noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

پردازشگر های اگزینوس سامسونگ دیگر مثل سابق نخواهند بود

نویسنده: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱ ق.ظ مشاهده: ۲۳۰ بار
پردازشگر های اگزینوس سامسونگ دیگر مثل سابق نخواهند بود

سامسونگ از پردازشگر اگزینوس سامسونگ خودش در کنار پردازشگر های کوالکام در پرچم دارهایش استفاده می کند. گوشی هایی که دارای پردازشگر کوالکام هستند، در کشورهای چین و آمریکا فروخته می شوند اما ورژن های دارای پردازشگر اگزینوس در سراسر جهان توزیع می شوند. 

تراشه های پردازشگر های اگزینوس سامسونگ

 
تراشه های پردازشگر اگزینوس سامسونگ ، از هسته های Mongoose سامسونگ برخوردار هستند و نسل به نسل فاصله کمتر می شود اما پردازشگر اسنپ دراگون در کنترل حرارت و عملکرد باتری بهتر عمل می کند. حالا سامسونگ تصمیمی گرفته که احتمالاً آینده ی پردازشگر اگزینوس را تغییر می دهد. 
گزارش های متعددی منتشر شده که نشان می دهد سامسونگ کاملاً تیم توسعه دهنده اش را در مرکز R&D آستین رها کرده است. مرکز R&D در تگزاس بر روی CPU و سیستم های IP کار می کرد. هسته های  CPU هم در همین مرکز ساخته می شدند. 
سامسونگ هسته های CPU را بر اساس ساختار ARMv8 می ساخت. به این ترتیب دیگر از ARM مجوز نمی گرفت. پردازشگر اگزینوس 9825 نوت 10 دارای نسل چهارم هسته های  Mongoose M4 است که تقریباً با هسته ی  Snapdragon’s Kryo 485  برابر است. هسته ی اسنپ دراگون فعالیت چند هسته ای بهتری دارد.
حتی بعد از نسل چهارم، هسته های   Mongoose به پای هسته های کوالکام نرسیدند. احتمالاً سامسونگ تصمیم گرفته تا از آن صرف نظر کند و دنبال منبع دیگری بگردد. این بدان معنا نیست که سامسونگ تولید پردازشگر اگزینوس را متوقف می کند. بر اساس گزارش های موجود، سامسونگ تیم های توسعه ی GPU و SoC  را کنار نگذاشته است. احتمالاً راه کوالکام را پیش می گیرد و از هسته های استاندارد ARM استفاده می کند. SoC های آینده ی اگزینوس از هسته های ARM و مودم سامسونگ و هوش مصنوعی برخوردار خواهند  بود. سامسونگ هنوز در این مورد نظری نداده است. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید