noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه کاری کنیم که کنسول PS4 سریعتر کار کند

نویسنده: samsungia ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲ ق.ظ مشاهده: ۲۲۷ بار
چگونه کاری کنیم که کنسول PS4 سریعتر کار کند

چگونه کاری کنیم که کنسول PS4 سریعتر کار کند : شاید شده باشد که یک بازی جدید برای PS4 خریده باشید و بخاطر داشتن لگ و طول کشیدن نصب سازنده های بازی را مقصر دانسته باشید ام شاید در حقیقت این تقصیر آنها نباشد. مانند کامپیوترهای شخصی که قبلا داشتیم یا شاید داریم ، کنسول های PS4 نیز از سخت افزاری مشابه ساخته شده اند و از جمله سخت افزار پرمصرف به شمار می آیند و یکی از ویژگی های بارز کند شدن پردازش است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از این مشکلات می تواند توسط پایگاه داده ها ایجاد شده باشد و برای رفع آن باید آن را بازسازی کنید. مانند روش Defragmentation در کامپیوتر ، این کار می تواند به افزایش سرعت عملکرد کنسول کمک کند. 
 

چگونگی بازسازی پایگاه اطلاعات PS4 

 
1- کنسول خود را به صورت کامل خاموش کنید و آن را روی Rest Mode قرار ندهید. 
2- انگشت خود را روی دکمه ی پاور قرار دهید تا دو صدای پشت هم " بیپ " به گوشتان برسد. این یعنی شما به Safe Mode وارد شده اید. 
 
 
3- دسته ی خود را با کابل به پورت USB-A قرار گرفته در جلوی کنسول متصل نمایید. 
4- به پایین صفحه بروید و گزینه ی شماره 5 یعنی Rebuild Database را انتخاب کنید. 
 
 
5- روی دکمه ی X بزنید تا بازسازی آغاز شود. 
 
انجام بازسازی می تواند نسبت به میزان حافظه ی اشغال شده و یا تعداد دفعات نصب و حذف بازی ها افزایش پیدا کند. کاری که بازسازی انجام میدهد در واقع شناسایی بهتر حافظه ی ذخیره سازی بوده تا کنسول بتواند دسترسی سریع تری به فایل ها داشته باشد. داشتن یک پایگاه داده ی منظم می تواند این امکان را فراهم کند تا بازی ها سریعتر نصب و اجرا شده و دیگر مشکل لگ در اجرای آنها نداشته باشید.         
 
بازسازی پایگاه اطلاعات یا داده ها کاری ساده است و زمان زیادی را نیاز ندارد و بسیاری از کارها را خودش به انجام میرساند و شاید بهتر باشد هر 3 الی 4 ماه این کار را برای داشتن کنسولی پویاتر انجام دهید. 
 
آیا انجام بازسازی پایگاه داده ها می تواند مشکل ساز شود؟ 
 
بازسازی اطلاعات دقیقا چیزی شبیه به خانه تکانیست ، شما در این کار خانه را تمیز می کنید و از حضور اشیاء مزاحم خلاص می شوید ، بازسازی نیز همینطور است ، این کار به صورت از پیش تعیین شده فایلی را حذف نمی کند مگر اینکه آن فایل خراب شده باشد که به ندرت این اتفاق می افتد. اما اگر اطلاعات برای شما از ارزش بالایی برخوردارند شاید بهتر باشد پیش از آغاز بازسازی از آنها یک نسخه ی بک آپ یا پشتیبان تهیه کنید. 
 
شاید نتوان گفت که بازسازی پایگاه داده ها کاملا عاری از ریسک است ، اما به طور معمول فایلی را به صورت خودکار حذف نمیکند و اینکه در محیط امن Safe Mode فعالیت می کند. این مانند روتینگ نیست و ریسک آنچنانی ندارد. اگر انجام آن در Rest Mode نگرانتان می کند بهتر است هرگز تصمیم انجام آن را نگیرید. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید