noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نکات مهم در عکاسی حرفه ای توسط گوشی

نویسنده: androidcentral.com ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲ ب.ظ مشاهده: ۲۴۱ بار
نکات مهم در عکاسی حرفه ای توسط گوشی

نکات مهم در عکاسی حرفه ای اکنون که در جیب هر کسی یک گوشی هوشمند قرار گرفته ، یکی از پر استفاده ترین ویژگی های این کامپیوتر کوچک تهیه ی عکس و ویدیو می باشد. اما انجام این کار فراتر از استفاده از سخت افزاری یا نرم افزار می باشد ، شما باید بدانید چگونه به درستی از آنها استفاده کنید. با نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.
 
پیش از استفاده لنز گوشی را پاک نمایید
 
oneplus-6t-thunder-purple-greymesh-camera
 

نکات مهم در عکاسی حرفه ایدرست است این کار خیلی ساده به نظر میرسد اما باور کنید که این کار مهمترین کاریست که باید پیش از گرفتن عکس انجام دهید. ما گوشی های خود را همیشه و هرجا همراه خود داریم و کثیف شدن لنز آن ها یا خاک گرفتن و یا آلوده شدن آن ها به راحتی در طی روز انجام میگیرد. امروزه نیز با افزایش تعداد دوربین ها باید سطح بیشتری را تمیز نمایید زیرا سطح بیشتر می تواند آلودگی بیشتری را به خود جلب کند. کافیست این کار را پیش از گرفتن عکس انجام داده و تفاوت را حس کنید. انجام این کار پیش از گرفتن سلفی مهمترین از اهمیتی بالا برخوردار است. 
 
استفاده از خطوط Grid Lines در صفحه ی عکسبرداری 
 
screenshot-samsung-camera
 نکات مهم در عکاسی حرفه ای

بسیاری از گوشی ها دارای ویژگی Grid Lines در دوربین بوده و با روشن نمودن آن ها می توانید عکس ها را با ابعاد تصویر بهترین ثبت نموده و خط افق را صاف گرفته تا عکسی با کیفیت را ثبت نمایید. تقسیم نقاط خطوط بوجود آمده در تصویر می تواند به ثبت عکسی دقیق به شما کمک نماید. علاوه اینکه استفاده از این ویژگی موجب شده تا اجزای تصویر زیر فریم عکس قرار نگیرد. 
 
از فلش دوربین پشت به عنوان آخرین گزینه استفاده کنید
 

 نکات مهم در عکاسی حرفه ای

عکاسی حرفه ای یعنی استفاده ی مناسب از نور محیط ، این مساله در گوشی ها با دوربین های کوچک و ورودی نور کوچک تر بسیار پر اهمیتی تر از دوربین ها می باشد. در نور کم شاید به ذهن شما برسد که از فلش دوربین برای گرفتن عکس استفاده کنید اما باید در مقابل این حس وسوسه آمیز مقاومت کنید. نور فلش خیلی سفید و خیلی مستقیم بوده و به راحتی می تواند عکس شما را خراب کند. علاوه اینکه نمی تواند نور مورد نیاز شما را به صورت مناسب در تصور پخش نماید. در نهایت بهتر است از فلش گوشی تنها برای گشتن دنبال چیزی در نور کم استفاده کنید نه برای عکسبرداری. 
 
استفاده از مینی تری پاد  
 
pixel-3-xl-mini-tripod-evening
 نکات مهم در عکاسی حرفه ای

اینجا منظور از یک دسته ی کمکی برای گرفتن سلفی صحبت نمی کنیم بلکه از یک تریپاد برای نگه داشتن گوشی حرف میزنیم. تعداد و مدل های آن ها زیاد بوده و می توان آن ها را در قیمت های مختلف  نیز تهیه نمود. آن ها تاشو بوده و به راحتی قابل حمل می باشند. حتی اگر نمی خواهید آن ها را همیشه و هر جا همراه خود داشته باشید بهتر است یکی از آن ها داشته تا در صورت نیاز به یک عکس دست جمعی از آن استفاده کنید. 
 
تهیه ی نسخه ی پشتیبان از عکس ها 
 
google-photos-four-phones
 نکات مهم در عکاسی حرفه ای

اگر تنها این عکس های گرفته شده را در گوشی خود ذخیره نمایید شاید تمامی زحمات شما در کسری از ثانیه بر باد برود. از این رو باید از نسخه ی اولیه ی گوشی خود یک نسخه ی پشتیبان در جایی غیر از گوشی خود انتخاب نمایید. شاید بهترین گزینه Google Photos باشد ، البته گزینه های دیگری مانند Onedrive یا Dropbox هم می توانند برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان مناسب باشند. علاوه اینکه با استفاده از آن ها نیازی به تهیه ی نسخه ی پشتیبانی به صورت دستی نخواهید داشت. 
 

    نظر خودتان را ارسال کنید