noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چگونه از گوشی به عنوان مودم استفاده کنیم ؟

نویسنده: sammobile.com ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳ ق.ظ مشاهده: ۳۱۲ بار
چگونه از گوشی به عنوان مودم استفاده کنیم ؟

چگونه از گوشی به عنوان مودم استفاده کنیم

چگونه از گوشی به عنوان مودم استفاده کنیم : تا به حال چند بار پیش آمده که وقتی بیرون از خانه هستید با لپ تاپ خود کار کنید؟ شاید مجبور شده باشید برای استفاده کردن از اینترنت کافه، پنج دلار پول قهوه داده باشید. راه حل آن آسان است؛ می توانید از تلفن همراه به عنوان روتر وای فای استفاده کنید و دیتای تلفن همراه را با لپ تاپ و تبلت و یا حتی تلفن دیگری به اشتراک بگذارید. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
خیلی از تلفن ها این قابلیت را دارند که هات اسپات وای فای شوند، فقط ممکن است تنظیمات و گزینه ها در برندهای مختلف متفاوت باشد. به اشتراک گذاری اینترنت دیتا بسیار ساده است و پس از چند بار استفاده متوجه می شوید که چقدر وجود چنین امکانی ضروری است. کافی است به Settings > Network & internet > Hotspot بروید. بسته به نوع رابط کاربری شاید مسیر شما کمی متفاوت باشد. 
زیر گزینه ی  Hotspot and tethering گزینه هایی وجود دارند که شاید آن ها را ندیده بودید.

چگونه از گوشی به عنوان مودم استفاده کنیم

در میان گزینه های موجود، شما گزینه های اصلی یعنی Portable Wi-Fi Hotspot و Set Up Wi-Fi Hotspot را پیدا می کنید. اگر نمی خواهید از تنظیمات پیش فرض استفاده کنید، باید به سراغ Set Up Wi-Fi Hotspot بروید. در آنجا یک نام و یک اتصال پیش فرض وجود دارد، می تواند نامش را عوض کنید و برایش رم عبور تعریف کنید. بعد از تنظیم هات اسپات، بر روی کلید کشویی مقابل Portable Wi-Fi Hotspot ضربه بزنید و آن را به اشتراک بگذارید. در فهرست وای فای های نزدیک در دستگاه های دیگر نگاه کنید و وارد شوید. 

چگونه از گوشی به عنوان مودم استفاده کنیم

به یاد داشته باشید که اگر برنامه های محدودی برای اینترنت دیتا نداشته باشید، لپ تاپ می تواند اینترنت دیتای شما را ببلعد. لپ تاپ از ورژن موبایلی وب استفاده نمی کند، بنابراین این کار را فقط در مواقع اضطرار انجام دهید. 5 دلار برای قهوه آنقدرها هم زیاد نیست وقتی پای هزینه ی اینترنت دیتا وسط باشد. 
تترینگ از طریق USB هم به شما اجازه می دهد که از دیتای گوشی از طریق پورت USB بر روی دستگاه دیگری استفاده کنید. با این کار تلفن شما شارژ هم می شود.

چگونه از گوشی به عنوان مودم استفاده کنیم

تترینگ از طریق بلوتوث هم روش دیگری است که می توان از طریق آن از اینترنت دیتای گوشی بر روی سایر دستگاه ها استفاده کرد. بلوتوث دستگاه باید روشن باشد و دو دستگاه همگام سازی شده باشند تا بتوان به اینترنت دیتای گوشی دسترسی پیدا کرد. از این طریق می توان اینترنت گوشی را با گوشی های دیگر و یا دستگاه های مجهز به بلوتوث به اشتراک گذاشت. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید