noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

عصر طلایی پیام رسان گوگل از اواخر ماه جاری آغاز می شود

نویسنده: phonearena ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰ ب.ظ مشاهده: ۱۷۵ بار
عصر طلایی پیام رسان گوگل از اواخر ماه جاری آغاز می شود

عصر طلایی پیام رسان گوگل از اواخر ماه جاری آغاز می شود

به جای انتظار کشیدن برای انتشار جهانی سرویس ارتباطی غنی RCS، گوگل نسل جدیدی از پیام رسان گوگل را به دستگاه های پشتیبانی کننده اش می آورد. به گزارش The Verge، از اواخر ماه جاری سرویس پیام رسان گوگل در انگلستان و فرانسه در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این سرویس به تدریج در اختیار دارندگان تلفن های اندرویدی در سراسر دنیا قرار می گیرد. 
پلتفرم مذکور، برای جایگزین شدن با سرویس پیام کوتاه در تلفن های اندرویدی طراحی شده و فعلاً از پیام هایی با 160 کاراکتر و پیام های گروهی پشتیبانی می کند. این پیام رسان، دریافت و رسید خواندن پیام را نشان می دهد و در پیام های گروهی هم نشان می دهد چه کسی در حال تایپ پیام می باشد. همچنین این پیام رسان دارای گزینه ی تماس تصویری است بدون آنکه نیازی به برنامه ی Duo و یا برنامه های سوم شخص داشته باشد و همچنین قابلیت ارسال فایل های حجیم را داراست. 
سرویس RCS فاقد کد گذاری کاربر به کاربر است. این قابلیت امروزه نقش مهمی در حفظ حریم شخصی در برنامه هایی مثل فیسبوک، واتساپ و تلگرام ایفا می کند. اما گوگل دارد بر روی حفاظت از حریم شخصی در پلتفرم جدیدش کار می کند. ساناز اهری، یکی از کارمندان گوگل، در مورد پیام رسان اندروید می گوید:«ما معتقدیم ارتباطات، مخصوصاً پیام رسان ها بسیار خصوصی هستند و حفظ حریم خصوصی حق مسلم کاربران است. هدف از تمام فعالیت های حال حاضر ایجاد محیطی امن با کاربری آسان برای تک تک دارندگان دستگاه های اندرویدی است.» 
گوگل در حال حاضر  RCS را در اختیار کسانی قرار می دهد که عضویت داشته باشند. هنگامی که پیام رسان را باز می کنید، پیامی ظاهر می شود که از شما می خواهد وارد حساب کاربری خود شوید. یعنی سرویس پیام کوتاه سابق همچنان فعال است و وجود دارد اما اگر کسی بخواهد از پیام رسان جدید استفاده کند، می بایست ثبت نام کند. این حرکت گوگل خلاف حرکت اپل است که برای استفاده از پیام رسان حتماً باید وارد حساب کاربری شد؛ کاربران اندروید حق انتخاب خواهند داشت. 
در پیام رسان اپل، اگر کاربر در قسمت تایپ پیام،  iMessage را ببیند، به این معنی است که با یک کاربر اپل صحبت می کند، اگر در همان کادر text message را ببیند، به این معناست که مخاطب از سیستم عامل دیگری پیام را ارسال کرده است. گوگل هم از این ساز و کار بهره برده است؛ اگر علامت Chat را مشاهده کنید، یعنی طرف مقابل شما هم به پلتفرم گوگل دسترسی دارد. این پلتفرم کدگذاری کاربر به کاربر ندارد اما پیام پس از ارسال از سوی فرستنده رمزگذاری می شود و به محض رسیدن به دست مخاطب از سرور گوگل پاک می شود. درو راونی، مسئول پیام رسان اندروید می گوید:«در مورد ذخیره ی داده باید گفت، به محض این که پیام به مخاطب برسد از روی سرور پاک می شود و فقط تا هنگامی بر روی سرور قرار دارد که به دست مخاطب نرسیده باشد.» 
از آنجایی که گوگل خودش مسئول انتشار پیام رسان گوگل جدید است، به احتمال قوی فرآیند انتشار این برنامه سریع صورت می گیرد و به زودی تمام کاربران اندروید از آن بهره مند می شوند. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید