noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

پخش کننده بلوری سامسونگ در آمریکا متوقف شد

نویسنده: sammobile.com ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴ ق.ظ مشاهده: ۳۰۷ بار
پخش کننده بلوری سامسونگ در آمریکا متوقف شد

پخش کننده بلوری سامسونگ

سامسونگ به وب سایت فوربس اعلام نموده که دیگر قصد ندارد تولید و فروش پخش کننده بلوری سامسونگ 4K را ادامه دهد. این موسسه خبری انتشاراتی پیشتر اعلام نموده بود که سامسونگ قصد دارد در سال 2019 پلیرهای 4K Blu-ray جدیدی را روانه ی بازار کند اما اینطور نشد. علاوه بر این ، شرکت کره ای به وب سایت CNET نیز اعلام نموده که می خواهد فروش پلیرهای 1080p را نیز متوقف نموده و در نتیجه باید آن ها را زین پس جزئی از تاریخ فناوری دانست. 
 
یک نماینده ی سامسونگ به وب سایت CNet گفته : " سامسونگ دیگر قصد تولید پخش کننده بلوری سامسونگ را نداشته و فروش آن ها را در آمریکا و دیگر بازارها متوقف خواهد نمود." علاوه بر این ، هیچ گونه اطلاعی در مورد نسل جدید این پلیرها داده نشده و احتمال ارائه ی آن ها توسط سامسونگ بسیار پایین می باشد. البته با این تصمیم همچنان در برخی بازارها فروش این پلیرها ادامه داشته و تا نیمه ی سال 2019 میلادی ادامه خواهد داشت. 
 
گامی جلوتر در حذف کارایی دیسک های سخت 
 
حذف این نوع پلیرها خیلی غافلگیر کننده نبوده زیرا امروزه بسیاری از کاربران بدون نیاز به دیسک های سخت می توانند به صورت آنلاین به محتوای 4K دسترسی پیدا نمایند. با اینکه کیفیت صدا و تصویر با استفاده از دیسک های سخت می تواند بهتر باشد ، اما کاربران ترجیح می دهند از راحتی و در اختیار بودن سرویس های آنلاین برای تماشای محتوای 4K استفاده نمایند. 
 
سال گذشته نیز شرکت چینی oppo تولید پلیرهای Blu-Ray را متوقف نمود و اکنون با اضافه شدن سامسونگ به لیست بلند بالای این شرکت ها ، مرگ استفاده از دیسک های سخت را تسریع شده. درخواست ها برای دیسک های سخت و پلیرها در سال گذشته بسیار پایین بوده و امسال نیز انتظار میرود این میزان روند نزولی خود را حفظ کند. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید