noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

گرفتن ضربان قلب با گوشی

نویسنده: cnet ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷ ق.ظ مشاهده: ۲۷۳ بار
گرفتن ضربان قلب با گوشی

گرفتن ضربان قلب با گوشی

گرفتن ضربان قلب با گوشی : یکی از راه های کنترل وضعیت سلامتی است و به لطف تلفن های همراه، این کار خیلی راحت شده است. برنامه های متنوعی وجود دارند که می توانند با استفاده از دوربین و بدون نیاز به مچ بند و اکسسوری ضربان قلب را اندازه گیری کنند. 
برنامه های موبایلی هم می توانند مثل مچ بندهای سلامتی، ضربان قلب را با میزان تغییر حجم خون در زیر پوست به روش فوتوپلتیسموگرافی اندازه گیری کنند. طرز کار برنامه های مذکور به این صورت است: با هر ضربان قلب، خون به مویرگ های انگشت می رسد، به دیواره ها برخورد می کند و بعد فروکش می کند. از آنجا که خون نور را جذب می کند، برنامه های موبایلی می توانند این جزر و مد را با دوربین اندازه بگیرند. 

چطور سرعت گوشی را بالا ببریم
نحوه تشخیص شارژر اصلی سامسونگ
با این که فوتوپلتیسموگرافی یک روش ثابت شده است اما تمام برنامه های ساخته شده یکسان عمل نمی کنند. پژوهشگران چهار برنامه ی سنجش ضربان قلب موبایل را با روش های کلینیکی مقایسه کردند و دریافتند که 20% دفعات میزان ضربان قلب 20 عدد در دقیقه بود. 
این حقیقت که برنامه های سنجش ضربان قلب مثل تجهیزات پزشکی عمل نمی کنند، تعجب آور نیست. نباید از این برنامه ها برای کارهای پزشکی استفاده کرد اما همین برنامه ها هم به ضعیف و قوی تقسیم می شوند. 
بر اساس پژوهش های انجام شده، برنامه هایی که از شما میخواهند انگشت خود را بر روی دوربین بگذارید، دقیق تر از برنامه هایی که می خواهند تلفن را مقابل صورتتان بگیرید، قوی تر عمل می کنند. 
نتیجه ی حاصل از این دست برنامه ها را نباید زیاد جدی گرفت اما اگر می خواهید ضربان قلب را در طولانی مدت دنبال کنید، برنامه های موبایلی راحت ترین راه هستند. 
شماره ی 1: Cardiio
گرفتن ضربان قلب با گوشی
گرفتن ضربان قلب با گوشی
 
Cardiio بر اساس فناوری به دست آمده از انیستیتوی فناوری ماساچوست، ضربان قلب شما را در 15 ثانیه اندازه گیری می کند. اگر به یک زنگ اخطار نیاز دارید تا به صورت مرتب ضربان قلب خود را بگیرید، می توانید زنگ اخطار درون برنامه را فعال کنید. 
می توانید فعالیت های ورزشی را پیگیری کنید و سپس به راحتی داده ها را به doc. Cardiio  منتقل کنید. این سرویس کاملاً رایگان می باشد و لازم نیست که حساب کاربری داشته باشید. برای فعال شدن بقیه ی قابلیت ها 4.99 دلار پرداخت کنید و همچنین با 9.99 دلار می توانید برنامه را به نگارش پرو ارتقا دهید. 
شماره ی 2: HR Monitor
گرفتن ضربان قلب با گوشی
گرفتن ضربان قلب با گوشی

این برنامه، برنامه ی مورد علاقه ی پژوهشگران می باشد. این برنامه هم مثل کاردیو رایگان است. اما اگر بخواهید همه چیز برای شما فعال شود می بایست ماهیانه 10 دلار پرداخت کنید. این برنامه ارزان نیست اما مزایای خوبی دارد که می توان به این موارد اشاره کرد: برنامه های هدف دار سلامتی مثل کاهش وزن و افزایش فعالیت، رژیم غذایی، طرز تهیه ی غذاهای سالم، پیاده روی، دنبال کردن وضعیت خواب و غیره. این برنامه با Apple Health و Google Fit همگام می شود. 
شماره ی 3: Cardiograph
گرفتن ضربان قلب با گوشی
گرفتن ضربان قلب با گوشی

با برنامه ی Cardiograph می توانید ضربان قلب خود را در حالت استراحت و فعالیت اندازه گیری کنید.   می توانید نوع فعالیت را به برنامه بگویید. عددهای اعلام شده را می توان ذخیره کرد. این برنامه با  Apple Health و Android Wear همگام می شود. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید