noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه ESN ، MEID و IMEI را چک کنیم ؟

نویسنده: samsungia ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵ ب.ظ مشاهده: ۲۷۱ بار
چگونه ESN ، MEID و IMEI را چک کنیم ؟

چگونه ESN ، MEID و IMEI را چک کنیم : آیا می خواهید دستگاه خود را بهتر بشناسید؟ آیا می دانید ESN، MEID و IMEI چه معنایی دارند؟ آیا می خواهید دانش خود را در مورد گوشی خود افزایش دهید؟ اگر در مورد مسائل گفته شده کنجکاو هستید، ادامه ی مطلب را مطالعه کنید. بیایید از زاویه ی نزدیک تر به گوشی تلفن همراه نگاه کنیم و ببینیم هر کدام از شماره های گفته شده چه معنایی دارند. همچنین روش های به دست آوردن این شماره ها نیز در ادامه بیان می شوند. بعد از خواندن این مطلب شما می توانید به اطلاعات مهم و کاربردی از دستگاه خود دست پیدا کنید. 

چگونه ESN ، MEID و IMEI را چک کنیم

 
ESN: این حروف اختصاری از Electronic Serial Number گرفته شده اند. این یک شماره شناسایی 32 رقمی است که توسط سازندگان در تلفن های بی سیم درونه سازی می شود. علاوه بر کدنویسی این شماره در تراشه، ESN معمولاٌ بر روی برچسب زیر باتری هم چاپ می شود.
MEID: شماره ای است که مشخصگر تجهیزات موبایل است و یک شماره ی 56 رقمی بین المللی است که قطعات فیزیکی موبایل را شناسایی می کند. 
IMEI: یک شماره ی 15 رقمی است که برای احراز هویت موبایل در سطح بین المللی استفاده می شود. این شماره وضعیت GSM، WCDMA و iDEN تلفن های همراه و تلفن های ماهواره ای را نشان بدهید. 
عکس
اگر به شماره ی IMEI دسترسی پیدا کنید، می توانید به مقدار زیادی اطلاعات قابل توجه دست پیدا کنید. میزان اطلاعات در برندهای مختلف متفاوت است اما اکثر آن ها اطلاعات سازنده، کشور مقصد، وارانتی، تامین کننده، کشور سازنده، کد اپراتور، کد موقعیت جغرافیایی، ورژن نرم افزار، آخرین ورژن نرم افزار را نشان می دهد. 
شما باید اطلاعات خود را در مورد تلفن همراهتان بالا ببرید. اگر بخواهید کدهای ESN، IMEI و MEID را به یکدیگر تبدیل کنید، این کار خیلی ساده است. برای این کار ابزار رایگان MEID Converter را باز کنید و از گام های گفته شده در برنامه پیروی کنید . اگر می خواهید جزییات بیشتری به دست بیاورید به این سایت بروید. 
 
برای پیدا کردن کد ESN و MEID، تلفن را خاموش کنید و باتری را بیرون بیاورید. 
در زیر باتری، در سمت راست یک برچسب بارکد وجود دارد که این شماره ها را بر روی آن پیدا می کنید. 
شماره های ESN و MEID بر روی برچسب بارکد روی جعبه ی تلفن نیز وجود دارد. 
برای پیدا کردن کد IMEI، شماره گیر گوشی را باز کنید، سپس *#06# را شماره گیری کنید؛ کد IMEI بر روی صفحه ظاهر خواهد شد. 
در تنظیمات، وارد About Phone شوید. سپس وارد Status شوید تا شماره IMEI را مشاهده کنید.
می توانید گوشی را خاموش کنید و از شارژر جدا کنید. باتری دستگاه را بیرون بیاورید. در این قسمت شماره ی 15 رقمی IMEI را مشاهده می کنید. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید