noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه مشکل کند شدن گوشی سامسونگ A10 را برطرف کنیم ؟

نویسنده: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵ ق.ظ مشاهده: ۴۱۹۴ بار
چگونه مشکل کند شدن گوشی سامسونگ A10 را برطرف کنیم ؟

Galaxy A10 مثل گوشی های پرچم دار پرسرعت نیست اما در مقایسه با گوشی های هم رده ی خودش عملکرد خوبی دارد. اگر شما دارای این گوشی باشید به راحتی می توانید تشخیص دهید که مثل همیشه کار می کند یا سرعتش پایین آمده است. برخی از دارندگان این مدل از کند شدن گوشی شکایت دارند. در این مطلب به مشکل کند شدن گوشی سامسونگ A10 می پردازیم. پس اگر گوشی A10 شما کند شده، ادامه ی مطلب را بخوانید. 

چگونه مشکل هنگ كردن گوشي سامسونگ A10 را برطرف کنیم ?

امکان دارد مشکل از نرم افزار باشد و برای حل کردن مشکلاتی از این دست ترجیحا باید مشکل را طوری حل کرد که فایل ها و داده ها از بین نروند. اولین کاری که می توان برای مشکل هنگ كردن گوشي سامسونگ A10 انجام داد، فورس ریستارت کردن می باشد. احتمال دارد مشکل از ایرادات جزیی نرم افزار به وجود آمده باشد که در اکثر مواقع با انجام فورس ریستارت برطرف می شود. این روش مثل در آوردن باتری عمل می کند و باعث نوسازی حافظه ی دستگاه و بارگیری مجدد سرویس ها و برنامه ها می شود. برای انجام فورس ریستارت، دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید و نگه دارید. در حالی که دکمه ی کم کردن صدا را نگه داشته اید، دکمه ی پاور را بفشارید و نگه دارید. هر دو دکمه را برای 15 ثانیه نگه دارید تا لوگوی Galaxy A10 پدیدار شود. بعد از بالا آمدن گوشی بررسی کنید که مشکل حل شده است. 

افزایش سرعت گوشی سامسونگ A10

برای افزایش سرعت گوشی سامسونگ A10 بررسی کنید که برنامه های دانلود شده مشکل زا نباشند: بعضی برنامه ها می توانند در گوشی مشکل به وجود بیاورند. اگر مشکل گوشی شما این باشد، لازم نیست نگران باشید. ابتدا باید بررسی کنید که برنامه های دانلود شده باعث کند شدن دستگاه شده اند یا خیر. برای این کار باید تلفن را در safe mode بالا بیاورید. دکمه ی پاور را فشار دهید و نگه دارید تا گزینه ها پدیدار شود. بر روی گزینه ی Power off ضربه بزنید و انگشت خود را نگه دارید تا به Safe Mode تغییر پیدا کند. بر روی Safe mode ضربه بزنید تا دستگاه ری استارت شود. بعد از ریستارت شدن گوشی باید Safe mode را در گوشه ی سمت چپ تصویر ببینید. 
اگر تلفن شما در این وضعیت خوب کار می کند، مشکل از برنامه های متفرقه ای است که نصب کردید. در این صورت باید گوشی را ریستارت کنید و در حالت standard mode بالا بیاورید. برنامه هایی که احساس می کنید مشکل زا هستند، پیدا کنید. وارد تنظیمات شوید. گزینه ی Apps را پیدا کنید. بر روی برنامه ی مشکوک ضربه بزنید. بر روی  Storage ضربه بزنید. Clear data را لمس کنید و بر روی OK ضربه بزنید تا تایید شود. دکمه ی بازگشت را فشار دهید و سپس Uninstall را انتخاب کنید. تایید کنید که می خواهید آن برنامه را از گوشی پاک کنید. اگر همچنان تلفن شما کند است، احتمال دارد مشکل از نرم افزار باشد. 

برای حل مشکل کند شدن گوشی سامسونگ A10 بخش cache را پاک کنید: برای عیب یابی نرم افزار اولین کاری که باید بکنید، پاک کردن بخش Cache سیستم است. کش سیستم یکی از موارد مستعد مشکل زایی است و اغلب مشکلات نرم افزاری از این قسمت ناشی شده است. برای این کار دستگاه را خاموش کنید. دکمه ی بالا بردن صدا و پاور را فشار دهید و نگه دارید. هنگامی که لوگوی  Galaxy A10 پدیدار شد، دکمه ها را رها کنید. Galaxy A10 در حالت Recovery Mode بالا می آید. هنگامی که صفحه ی سیاه را با نوشته های زرد و آبی دیدید، چندین بار دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید تا گزینه ی  wipe cache partition هایلایت شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا آن را انتخاب کنید. با دکمه ی کم کردن صدا، Yes را هایلایت کنید و با دکمه ی پاور انتخابش کنید. هنگامی که فرآیند پاکسازی بخش Cache انجام شد، گزینه ی  Reboot system now هایلایت می شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا دستگاه ری استارت شود. 
اگر همچنان مشکل برطرف نشده بود، از فایل ها و داده های مهم بکاپ بگیرید و تلفن را ریست کنید. اگر با کارهای بالا مشکل حل نشود، تنها راه باقی مانده فکتوری ریست است. قبل از فکتوری ریست، از داده ها و فایل های مهم بک آپ بگیرید؛ مخصوصاً داده های ذخیره شده بر حافظه ی داخلی دستگاه. حساب کاربری سامسونگ و گوگل را حذف کنید. دستگاه را خاموش کنید. دکمه ی بالا بردن صدا و دکمه ی پاور را فشار دهید. هنگامی که لوگوی Galaxy A10 پدیدار شد، دکمه ها را رها کنید. دستگاه در حالت  Recovery بالا می آید. دکمه ی کم کردن صدا را چند بار فشار دهید تا wipe data / factory reset را هایلایت کنید. دکمه ی پاور را فشار دهید تا انتخابش کنید. با دکمه ی کم کردن صدا گزینه ی Yes را هایلایت کنید و با دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید تا فکتوری ریست انجام شود. وقتی فکتوری ریست انجام شد، Reboot system now هایلایت می شود. دکمه ی پاور را فشار دهید تا دستگاه ری استارت شود. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

نظر خودتان را ارسال کنید