noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

پنهان کردن دوربین سلفی گوشی S10

نویسنده: sammobile.com ۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵ ق.ظ مشاهده: ۴۱۵ بار
پنهان کردن دوربین سلفی گوشی S10


پنهان کردن دوربین سلفی گوشی S10

آیا پنهان کردن دوربین سلفی گوشی S10 ممکن است ؟ بله شیار دوربین جلویی در گوشی Galaxy S10 را توسط یک گزینه‌ی نرم‌افزاری می‌توان پنهان کرد. تعدادی از کاربران پرسیده بودند که آیا اساسا چنین چیزی ممکن است و برخی دیگر در پاسخ آنان گفته بودند که گلکسی S10 از گزینه‌ای برخوردار است که توسط آن می‌توان یک لبه‌ی مجازی در بالای صفحه ایجاد کرد. ما نیز نگاهی به تنظیمات داخلی گوشی انداختیم و فهمیدیم که در این گوشی امکان مورد نظر وجود دارد و می‌توان شیار دوربین جلویی را پنهان کرد.
تنظیمات این گزینه را می‌توانید در قسمت Full screen apps بخش منوی صفحه نمایش در تنظیمات داخلی گوشی پیدا کنید. این گزینه Hide front camera نام دارد و با فعال کردن آن یک نوار سیاه رنگ به بالای صفحه افزوده می‌شود که فضای صفحه را به طرز قابل توجهی کاهش می‌دهد تا شیار دوربین را پنهان نماید. فعال کردن این گزینه‌ی لبه‌های بزرگتر در بالای صفحه‌ی S10 در اختیارتان قرار می‌دهد که توسط آن می‌توانید شیار دوربین را پنهان کنید و تنها در مواقع لزوم و زمانی که به دوربین سلفی نیاز دارید آن را بردارید.
در زیر می‌توانید تفاوت صفحه‌ی گوشی را در هر دو حالت ببینید. 
galaxy-s10-hide-notch-1
پنهان کردن دوربین سلفی گوشی S10

 البته برخی افراد ممکن است بخواهند این گزینه در هفته‌ها و ماه‌های نخست و تا زمانی که توسعه‌دهندگان آپدیتی برای متناسب کردن گوشه‌های صفحه‌ی S10 منتشر نمایند، همیشه فعال باشد. این حالت شبیه وضعیتی است که سامسونگ در گوشی Galaxy S8 با آن روبه‌رو بود. نسبت ابعاد نامتعارف 18.5:9 در S8 باعث شده بود که برخی برنامه‌ها از بخش بالای قسمت کلیدهای جستجو در صفحه نمایش استفاده نکنند و آن قسمت صفحه خالی بماند به همین دلیل سامسونگ گزینه‌ای به S8 اضافه کرد که برنامه‌ها را وادار می‌کرد در حالت تمام صفحه اجرا شوند.
گزینه‌ی پنهان کردن دوربین جلویی بخصوص در مدل Galaxy S10+ بسیار سودمند خواهد بود. این مدل نخستین گوشی در بازار است که از دوربین جلویی دوگانه برخوردار است. دوربین‌های این مدل نیز نه در وسط که در گوشه‌ی کناری صفحه قرار دارند بنابراین توسعه دهندگان نخستین بار است که باید برنامه‌های خود را با چنان صفحه نمایشی که دارای شیار دوربین دوگانه می‌باشد هماهنگ کنند. بنابراین حتی اگر سریع دست بجنبانند و برنامه‌های خود را برای سری سه گانه‌ی S10 انطباق دهند، آنهایی که نمی‌خواهند در هنگام تماشای ویدیو یا بازی کردن شیار دوربین سلفی را بر روی صفحه ببینند باید از گزینه‌ی پنهان کردن دوربین استفاده کنند.

galaxy-s10-hide-notch-2 
پنهان کردن دوربین سلفی گوشی S10

نظر خودتان را ارسال کنید