noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

کنسول PS5 از رزولوشن 8K پشتیبانی می کند

نویسنده: androidcentral.com ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۴ ب.ظ مشاهده: ۴۰۰ بار
کنسول PS5 از رزولوشن 8K پشتیبانی می کند

کنسول PS5 از رزولوشن 8K پشتیبانی می کند

کنسول PS5 : رزولوشن 8K یعنی بازی ها از همیشه شفاف تر هستند؛ اما در اکثر موارد شما نمی توانید تفاوت 8K و 4K را تشخیص دهید.  رزولوشن 8K، 7680×4320 پیکسل است که از رزولوشن 4k با 3840×2160 پیکسل 4 برابر واضح تر می باشد. 4k به خودی خود چهار برابر شفاف تر از یک تصویر 1080p می باشد. بنابراین 8K، 16 برابر واضح تر از یک تصویر 1080p است. 

کنسول PS5
تصاویری که رزولوشن بالایی دارند، تیزتر و شفاف تر هستند و جزئیات بیشتری را نشان می دهند. چیزهایی که ممکن است در تصاویر 1080p تار باشند، در تصاویر 4k به علت بالا بودن تعداد پیکسل کاملاً شفاف و واضح هستند. 

قدرت محاسبه‌ی بالاترPlay Station 5 نسبت به ایکس باکس وان

استفاده از تلویزیون های 4K امروزه از تلویزیون های HD بیشتر شده است. بر اساس پژوهش ABI، پژوهشگاه بازرگانی، صادرات تلویزیون های 4K به 102 میلیون دستگاه تا پایان سال 2018 رسید. در واقع تا آن زمان 40 درصد تلویزیون های مسطح 4k صادر شده اند. 

کنسول PS5
تلویزیون های 8K هم در بعضی از فروشگاه ها مثل آمازون و Best Buy موجود هستند اما به اندازه ی تلویزیون های 4K مشهور نیستند. به همین علت پیدا کردن آن ها برای خرید اینترنتی راحت تر از پیدا کردن آن در فروشگاه هاست. دلیل دیگر هم قیمت بالای آن است، قیمت تلویزیون های 8K چند هزار دلار  است و در مدل های بالا، بیشتر از پانزده هزار دلار قیمت دارد. خرید سایز بزرگ این مدل معقول تر است؛ چرا که در سایزهای کوچکتر تفاوت 8k  و 4k مشخص نیست. 
در کنفرانس HDMI Forum در سال 2018، تخمین زده شد در سال 2020 ، 900000 دستگاه تلویزیون 8K فروخته شود، که نیمی از آن هم در چین به فروش می رسد. 
تفاوت میان رزولوشن 4k و 8k به محیط بستگی دارد. با این که وضوح 8k چهار برابر بیشتر است، تنها در صفحه های خیلی بزرگ می توان تفاوت را متوجه شد؛ آن هم خیلی ناچیز است. هر چه صفحه نمایش کوچکتر باشد و فاصله ی شما از آن بیشتر باشد، احتمال این که تفاوت ها را متوجه شوید کمتر می شود، در واقع چشم انسان نمی تواند تفاوت این دو رزولوشن را ببیند. بهترین فاصله برای صفحه

زمان عرضه پلی استیشن 5

نمایش 75 اینچی 8K دو فوت و برای 4K 5 فوت است. هیچ کس به فاصله ی دو فوت از تلویزیون 75 اینچی نمی نشیند و دور تر از آن دیگر تفاوت دو رزولوشن مشخص نمی شود. 
هنگام بازی کردن، رزولوشن 8k باعث می شود، بافت بهتر و جزییات بیشتری در صحنه های وسیع و کاراکترها می بینید. اما شما متوجه تفاوت 8k با 4k نخواهید شد. در صورت استفاده از تلویزیون 8k، حجم بازی برای نصب بیشتر می شود. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید