noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه مایع ضدعفونی دست درست کنیم؟

نویسنده: samsungia.com ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱ ق.ظ مشاهده: ۳۲۸ بار
چگونه مایع ضدعفونی دست درست کنیم؟

چگونه مایع ضدعفونی دست درست کنیم؟

آیا به هر کجا که میروید نمی توانید مایع ضد عفونی کننده پیدا کنید؟ آیا هیچ داروخانه ای ژل ضد عفونی ندارد؟ مشکلی نیست چون می توانید با موادی که در خانه خود دارید مایع ضدعفونی درست کنید.

یکی از بهترین راه های برای جلوگیری از شیوع بیماری و عدم سرایت میکروب و ویروس این است که خوب دستهایتان را بشویید ، این کار از بیمار شدن خودتان نیز جلوگیری میکند. اما اگر بیرون هستید و در جایی نیستید که بتوانید دستهایتان را بشویید ، باید برای مراقبت از خودتان از مایع ضدعفونی کننده استفاده کنید. همانطور که میدانید در این روزهای کرونایی مواد ضدعفونی کننده هم گران شده و هم نایاب اما نگران نباشید چون می توانید به سادگی مایع ضدعفونی را خودتان در خانه درست کنید.

فقط باید مواظب باشید که باعث خرابکاری نشوید. پیش از آغاز کار همه چیز را خوب ضدعفونی کنید ، سازمان جهانی بهداشت گفته پس از مخلوط کردن ، آن را برای 72 ساعت بدون حرکت بگذارید. این کار موجب خواهد شد تا در هر نوع میکروب و ویروسی که در معجونی که درست کرده اید از بین برود. در این مقاله تهیه دو نوع معجون به شما آموزش داده می شود که درست کردن آنها با چیز هایی که در کابینت یا زیر سینک دارید امکان پذیر بوده و برای استفاده در مواقع ضروری مناسب است. دومین معجون کمی پیچیده تر بوده اما اگر فرصت مناسب برای خرید داشته باشید کمک بسزایی به شما خواهد کرد. از آنجایی که درست کردن مایع ضدعفونی با تهیه مواد مورد نیاز ارزان تر تمام میشود ، افراد زیادی به دنبال تهیه آنها هستند و بهتر است تا دیر نشده به خریدن آنها اقدام کنید. اما این را هم در ذهن داشته باشید که تا زمانی که محیط بیرون ناامن است در خانه بمانید.

قدرت حرف اول را میزند

برای درست کردن معجون نیاز به الکل دارید ، مرکز کنترل بیماری های شیوع اعلام کرده مایع ضدعفونی کننده ای که در خانه درست میکنید و یا از بیرون تهیه میکنید باید حداقل حاوی 60 درصد الکل باشد. اما اگر در خانه الکل دارید شاید بهتر باشد میزان آن را در محلول خود به 75 درصد برسانید تا تاثیرگذارتر باشد. یک شیشه ایزوپروپیل 99 درصد بهترین انتخاب شما خواهد بود.

مواد مورد نیاز :

·        الhکل ایزوپروپیل

·        ژل آلوورا

·        روغن بوته چای

ایزوپروپیل را با نسبت 3 به 1 با ژل آلوورا ترکیب کنید. چند قطره از روغن چای در آن بریزید تا بویی خوشایند پیدا کند.

محلول دوم  ( اسپری )

مواد مورد نیاز :

·        الکل ایزوپروپیل

·        گلیسیرین

·        هیدروژن پروکساید

·        آب مقطر

·        قوطی اسپری بازشدنی

میکس نخست که دارای آلوورا است موثر بوده و می تواند دست شما را ضدعفونی کند اما مشکل اینجاست که موجب چسبناک شدن پوست می شود. میکس دوم به میزان کمی پوست شما را چسبناک می کند ، میکسی که توسط وب سایت WHO

پیشنهاد شده است. 12 انس الکل را با 2 قاشق چایخوری گلیسیرین ترکیب کنید. ترکیب گلیسیرین بسیار اهمیت دارد زیرا از خشک شدن پوست شما جلوگیری به عمل می آورد. یک قاشق هیدروژن پروکساید را همراه با 3 انس آب مقطر به محلول اضافه کنید. باید سه چهارم محلولی را که درست کرده اید باید الکل تشکیل داده باشد. محلول درست شده را در قوطی های اسپری بریزید توجه داشته باشید که این یک ژل نیست بلکه اسپری بوده و کاربردی تر است. اگر دوست دارید تا محلولتان عطر خوبی داشته باشد می توانید از روغن های مختلف استفاده کنید فقط از اسطوخودوس استفاده نکنید چون باعث ضعیف شدن محلول می شود. 

    نظر خودتان را ارسال کنید