noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چرا 10 انگشت دست و 10 انگشت پا داریم ؟

نویسنده: howstuffworks ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷ ق.ظ مشاهده: ۲۰۸ بار
چرا 10 انگشت دست و 10 انگشت پا داریم ؟

چرا 10 انگشت دست و 10 انگشت پا داریم ؟

اکثر ما به اهمیت انگشت شست پی برده ایم. اگر این انگشت بامزه در دستان ما وجود نداشت نمی توانستیم در مربا را باز کنیم یا با دیگران دست بدهیم. اما آیا تا به حال به بقیه ی انگشتان خود فکر کرده اید؟ برای چه دست ها و پاهای ما 10 انگشت دارند؟

بحث تعادل است. اگر یک پا 4 انگشت داشت و دیگری 6 انگشت، نمی توانستیم به خوبی راه برویم. با آن که علت داشتن 10 انگشت دست و 10 انگشت پا نامشخص است، دانشمندان در مورد آن بحث های زیادی می کنند. یکی از مسائل مطرح در این زمینه قانون اعضای بدن یا Limb Law است. قانون اعضای بدن را مارک چنگیزی مطرح کرده است. او کسی است که برای افرادی که دچار کوررنگی هستند، عینک ساخته است. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

بر اساس قانون اعضای بدن، می توان از فرمول های ریاضی استفاده کرد تا تعداد اعضای بدن و طول آن ها را در بدن حیوانات و حشرات تعیین کرد. هرچه یک عضو کوتاه تر باشد، وجودش ضروری تر است. 

قانون اعضای بدن چگونه بر روی انگشتان اعمال می شود؟ بر اساس این قانون، انگشت ها اعضای دست و پا هستند. انسان به میزان مشخصی انگشت نیاز دارد و نه بیشتر از آن. برای مشت کردن دست و یا گرفتن اشیا باید تعداد مشخصی انگشت داشته باشیم. برای هر دست انسان 5 انگشت لازم است. اکثر انسان ها هم با 5 انگشت متولد می شوند و راحت هستند. 

برخی از نوزادان با یک انگشت اضافه در دست یا پا متولد می شوند. علیرغم آن که انگشت های اضافه  با عمل جراحی حذف می شوند، می توان دریافت که همیشه 10 انگشت کوچک ترکیب درستی نیست. 

به هر حال، دانشمندان معتقدند 10 انگشت برای پا و 10 انگشت برای دست کافی است. در این صورت انگشت اضافی امتیاز نیست. اضافه شدن انگشت ششم که معمولاً یک تغییر انقلابی است، سبب پیشرفت و بهبود نمی شود. ما برای گرفتن اجسام به 6 انگشت نیاز نداریم. انگشت ششم در انجام خیلی از کارها دست و پا گیر می شود. در ساختن روبات ها از دو، یه سه یا چهار انگشت استفاده می شود و نه بیشتر. پس چرا انسان به 5 انگشت نیاز دارد؟ این مسئله ای است که سوال اصلی را پیچیده تر می کند. 

 

    نظر خودتان را ارسال کنید