noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه متوجه شویم کسی در واتساپ ما را بلاک کرده است ؟

نویسنده: lifewire ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵ ق.ظ مشاهده: ۳۳۵ بار
چگونه متوجه شویم کسی در واتساپ ما را بلاک کرده است ؟

چگونه متوجه شویم کسی در واتساپ ما را بلاک کرده است

چگونه متوجه شویم کسی در واتساپ ما را بلاک کرده است : آیا چندین روز است که شخصی پیام های واتساپ شما را ندیده و به آنها پاسخ نمی دهد؟ این سخت است که بخواهید متوجه شوید ، کسی به پیام های شما توجهی نکرده و یا اینکه شما را بلاک کرده ، واتساپ تشخیص این دو مساله را به دلیل حمایت از حقوق کاربران بسیار مشکل کرده. یکی از ساده ترین روش هایی که متوجه شوید که آیا آنها شما را بلاک کرده اند این است که شخصا ازشان بپرسید. این صحبتی ناخوشایند خواهد بود اما راحت تر از این است که بخواهید بلاک شدن را در واتساپ متوجه شوید. اما اگر به هیچ وجه نمی خواهید تن به این مکالمه دهید ، قفل گوشی خود را باز کرده و برنامه ی واتساپ را اجرا کرده و گام های زیر را دنبال کنید.
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

 
 

استاتوس Last Seen شخص را چک کنید 

 
نخستین کاری را که باید انجام دهید این است که حالت Last Seen آنها را چک کنید. بر روی مخاطب زده تا بتوانید به آنها پیام دهید. اگر هم مکالمه ای تا به حال با او نداشته اید ، شماره ی آن را از قسمت مخاطبین پیدا کرده و یک چت تازه را آغاز کنید. زیر عکس شخص باید یک نوشته در مورد Last Seen نوشته شده باشد ، اگر این نوشته قرار نداشته باشد به احتمال زیاد بلاک شده اید. توجه داشته باشید ، نبودن این نوشته گواه این نیست که بلاک شده اید پس زود قضاوت نکنید. واتساپ یک ویژگی دارد که به کاربران این امکان را میدهد تا آخرین ساعت فعالیت آنها را نشان ندهد. برای اینکه از بلاک شدن متوجه شوید به مدارک بیشتری نیاز دارید. اگر نمی توانید عبارت Last Seen را ببینید به گام بعدی بروید. 
 

به تیک های زده شده در کنار جملات دقت کنید 

 
 چگونه متوجه شویم کسی در واتساپ ما را بلاک کرده است

تیک هایی که در واتساپ هستند می توانند به شما بگویند که آیا یک پیام فرستاده ، رسیده و خوانده شده و البته می توانند به شما راهنمایی کنند که بلاک شده اید یا خیر. اگر یک تیک خاکستری در کنار پیام زده شده باشد به معنای فرستاده شدن پیام بوده و دو تیک و آبی شدن آن نشان از این دارد که پیام رسیده و خوانده شده. اگر بلاک شده باشید تنها می توانید یک تیک خاکستری را مشاهده کنید. این یعنی پیام فرستاده شده اما واتساپ آن را به مخاطب شما نرسانده. البته این ویژگی می تواند نشان از این داشته باشد که که شخصی که به آن پیام داده اید یا گوشی اش را گم کرده یا به آن دسترسی ندارد. اما اگر Last Seen را نمی توانید ببینید و تنها یک تیک در کنار پیام شما خورده بهتر است به مرحله ی بعدی بروید. 
 

تغییری در پروفایل شخص ایجاد نشده است 

 
اگر شخصی شما را بلاک کرده باشد پروفایل آنها در گوشی شما آپدیت نخواهد شد. پس اگر آنها عکس خود را عوض کنند شما نمی توانید آن را ببینید. اما عوض نشدن عکس پروفایل خودش سر نخی مطمئن نیست و شاید آنها هیچ وقت نخواهند آن را تغییر دهند. اما ترکیب این مساله با دیگر مساله هایی که پیشتر به آنها اشاره شد می تواند به بلاک شدن شما توسط شخص اشاره داشته باشد. اگر عکس ها از مدت ها پیش دست نخورده باقی مانده به مرحله یکی مانده به آخر بروید. 
 

آیا می توانید توسط واتساپ با آنها تماس بگیرید؟ 

 
 چگونه متوجه شویم کسی در واتساپ ما را بلاک کرده است

اگر تا اینجا به مطالعه ی مقاله ادامه داده اید به احتمال فراوان توسط شخص دیگر بلاک شده اید اما هنوز این احتمال صد در صد نبوده و در این دو گام آخر به حقیقت مساله بدون هیچ تردیدی پی خواهید برد. شخص مورد نظر را در لیست مخاطبین پیدا کرده و توسط واتساپ با آنها تماس صوتی بگیرید. اگر تماس برقرار شده و کلمه ی Ringing ظاهر شده خبر خوب این است که شما بلاک نشده اید. اما اگر تماس برقرار نشده خبر خیلی خوبی نیست زیرا به بلاک شدن اشاره دارد. شاید آنها به اینترنت دسترسی نداشته و یا اینکه او شما را بلاک کرده. اما اکنون وقت روبرو شدن با حقیقت رسیده. تا اینجا تمامی شواهد را جمع کرده اید و باید آنها را روی هم قرار دهید. 
 

تست گروه 

 
یک چت تازه ایجاد کرده و چند نفر از دوستان خود را به آن اضافه کنید. آنها به سادگی به گروه اضافه می شوند ، اکنون سعی کنید که شخصی را که به آن مشکوک هستید را به گروه اضافه کنید. اگر می توانید او را به گروه اضافه کنید ، پس بدون در نظر گرفتن دیگر گام ها می توانیم بگوییم که او شما را بلاک نکرده. اما اگر در حین اضافه کردن عبارت "You don't the authorization " یعنی این که شما بلاک شده اید. این صد در صد نشان میدهد که آن شخص شما را بلاک کرده است.
 

آیا می توانم Unblock شوم؟ 

 
متاسفانه راهی نیست که بتوانید از بلاک شدن خارج شوید ، بهترین روش این است که حضورا با او صحبت کنید. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید