noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

کنسول بازی Playdate خاص ترین دستگاه بازی که تا به حال تولید شده

نویسنده: ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۰ ب.ظ مشاهده: ۱۶۶ بار
کنسول بازی Playdate خاص ترین دستگاه بازی که تا به حال تولید شده

کنسول بازی Playdate خاص ترین دستگاه بازی که تا به حال تولید شده

کنسول بازی Playdate : شرکت Panic برای طراحی برنامه های با کیفیت برای سیستم عامل های Mac و iOS زبانزد بوده و برنامه و بازی های طراحی شده توسط این شرکت از جمله Coda ، Transmit و Firewatch کاربران بسیاری داشته و دارد. اما این شرکت در تصمیم تازه از یک دستگاه گیمینگ رونمایی نموده که البته در سال 2020 در بازار به فروش خواهد رسید. 

کامپیوتر گیمینگ Corsair One

این دستگاه Playdate نام داشته و شاید بتواند گفت که خاص ترین دستگاه بازی بوده که تا به حال تولید شده و به هیچ عنوان به صورتی طراحی نشده تا بتواند با دیگر کنسول های موجود به رقابت بپردازد و تنها برای استراحت یا دوربین از کار و مشغله و راحت و آزاد کردن ذهن طراحی شده. 

firewatch-3
کنسول بازی Playdate

طراحی کنسول بازی Playdate همانند دیگر دستگاه های گیمینگ بوده و چندان با کنسول های دستی دیگر متفاوت نمی باشد. این دستگاه دارای یک صفحه ، چند دکمه ، آنالوگ کنترل و چند قطعه ی دیگر می باشد. نمایشگر LCD قرار گرفته بر روی این دستگاه 2.7 اینچی سیاه سفید و تولید شده توسط شرکت Sharp بوده و وضوح تصویر آن 240*400 می باشد. این نمایشگر فاقد لامپ تصویر بوده و نور خود را از فضای اطراف تامین می کند. مسلما این نمایشگر کم نور با کیفیت تصویر پایین بسیار قدیمی به نظر می رسد اما حالتی نوستالژیک داشته که بی تردید می تواند برای بسیاری یک نکته ی مثبت به به حساب بیاید.
از دکمه های قرار گرفته بر روی این کنسول دستی چیز زیادی نمی توان گفت زیرا تنها یک دکمه ی A و یک دکمه ی B بر روی آن قرار داده شده. ویژگی جالب قرار داده شده در این کنسول کوک قرار داده شده در کنار دستگاه بوده که در بسیاری از بازی ها مانند Carnkin's Time Travel Adventure کارایی دارد.
اکنون که از بازی ها صحبت شد باید بگوییم نحوه ی استفاده از بازی ها از کوک قرار گرفته در کنار این دستگاه عجیب تر می باشد. زمانی که این کنسول را تهیه کنید در کنار آن 12 بازی قرار داده شده که قیمت آنها نیز به قیمت کنسول اضافه شده. زمانی که این کنسول ارائه گرد تنها دارای یک بازی خواهد بود و به تدریج در هفته های بعد به تعداد بازی های آن اضافه شده تا به سقف 12 عدد برسد. نخستین بازی Carnkin's Time Travel Adventure بوده و به تدریج بازی های بعدی ارائه می شوند. 

firewatch-3
کنسول بازی Playdate

شرکت Panic نام و شرکت های تولید کننده ی دیگر را اعلام نکرده و گفته که می خواهد کابران را در زما ارائه ی بازی ها غافلگیر کند. بازی های ارائه شده برای این کنسول در نسخه ی نرم افزاری بوده و باید آنها را دانلود کرده و زمانی که این کار را انجام دهید بازی به قسمتی جدایی ناپذیر از کنسول تبدیل خواهد شد. شرکت Panic گفته که اگر بازخورد از یک بازی ارائه شده مناسب باشد فصل های تازه ی آن را برای کنسول خود ارائه خواهد نمود.
از سخت افزار کنسول بازی Playdate اطلاعات دیگر به غیر از نمایشگر در دسترس نیست اما می دانیم که برای پشتیبانی از بازی ها و انجام بازی ها به صورت گروهی دارای بلوتوث و Wi-Fi خواهد بود. برای شارژ این دستگاه یک پورت USB-C بر روی آن قرار داده گرفته. سیستم عامل نصب شده بر روی این کنسول توسط شرکت Panic طراحی شده که نسخه ی پیش فرض آن مشابه به Mac می باشد. شرکت های طراح بازی می توانند جهت طراحی بازی ها از Lua یا C استفاده کنند.
قدرت محاسبه‌ بالای کنسول Play Station 5


قیمت این کنسول استثنایی 149 دلار بوده که همانطور که پیشتر نیز گفته شد کنسول بازی Playdate شامل 12 بازی ارائه شده برای آن می باشد. پیش فروش این دستگاه از اواخر سال 2019 آغاز شده و فروش رسمی آن نیز از اوایل سال 2020 آغاز خواهد شد.

    نظر خودتان را ارسال کنید