noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

هر آنچه باید در مورد پنل کناری نوت 10 بدانید

نویسنده: sammobile ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷ ق.ظ مشاهده: ۳۷۸ بار
هر آنچه باید در مورد پنل کناری نوت 10 بدانید

قابلیت  Edge panel در پنل کناری نوت 10 ، منحصر به گوشی های سامسونگ است. این قابلیت با گوشی های سامسونگ که لبه های خمیده دارند، سازگار است اما در انحصار آن ها نیست و در  Galaxy S10e که صفحه ی خمیده ندارد هم رویت می شود. 

پنل کناری نوت 10


پنل کناری نوت 10 قسمتی از صفحه نمایش لبه دار است. هدف از وجود این پنل، فراهم کردن تسهیلات برای دسترسی به برنامه ها، برنامه های همگام سازی شده ، پنجره های باز و سایر قابلیت هاست که برخی از آن ها از جاهای دیگر قابل دسترسی نیست. در واقع این پنل، یک کشوی آسان بازشو است که با کشیدن انگشت در لبه ی گوشی پدیدار می شود. در این پنل، ابزارها و ویجت های بیشتری وجود دارد. 
برای تنظیم پنل کناری در نوت 10، ابتدا باید از فعال بودن Edge panel و قابل دسترسی بودن آن در لبه ی سمت راست یا چپ گوشی مطمئن شوید. برای این کار تنظیمات را باز کنید، بر روی  Display ضربه بزنید. به پایین فهرست بروید و سپس Edge screen را انتخاب کنید. سپس Edge panels را در حالت روشن قرار دهید. 
 
بر روی Edge panels ضربه بزنید و پنل های مورد استفاده ی خود را انتخاب کنید. در مجموع 12 پنل وجود دارد که می توانید از میان آن ها دست به انتخاب بزنید. پنل Apps edge به صورت پیش فرض فعال است. برخی پنل ها، گزینه های خاصی دارند که با ضربه زدن بر روی Edit قابل دسترسی است. 
 
در میان 12 پنل موجود، پنل Quick tools از پنل های ضروری است. ابزارهای این پانل مثل قطب نما، ارتفاع سنج، خط کش و شمارشگر از جای دیگر قابل دسترسی نیستند. 
 
پنل کناری، باریک و مستطیل شکل است که در لبه ی صفحه نمایش قرار گرفته است. دستگیره ی آن را به طرف داخل بکشید تا به پنل ها دسترسی پیدا کنید. با کشیدن انگشتتان به طرف چپ و راست می توانید به پنل های مختلف را ببینید. 
دستگیره را بکشید تا به پنل ها دسترسی پیدا کنید. بر روی آیکون تنظیمات ضربه بزنید و سپس بر روی سه نقطه ی بالای سمت راست ضربه بزنید و گزینه ی Edge panel handle را انتخاب کنید. 
 
در این منو گزینه های زیادی برای شخصی سازی وجود دارد. می توانید رنگ دستگیره، میزان شفافیت و اندازه ی آن را عوض کنید؛ ویبره را در حال روشن و خاموش قرار دهید و تنظیم کنید که پنل در کدام سمت از صفحه نمایش قرار بگیرد. می توانید دستگیره را بکشید و هر جای لبه ی کناری که خواستید، قرار دهید و سپس Move from any screen را غیرفعال کنید تا در همان جا قفل شود. 
 
پنل Apps edge از پیش فعال شده است و می تواند میانبر 10 برنامه را درون خود جای دهد. در واقع اگر هر 10 جای خالی را با برنامه های همگام در حالت  Split Screen view تنظیم کنید، 20 برنامه در آن جا می شود. 
دستگیره ی پنل کناری را بکشید تا به Apps edge وارد شوید و بر روی  Edit ضربه بزنید. با ضربه زدن بر خط تیره می توانید برنامه ها را حذف کنید و با انتخاب All available apps می توانید میانبر اضافه کنید. 
 
برای باز کردن دو برنامه در حالت چند پنجره ای، در Apps edge بر روی  Edit ضربه بزنید و سپس Create App pair را انتخاب کنید. دو برنامه انتخاب کنید و آن ها را به یک جای خالی بکشید و بیندازید. با ضربه زدن بر جفت های برنامه ها، آن ها در دو پنجره باز می شوند. 
 
پنل کناری در نوت 10 در کنار فرمان حرکتی، دسترسی به قابلیت ها در گوشی را بسیار راحت کرده است. این پنل فرآیند باز شدن برنامه ها در چند پنجره را تسهیل می کند، اطلاعات اجمالی ارائه می کند و ابزارهای جدید در اختیار کاربر می گذارد. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10
 

    نظر خودتان را ارسال کنید