noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

ژاپن پیشرو در ساخت " فاویپیراویر" داروی مخصوص کرونا

نویسنده: samsungia.com ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸ ب.ظ مشاهده: ۸۵ بار
ژاپن پیشرو در ساخت

ژاپن پیشرو در ساخت " فاویپیراویر" داروی مخصوص کرونا

رسانه های خبری چین و ژاپن در روز چهارشنبه اعلام کرده اند که نوعی دارو در برخی بیمارستان های ژاپن در حال استفاده است که بر روی بیماران مبتلا به کروناویروس موثر بوده و موجب بهبود آنها شده است. وزیر علوم و تکنولوژی کشور چین آقای ژآنگ ژین مین اعلام کرده که داروی " فاویپیراویر " که توسط یکی از شرکت های زیرمجموعه فوجی فیلم تولید شده موفق شده تا در شهرهای ووهان و شنزن 340 بیمار کرونایی را درمان کند و بیمارهایی که وضعیتی وخیم داشته اند را به حالت پایدار بازگرداند.

آقای ژانگ در روز سشنبه اعلام کرده بود : " این دارو از امنیتی بالا برخوردار بوده و بر روی بیماران کرونایی کاملا تاثیرگذار بوده است "

به بیمارانی که 4 روز از مثبت بودن تست کرونایشان در شنزن می گذشته این دارو داده شده و پس از استعمال آن پاسخ تستس کرونایشان منفی بوده و پس از 11 روز هیچ یک از آنها نیازی به مصرف دارو نداشته اند. نتایج ایکس ری نشان داده اند که توانایی ریوی بیماران کرونایی پس از مصرف فاویپیراویر به 91 درصد رسیده که نسبت به 62 درصد کسب شده در روز های گذشته بسیار تاثیر گذارتر بوده است.

این دارو در سال 2014 توسط شرکت صنایع شیمیایی فوجی فیلم تویاما با عنوان آویگان تولید شده اما هنوز هیچ اطلاعاتی از این شرکت در رابطه با تاثیر گذار بودن این دارو بر روی کروناویروس منتشر نشده است. از زمانی که صحبت های وزیر فناوری چین منتشر قیمت این دارو در چین رشدی 14.7 درصدی پیدا کرده و با قیمت 5.238 ین در حال فروش می باشد. اکنون ژاپن با آگاهی بیشتری از این دارو بر روی بیماران با وضعیت های بحرانی و متوسط استفاده می کند و امید دارد تا بتواند جلوی شیوع سریع کروناویروس را بگیرد.

یکی از پشکان در ژآپن اعلام کرده که این دارو بر روی بیماران با وضعیت بحرانی تاثیر چندانی نداشته است و باید تغییراتی در آن ایجاد نمود تا تاثیرگذار تر باشد. او گفته که این دارو را بر روی 80 نفر با وضعیت های بحرانی تست کرده و پاسخ مورد قبولی را کسب نکرده و برای اینکه تاثیرگذار باشد باید افراد پیش از ابتلا به بیماری آن را مصرف کنند.

علاوه اینکه اگر افراد از داروهای ضد ویروس ایدز مانند لوپیناویر یا ریتوناویر استفاده کرده اند تاثیر دارو در آنها کمتر بوده است. دولت ژاپن در سال 2016 از فاویپیراویر برای جلوگیری از شیوع ابولا در گینه استفاده کرده بود. فاویپیراویر یک داروی ضد التهاب و آنفولانزا است اما برای اینکه ژاپن بتواند آن را به دیگر مناطق جهان بفرستد باید جایزه دولت های دیگر را برای قابل اطمینان بودن دارو کسب کند. یکی از مقامات ژاپنی گفته عرضه جهانی فاویپیراویر از ماه می سال 2020 آغاز خواهد شد. 

    نظر خودتان را ارسال کنید