noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟

نویسنده: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷ ب.ظ مشاهده: ۲۷۵ بار
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟

چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم : تلفن همراه کند و کم سرعت یکی از چیزهای آزاردهنده ی زندگی امروزی است. چه تلفن پایین رده ای باشد که از اول کند باشد و چه دستگاه قدیمی باشد که به مرور کند شده باشد. راهکارهایی برای بهبود عملکرد تلفن یا تبلت وجود دارد. 

چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم

مشکل را شناسایی کنید: اولین کاری که باید بکنید تا بتوانید  سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ، تشخیص چیزی است که مشکل زا شده است اما این کار را چگونه باید انجام دهیم ؟  Trepn Profiler برنامه ای از کوالکام است که بار هسته های پردازشگر  به صورت جداگانه، ترافیک شبکه های وای فای و دیتا، بار تراشه ی گرافیکی و استفاده از رم را نشان می دهد. 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
Trepn می تواند یک برنامه و یا کل سیستم را بررسی کند و داده های انباشته شده را نشان بدهد. می توانید نتیجه را ذخیره و بررسی کنید. وقتی ایراد را تشخیص دادید، می توانید به دنبال این راهکار بگردید که چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم . 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
فضا را باز کنید: عکس ها، ویدیوها و برنامه ها می توانند جای تلفن همراه را تنگ کنند. گوشی برای نرم کار کردن به فضای تنفس نیاز دارد و اگر حافظه اش پر باشد، سرعتش کم می شود. خوشبختانه، خیلی از دستگاه های اندرویدی گزینه هایی برای پاکسازی دارند و نیازی به نصب برنامه های متفرقه نیست. 
به تنظیمات بروید و وارد Storage شوید. در آنجا می توانید ببینید که چقدر از حافظه ی دستگاه با برنامه ها و فایل ها اشغال شده است. 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
همانطور که در اسکرین شات های بالا می بینید، دستگاه شما احتمالا مدیریت حافظه دارد. بعد از لمس Free up space امکان حذف فایل های دانلود شده و فایل های بلااستفاده یا کم استفاده فراهم می شود. در دستگاه های سامسونگ، گزینه ی Clean now وجود دارد که فایل های غیر ضروری و حافظه ی پنهان برنامه ها را پاک می کند. 
اگر مدیریت حافظه ی دستگاه، حافظه ی پنهان برنامه ها را پاک نکند، می توانید به صورت دستی آن را پاک کنید. خیلی از برنامه هایی که تعداد زیادی عکس بارگیری می کنند، مثل شبکه های اجتماعی و مرورگرها، صدها مگابایت و یا حتی گیگابایت حافظه ی پنهان دارند. 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
خیلی از برنامه ها از داده های کش برای سرعت دادن به کار خود استفاده می کنند. اما اگر حافظه فضای کافی نداشته باشد برعکس سرعت پایین می آید. می توانید نرم افزارهای از پیش نصب شده را نیز پاک کنید. در برخی از موارد می توانید برنامه های مربوط به سازنده را کاملاً پاک کنید. در برخی از گوشی ها فقط می توان آن ها را غیرفعال کرد. 
ویجت ها را حذف کنید: هرچند ویجت ها مثل گذشته پررونق نیستند اما خیلی از کاربران هنوز صفحه ی گوشی را با ویجت فرش می کنند. ویجت ها شاید جالب و کاربردی باشند اما فضای زیادی از حافظه را اشغال می کنند. 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
انیمیشن ها و تزیین های غیر ضروری را حذف کنید. افکت ها و انیمیشن های بیهوده را حذف کنید. در تنظیمات لانچر هر چیز اضافه و به درد نخوری را غیرفعال کنید. 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
برنامه ها را ببندید و رم را خلوت کنید. باز بودن چند برنامه به صورت هم زمان استفاده از آن ها را راحت می کند اما بر روی عملکرد گوشی تاثیر می گذارد. هر برنامه ای را که استفاده نمی کنید، ببندید. برنامه های پس زمینه را غیرفعال کنید.
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
برنامه های پاکسازی متفرقه دانلود نکنید. گوشی های اندرویدی به خودی خود حافظه و رم را مدیریت می کنند. اگر برنامه ای نیاز باشد و بسته شود، باز شدن دوباره ی آن بیشتر طول می کشد و باتری بیشتری مصرف می کند. 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
دستگاه را ری استارت کنید. با ری استارت کردن گوشی، حافظه ی پنهان پاک می شود، فعالیت های غیر ضروری متوقف می شود و عملکرد گوشی روان می شود. دکمه ی پاور را فشار دهید و گزینه ی Restart را انتخاب کنید و سپس با فشار دادن Ok تایید کنید. 
چگونه سرعت گوشی اندرویدی را بالا ببریم ؟
 
از به روز بودن نرم افزار اطمینان حاصل کنید. به روزرسانی نرم افزار همیشه برای اضافه شدن ویژگی های جدید نیست، بلکه گاهی برای رفع باگ و ایراد است. رفع باگ سرعت گوشی را بالا می برد. 
می توانید با ورود به Settings > Battery میزان مصرف برنامه ها را ببینید. همچنین می توانید با رفتن به Settings > Apps میزان مصرف رم را هم ببینید. 
کاربران حرفه ای می توانند تلفن خود را روت کنند. با روت شدن گوشی می توانید رام های پاکسازی نصب کنید که دستگاه را روان و پرسرعت می کنند. البته این روش خطرناک است و روت کردن گوشی کاری پیچیده ای است و وارانتی را ملغی می کند. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید