noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چطور در ویندوز 10 برنامه هایی که از اینترنت استفاده می کنند را بشناسیم؟

نویسنده: ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹ ق.ظ مشاهده: ۲۵۸ بار
چطور در ویندوز 10 برنامه هایی که از اینترنت استفاده می کنند را بشناسیم؟

چطور در ویندوز 10 ، برنامه هایی که از اینترنت استفاده می کنند را بشناسیم؟

ویندوز می تواند برنامه هایی که از اینترنت استفاده می کنند را به همراه میزان استفاده به شما نشان دهد. حتی شما می توانید فهرست برنامه هایی که در 30 روز گذشته از اینترنت استفاده کرده اند را مشاهده کنید. 
با روش هایی که در زیر آورده می شود می توان به غیر از استفاده از اینترنت، استفاده از شبکه را نیز بررسی کرد. چنانچه برنامه ای به سروری وصل شده باشد و یا به کامپیوتر در یک شبکه متصل باشد میزان مصرف آن مشخص می شود.
برای کنترل دقیق میزان مصرف برنامه ها و این که یک برنامه چقدر دیتا استفاده و دریافت کرده می توان از Task Manager استفاده کرد. می توانید از میانبر Ctrl+Shift+Esc استفاده کنید.
 
چطور در ویندوز 10

در فهرست فرآیندها، بر روی Network کلیک کنید تا به فهرست برنامه های استفاده کننده از شبکه هدایت شوید. با نگاهی به فهرست متوجه خواهید شد که چه برنامه هایی از شبکه استفاده می کنند و میزان استفاده ی پهنای باند چقدر است. 
این فهرست از آن جهت که ویندوز برنامه های کم مصرف را به عدد  0 Mbps گرد میکند، فهرست کاملی نیست. این راه فقط راه سریعی برای رویت استفاده ی مقدار قابل توجه  از پهنای باند می باشد. 
چطور در ویندوز 10

برای دریافت اطلاعات جزیی تر مستقیماً به سراغ برنامه ی Resource Monitor بروید. می توانید با جست و جو کردن Resource Monitor در منوی استارت و کلیک کردن بر روی برگه ی Performance در Task Manager و انتخاب Open Resource Monitor در پایین صفحه به آن دست یابید.
چطور در ویندوز 10

بر روی Network کلیک کنید تا فرآیندهای بارگیری و بارگذاری دیتا را در شبکه مشاهده کنید. میزان انتقال داده را به صورت بایت بر ثانیه نیز می توانید مشاهده کنید. در اینجا همچنین می توان مصرف کم که ممکن است در Task Manager رویت نشود را مشاهده نمود. 
چطور در ویندوز 10

هم از طریق Task Manager و هم از طریق Resource Monitor می توانید بر روی برنامه کلیک راست کنید و با انتخاب گزینه Search Online اطلاعات بیشتری در مورد فرآیند در حال انجام به دست آورید. 
ویندوز 10 مصرف برنامه ها از شبکه را رهگیری می کند. شما می توانید مصرف برنامه ها را در 30 روز گذشته مشاهده کنید. برای رسیدن به این اطلاعات به این آدرس بروید:  Settings > Network & Internet > Data Usage. در بالای پنجره بر روی View usage per app کلیک کنید. 
چطور در ویندوز 10

در آنجا فهرست برنامه هایی که در 30 روز گذشته از دیتا و شبکه استفاده کرده اند را مشاهده کنید. اگر به  Wi-Fi  متصل هستید می توانید فهرست برنامه های استفاده کننده از شبکه را مشاهده کنید. برنامه ی مدنظر خود را انتخاب کنید و بر روی Show usage from کلیک کنید. 
چطور در ویندوز 10

در بالای لیست پرمصرف ترین برنامه ها قرار می گیرند.در انتهای لیست برنامه هایی قرار می گیرند که به ندرت به اینترنت وصل می شوند. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید