشد. طبیعتاً Note 10 Pro دارای S Pen است و کارگذاری باتری این اندازه ای امکان پذیر نیست. حالا شایعاتی از تغییر محل دوربین در این دستگاه شنیده می شود که علت آن می تواند استفاده از باتری بزرگ باشد. 
گلکسی نوت 10e
گلکسی نوت 10e

همه ی شواهد نشان می دهد که Note 10 Pro جانشین Note 9 است و احتمالاً قیمتی مشابه آن داشته باشد. اما انتظار می رود Note 10 استاندارد، ارزان تر و کارکردش شبیه گلکسی نوت 10e باشد؛ به همین علت کسانی که بودجه ی کمتری دارند، برای خرید این دو مدل لحظه شماری می کنند. 
جدا از صفحه نمایش و باتری کوچک، به احتمال زیاد Note 10 فاقد لنز ToF باشد که در Note 10 Pro وجود دارد. دوربین Note 10 Pro مشابه دوربین Galaxy S10 و Galaxy S10+ طراحی می شود. شاید سامسونگ در این دستگاه انحنای صفحه نمایش را حذف کند. 
گلکسی نوت 10e
گلکسی نوت 10e

نظر خودتان را ارسال کنید