noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نگاهی به ویژگی اندروید 10 و رابط کاربری One UI 2.0 در Galaxy S10

نویسنده: drive.google ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶ ق.ظ مشاهده: ۴۳۵ بار
نگاهی به ویژگی اندروید 10 و رابط کاربری One UI 2.0 در Galaxy S10

نگاهی به ویژگی اندروید 10 و رابط کاربری One UI 2.0 در Galaxy S10

بعد از آن که گوگل اعلام کرد اندروید Q به نام اندروید 10 خوانده می شود، یک کانال فناوری برزیلی در یوتیوب ویدیویی منتشر کرد و اندروید 10 و One UI  جدید را در یک دستگاه Galaxy S10+ به نمایش گذاشت. همانطور که انتظار می رفت، اندروید 10 و One UI 2.0 قابلیت هایی را که در سری نوت 10 موجود است با خود به +S10  آورده اند؛ ضمن آن که ویژگی اندروید 10 به خودی خود شامل قابلیت های جدید است. 

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10


سیستم حرکتی جدید در اندروید 10 را می توان در این ویدیو مشاهده کرد. همانطور که پیشتر گفته شد، گوگل از سازندگان خواست تا پشتیبانی از کنترل حرکتی اندروید 10 را به دستگاه هایشان اضافه کنند. اگر دست خود را از پایین به بالا بکشید، به صفحه ی خانه می روید. کشیدن صفحه از چپ به راست مثل دکمه ی بازگشت کار می کند. اگر انگشت خود را از پایین به بالا بکشید و مدتی نگه دارید منوی چند منظوره پدیدار می شود. به نظر می رسد سامسونگ به خوبی این سیستم کنترل حرکتی را به کار گرفته است و با رابط کاربری خودش ادغام کرده است. 

نگاهی به ویژگی اندروید 10 و رابط کاربری
ویژگی اندروید 10

از قابلیت های جدید درونه سازی شده در نوت 10 می توان به قابلیت ضبط ویدیو از روی صفحه، قابلیت  Link to Windows برای دسترسی به برنامه ی Your Phone مایکروسافت و دسترسی سریع به دستگاه های متصل از طریق کرکره ی اعلانات اشاره کرد. همچنین پشتیبانی از  DeX PC نیز باید در دستگاه لحاظ شده باشد.
اما به نظر نمی رسد که رابط کاربری One UI تغییر زیادی کرده باشد. به جای آن که ساعت نصف صفحه را اشغال کنید، کلیدهای کشویی میانبر بر روی صفحه قرار گرفته است. اما باقی موارد مثل ورژن قبلی است. البته  One UI  در حال حاضر هم بسیار عالی است اما سامسونگ می تواند در کنار توسعه ی اندروید 10 آن را هم توسعه بدهد. 
ویژگی اندروید 10 بسیار نوپاست و هنوز برای گوشی های پیکسل هم در دسترس قرار نگرفته است. باید منتظر بمانیم تا سامسونگ در کنفرانس امسال زمان عرضه ی ورژن بتای اندروید 10 را برای S10 و Note 10 اعلام کند. 

نظر خودتان را ارسال کنید