noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه گوشی خود را به تلویزیون وصل کنیم

نویسنده: livemint ۲۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۳ ب.ظ مشاهده: ۳۹۶ بار
چگونه گوشی خود را به تلویزیون وصل کنیم

چگونه گوشی خود را به تلویزیون وصل کنیم

چگونه گوشی خود را به تلویزیون وصل کنیم : امروزه صفحه نمایش های موبایل، خیلی بهتر و واضح تر از قبل هستند، اما هنوز هم تجربه ی تماشای فیلم بر روی صفحه نمایش بزرگ جذاب است. با آن که صفحه نمایش های موبایل دارای کیفیت تصویر HD هستند، از نظر کیفیت صدا و تصویر با صفحه نمایش های بزرگ برابری نمی کنند. البته راه هایی برای حذف این فاصله وجود دارند. به راحتی تلفن همراه خود را به تلویزیون وصل کنید و هر چه را می خواهید در صفحه ی تلویزیون مشاهده کنید. به این روش Mirroring یا انعکاس تصویر گفته می شود و به 6 صورت قابل انجام است:
انعکاس تصویر از طریق HDMI: علت شهرت  HDMI برای مشاهده ی تصویر دستگاه های دیگر بر روی تلویزیون، رزولوشن بالای آن و استفاده ی بسیار راحت از آن می باشد. کافی است تلفن خود را با کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید؛ برای این کار باید کابل  micro USB  به HDMI  داشته باشید. با اکثر تلفن ها شما امکان تماشای تصویر را بر روی یک نمایشگر بزرگ دارید. 
 

چگونه گوشی خود را به تلویزیون وصل کنیم

انعکاس تصویر از طریق MHL: این روش به اندازه ی HDMI شناخته شده نیست، اما یکی از بهترین راه های با سیم اشتراک تصویر تلفن بر روی تلویزیون است. این روش هم به کابل نیاز دارد اما کارکرد آن بهتر از HDMI است. شما می توانید تلفن خود را به یک دسته ی بازی و یا صفحه کلید متصل کنید، و سپس با انعکاس تصویر بر روی تلویزیون شرایطی مثل بازی کردن با کنسول را فراهم کنید. به این روش گوشی شما شارژ هم می شود. شما به یک کابل MHL نیاز دارید که یک سر آن micro USB و سر دیگر آن HDMI است. هم تلفن هم تلویزیون باید از MHL پشتیبانی کنند. تلویزیون های سامسونگ، سونی، توشیبا و ال جی از MHL پشتیبانی می کنند. 
انعکاس تصویر از طریق Miracast: این سرویس مبتنی بر فناوری وای فای مستقیم است. اگر تلفن همراه و تلویزیون شما از Miracast پشتیبانی می کند، کافی است به تنظیمات گوشی بروید و قابلیت انعکاس تصویر را روشن کنید. بعد بنشینید و در صفحه ی تلویزیون Angry Birds بازی کنید و ویدیوهای باکیفیت تماشا کنید. اتصال بی سیم در این روش بین تلفن و تلویزیون برقرار می شود و نیازی به شبکه ی وای فای نیست. اگر تلویزیون شما زیاد جدید نیست احتمالاً از   Miracast پشتیبانی نمی کند؛ در این صورت می توانید یک آداپتور تهیه کنید. 
انعکاس تصویر از طریق STBs: ستاپ باکس هایی وجود دارند که از طریق آن ها می توانید تصویر دستگاه خود را بدون نیاز به سیم بر روی تلویزیون ببینید. برای این کار باید تلفن و تلویزیون به یک شبکه ی وای فای وصل باشند و Mirroring روشن باشد. خوش نام ترین ستاپ باکس  Apple TV است. که اجازه می دهد محتوای آیفون و آیپد را بر روی تلویزیون خود ببینید. اتصال ستاپ باکس با تلفن بی سیم است اما ستاپ باکس با کابل HDMI به تلویزیون وصل می شود. کیفیت این روش وابستگی مستقیم به روتر وای فای دارد. 
انعکاس تصویر از طریق دانگل: دانگل ها تقریباً مثل ستاپ باکس ها عمل می کنند اما دیگر زیاد به سیم نیاز ندارید. نیازی نیست که ستاپ باکس را به تلویزیون وصل کند، کافی است دانگل را در ورودی HDMI تلویزیون قرار دهید. هم تلویزیون و هم موبایل باید به یک وای فای وصل باشند. بعد از باز کردن یک برنامه ی تحت پوشش شما آماده ی اشتراک گذاری بر روی صفحه نمایش بزرگ هستید. بهترین دانگل موجود Chromecast گوگل است که به شما اجازه می دهد محتوای تلفن همراه را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. Teewe یک دانگل دیگر است که توسط یک کمپانی هندی تولید شده و مثل کروم کست کار می کند و حتی اکوسیستم بهتری دارد. 
انعکاس تصویر از طریق برنامه ها: این روش کمی هزینه بر است؛ چرا که از اینترنت استفاده می شود. اگر بازی کنید یا ویدیو تماشا کنید، هزینه ی شما بیشتر می شود. در این روش هیچ سیم و یا دستگاهی وجود ندارد. شما به یک تلویزیون احتیاج دارید که به اینترنت وصل شود و دارای مرورگر باشد. برای تماشای ویدیو به سرعت دو مگابایت و بالاتر نیاز دارید. یکی از مشهورترین برنامه ها Nokia Beamer است که امکان تماشای محتوای تلفن همراه را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. 
چگونه گوشی خود را به تلویزیون وصل کنیم
برخی از تلویزیون های جدید، دارای WiFi هستند. به این وسیله می توانید تلویزیون را بدون نیاز به سیم به وای فای وصل کنید. اگر تلویزیون شما وای فای ندارد دو گزینه پیش روی شماست: تلویزیون را با کابل به روتر وصل کنید و یا یک دانگل وای فای تهیه کنید. دانگل ها در ورودی USB جای می گیرند و اتصال بدون سیم را برقرار می کنند. تلفنی که محتوا را استریم می کند و تلویزیونی که محتوا را دریافت می کند می بایست به یک شبکه ی وای فای متصل باشند. 
 
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

    نظر خودتان را ارسال کنید