noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

پیام RCS چیست و چه اهمیتی برای اندروید دارد ؟

نویسنده: samsungia ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹ ق.ظ مشاهده: ۲۰۹ بار
پیام RCS چیست و چه اهمیتی برای اندروید دارد ؟

پیام RCS چیست : RCS که حروف اختصاری Rich Communication Services می باشد به معنی خدمات ارتباطی غنی است و آخرین مرهم برای پیام رسانی پر هرج و مرج  بین دستگاه های مختلف می باشد. RCS توسط گوگل حمایت می شود اما هر اپراتوری در هر کجای جهان می تواند از آن استفاده کند. 

پیام RCS چیست

 
مثل هر چیز دیگری، داشتن دانش پایه می تواند در درک آن موثر باشد. اطلاعات زیادی از RCS بر روی اینترنت قرار گرفته است؛ در اینجا جمع بندی مطالب ارائه می گردد. 
 
به طور خلاصه، RCS مجموعه ای از استانداردها برای SMS، MMS و تماس است که باعث می شود پیامک ها مثل پیام های واتساپ، تلگرام و فیسبوک شوند. هدف RCS این است که پیامک هم از استانداردهای پیام رسان های دیگر برخوردار شود. 
در سال 2007 گروهی از کمپانی های مشغول در ارتباطات صنعت ارتباطات غنی را بنیان گذاری کردند تا از فناوری های جدید برای برقراری ارتباط میان اپراتورهای مختلف برخوردار شوند. پیامک و تماس تلفنی کارآمد هستند اما از توانایی های شبکه استفاده نمی کنند. آن ها سه هدف اساسی دارند:
استفاده از دفترچه تلفن بهتر با اطلاعات بیشتر و اعلام وصول و خواندن پیامک
ساختن سیستم پیام رسانی بهتر با چت فوری، ایموجی و اشتراک گذاری داده ها 
پشتیبانی از تماس باکیفیت و تماس ویدیویی
این ها همان کارهایی هستند که گوشی شما همین حالا هم این کار را بدون در نظر گرفتن استانداردهای جدید انجام می دهند اما مسئله اینجاست این ها همه جزیی از سرویس تلفن هستند و در هر دستگاهی یکسان عمل می کنند و بدون نیاز به دانلود و ورود به برنامه می توانید تماس بگیرید و پیامک بفرستید. RCS پیام رسانی را بهبود می بخشد و سرعت نقل و انتقال پیام واقعا لذت بخش می شود. 
انجمن GSM نیز از این ایده استقبال کرد و کمیته ی RCS را تشکیل داد تا در تمام دنیا از این فناوری پشتیبانی کند و اپراتورها را تشویق به استفاده از این فناوری نماید. استانداردهای ارتباطات زیر چتر RCS  بهبود و گسترش یافته اند. قسمت های فنی تغییر پیدا کردند و با استانداردها هماهنگ شده اند. اما هدف همان باقی مانده: بهبود سرویس تلفن برای ارتباط بهتر بدون اضافه کردن برنامه از اپ استور یا از سوی اپراتور. 
 
خیلی از اپراتورهای دنیا از RCS استفاده می کنند، اما همه ی آن ها از همه ی سرویس استفاده نمی کنند و سرویسی ارائه می دهند که بتوان در ارتباط با سایرین از آن استفاده کرد. برای آن که این سرویس همانند طراحی اش کار کند، همه ی اپراتورها و همه ی دستگاه ها باید از استانداردها پشتیبانی کنند. کمپانی ها معمولاً از چیزی پشتیبانی می کنند که سودآور باشد یا مجبور باشند از آن استفاده کنند. 
GSMA فهرستی از اپراتورهایی که RCS استفاده می کند، ارائه کرده است. بودن اپراتورهای بزرگ در فهرست، تاثیرگذار است اما تعداد آن ها بسیار کم است. پشتیبانی اپراتورها بسیار مهم تر از پشتیبانی دستگاه هاست اما هر دو لازم هستند. اندروید و iOS از آنچه شما نیاز دارید پشتیبانی می کنند. 
دستگاه های اندرویدی iOS و ویندوز 10 همگی می توانند از استانداردهای RCS پشتیبانی کنند اما باید برنامه سازگار باشد. کروم و مک نیز پشتیبانی می کنند اما اپل همچنان دوست دارد از iMessage استفاده کند؛ چرا که بر روی مک بوک کار می کند. پشتیبانی دستگاه معضل زیاد بزرگی نیست؛ اگر شبکه پشتیبانی کند، اپل هم جایگزین خوبی برای iMessage در نظر خواهد گرفت. 
در اندروید باید از پیام رسان گوگل استفاده کنید و آن را وادار کنید تا از RCS استفاده کند. اگر یک تلفن مدرن دارید و اپراتور از این سرویس پشتیبانی می کند، برنامه ی پیام رسان احتمالاً با RCS کار می کند اما برنامه های پیش فرض معمولاً زیاد فوق العاده نیستند. جدیدترین پیام رسان سامسونگ از RCS پشتیبانی می کند. 
بنابراین خیلی از افراد در سراسر دنیا به RCS دسترسی دارند و البته عده ی زیادی هم هنوز از آن بی بهره هستند. برای پیشرفت RCS همه باید از آن پشتیبانی کنند. 
 
تنفر از اپل طبیعی است اما اگر از iMessage استفاده کرده باشید می دانید که اینم برنامه آنچه RCS می خواهد ارائه کند را در اختیار کاربر می گذارد. برقراری تماس های صوتی و تصویری بسیار آسان است. گروه های چت می توانند بسیار بزرگ باشند. فایل های صوتی تصویری به پیام اضافه می شوند. گزارش خواندن پیام توسط مخاطب نمایش داده می شود. قبل از آن که RCS همه گیر شود، iMessage بهترین برنامه برای پیامک است. 
iMessage هرگز به اندروید نمی آید اما RCS تلاشی از سوی گوگل است که بتواند تجربه ی مشابه آیفون در اختیار کاربران بگذارد. گوگل هر کاری می کند تا اپراتورها RCS را پشتیبانی کنند. گوگل در سال 2016 کمپانی Jibe را خریداری کرد. این کمپانی هم سازنده ی تلفن است و هم اپراتور و می تواند RCS را به شکل پکیج ارائه کند. 
اپل انگیزه ای برای آوردن iMessage به اندروید ندارد. گفته می شود گوگل بارها تلاش کرد تا پیام رسانی بسازد که با پیام رسان اپل رقابت کند اما موفق نشد. اگر RCS به کار گرفته شود، گوگل می تواند در زمینه ی پیام رسان حرفی برای گفتن داشته باشد. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید