noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

چرا کروناویروس تنها بعضی از آدمها را مریض می کند؟

نویسنده: samsungia.com ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۲ ب.ظ مشاهده: ۱۸۵ بار
چرا کروناویروس تنها بعضی از آدمها را مریض می کند؟

چرا کروناویروس تنها بعضی از آدمها را مریض می کند؟

شرکت تحقیقات ژنتیک 23andMe در حال بررسی میلیون ها ژنوم در پایگاه داده های خود است تا دریابد چرا کروناویروس برخی افراد را بیش از دیگران بیمار می کند.

ویروسی که اکنون همه گیر شده ، شیوعش در سال گذشته و در کشور چین آغاز شد ، ویروسی فرصت طلب که در کسری از ثانیه میتواند به بدن شما وارد شده و ضربه سختی را وارد نماید. فعلا تنها می توانیم بگوییم که اگر یک انسان بر سر راه کروناویروس قرار بگیرد به کرونا مبتلا خواهد شد. مهم نیست که مرد هستید یا زن یا اینکه چند سال دارید و زرد پوست یا سفید یا سیاه پوست هستید زیرا این نوع ویروس همه را به یک شکل و به سرعت مبتلا به بیماری می کند. در کروناویروس جدید نوعی پاتوژن وجود دارد که در بدن ما چیزی ضد آن نیست و به راحتی می تواند ریه ها را عفونی کرده و شخص را به دردسر بیندازد.

 بیماری که این ویروس بوجود می آورد ، دمدمی مزاج بوده و در افراد با مشخصات و آسیب های مختلف ظاهر می شود. تنها برخی از افرادی که ناقل این ویروس هستند بیمار می شوند و برخی دیگر هیچ علائمی از آن را ندارند. علائم مختلفی در افراد آلوده به کرونا دیده شده ، برخی تب کرده و سرفه می کنند ، برخی دیگر دل درد و اسهال دارند ، دیگران اشتهایشان را از دست داده و برخی هم حس بویایی خود را از درست می دهند. حتی در مواردی دیده شده که افراد بیمار خیلی علائمی نداشته و با قرنطینه کردن خود در خانه و داشتن رژیم غذایی ثابت و آشامیدن به طور مکرر مشکلی داشته و پس از یک الی دو هفته بهبودی کامل پیدا کرده اند. تعدادی از افراد نیز هم هستند که مشکلات تنفسی شدید پیدا کرده و ریه هایشان پر از مایع شده و برای اینکه بتوانند نفس بکشند نیاز به لوله های کمک کننده تنفس دارند. در فوتی هایی که تا امروز به ثبت رسیده اند افراد مسن و اکثرا مردان قربانی کرونا شده اند. اما این در همه جا یکسان نبوده و کودکان و افراد زیر 40 سال در آمریکا بیشتر به طور حاد مبتلا به کرونا شده اند.

محققین برای اینکه درک بالاتری از کرونا پیدا کنند ویروس آن را از جایی که آمده یعنی چین مورد بررسی قرار داده اند. مسائل مختلفی مانند جنسیت ، سن و نژاد مورد مطالعه قرار گرفته اند و نتیجه مناسبی کسب نشده و اکنون نوبت به DNA است. در این رشته اطلاعاتی رازهایی نهفته است که محققین را در مورد چرایی ابتلا به کرونا آگاه می کند. در تحقیقات نشان داده شده که نوعی ژنوم باعث می شود تا عفونت افزایش پیدا کند. به عنوان مثال داشتن رشته اطلاعاتی CCR5 از شما در برابر ابتلا به ایدز محافظت میکند.

این نوع تست اکنون بر روی 600 هزار نفر در حال انجام است و در صورت داشتن پاسخی مثبت تحقیقات میدانی تری بر روی آن به انجام خواهد رسید. 

    نظر خودتان را ارسال کنید