noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه اپل و گوگل کرونا را ردیابی می کنند؟

نویسنده: samsungia.com ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰ ب.ظ مشاهده: ۱۸۷ بار
چگونه اپل و گوگل کرونا را ردیابی می کنند؟

چگونه اپل و گوگل کرونا را ردیابی می کنند؟

غول های فناوری دنیا با همکاری یکدیگر و تکنولوژی بلوتوثی قصد دارند تا نقشه شیوع کروناویروس و رد عفونت آن را دنبال کنند.

از زمانی که کرونا به یک بیماری همه گیر تبدیل شده شرکت های بزرگ فناوری سعی داشته اند تا توسط اپلیکیشن در گوشی های هوشمند رد آن را بزنند. شرکت های اپل وگوگل در این زمینه پیش قدم شده اند اما پروژه آنها همچنان در سطح تئوری بوده زیرا اجرای آن می تواند به قیمت برهم خوردن فضای اختصاصی کاربران تمام شود.

این دو شرکت در روز جمعه اعلام کردند که می خواهند اپلیکیشنی را مخصوص iOS و اندروید طراحی کنند که از بلوتوث استفاده کرده و به محققین روند شیوع کرونا را نشان دهد. در صورت اجرایی شدن این پروژه مراکز درمانی خواهند توانست تا از اطلاعات موجود در آن برای کمتر کردن سرعت شیوع کرونا ویروس استفاده کنند. افراد می توانند آلوده شدن خود یا اطرافیان را به COVID-19 اعلام کنند تا روند شیوع آن را به محققین نشان دهند.

گوگل و اپل در مورد این اپلیکیشن و نحوه استفاده آن گفته اند که به هیچ عنوان اطلاعات موقعیتی و یا اطلاعات ذخیره شده در گوشی کاربران در ریسک فاش شدن قرار نخواهد گرفت. یکی از مهندسین در طراحی این پروژه گفته : " جهان در موقعیتی بی سابقه قرار گرفته است و ما به عنوان دو شرکت طراح سیستم عامل تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد که به مردم کمک کنیم به زندگی عادی خود بازگردند." دو شرکت متعهد شده اند که هیچ یک از اطلاعاتی که کاربران در گوشی هایشان ذخیره شده به دست دیگران و یا شرکت های مختلف نخواهد افتاد.

اپل با احاطه کامل بر سخت افزار و نرم افزار خود ، کنترل بیشتری را بر کاربران داشته و می تواند به راحتی دسترسی آنها را به اپلیکیشن فراهم کند. اما گوگل با مواجه بودن با اکوسیستم های مختلف ، مسیر پر پیچ و خمی را پیش روی خود دارد. با این حال اعلام کرده که کاربران با اندروید 6.0 به بالا امکان استفاده از اپلیکیشن را خواهند داشت. 

    نظر خودتان را ارسال کنید