noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون AKG N200NC

نویسنده: samsungia ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰ ق.ظ مشاهده: ۲۵۱ بار
نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون AKG N200NC

ما در این مقاله به نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون AKG N200NC خواهیم پرداخت و نقاط ضعف و قوت آن را به شما معرفی خواهیم نمود . با تولید N200NC، AKG یک هدفون گردنی با ویژگی های زیاد و باس کنترل شده ارائه داد. اما فناوری استفاده شده در این هدفون کمی قدیمی است، در حالی که قیمت آن زیاد پایین نیست. 
نقاط قوت: صدای زیر و بم با وضوح بالا، باس عمیق و کنترل شده، صدای استریوی شفاف
نقاط قوت: عمر باتری می توانست بهتر باشد، مدل گردنی زیاد جدید نیست، برای دوندگان مناسب نیست.  
مشخصات کلیدی: 
12 ساعت عمر باتری
ورودی 3.5mm
بلوتوث
گوشی های آهن ربایی
بال سیلیکونی
گردنی نیمه سخت
حذف صداهای زائد

هندزفری AKG N200NC

 
هدفون AKG N200NC هدفون گردنی بی سیم است که از قابلیت حذف صداهای زائد برخوردار است.  AKG نام بزرگی در صنعت محصولات صوتی است اما این هدفون با همکاری سامسونگ عرضه شده است. هندزفری AKG N200NC صدایی ارائه می دهد که با هنرمندی طراحی شده و از AKG انتظار می رفته است. اما با قیمت 219 دلار، فناوری استفاده شده در این هدفون کمی کهنه است و همچنین این هدفون برای دویدن مناسب نیست. 
AKG N200NC یک انحراف در مسیر تولید هدفون های بی سیم محسوب می شود. این هدفون بدنه ی ضخیم و گردنی محکمی دارد. بدنه ی آن به قدری انعطاف دارد که می توانید آن را از گردن خود در بیاورید اما بیشتر شبیه به نعل اسب است. 
این مسئله باعث می شود هدفون بر روی گردن ثابت بماند و مثل مدل های دیگر حرکت نکند. این نوع طراحی بیشتر برای هدفون های بالا رده استفاده می شود. سنهایزر چند سال پیش هدفون بی سیم Momentum را به این شکل طراحی کرده بود. 
AKG در ساخت N200NC در دو سر گردنی و در گوشی ها از آلومینیوم استفاده کرده است. 
 
از آنجایی که گردنی به خوبی بر روی گردن قرار می گیرد، امکان دارد طرفین گردنی به گردن فشار بیاورد. اما به هر حال این هدفون برای دویدن مناسب نیست. گردنی های سنگین با هر گام فشار بیشتری وارد می کنند. هندزفری AKG N200NC بعد از چند صد متر دویدن از گردن بیرون می آید. 
در مورد مقاومت به آب این هدفون حرفی زده نشده است. به هر حال این هدفون اگر در آب هم بیفتد جان سالم به در می برد. ورودی USB-C با درپوش پلاستیکی پوشانده شده است. 
N200NC دارای بال های سیلیکونی است که بر روی لاله ی گوش قرار می گیرد. AKG N200NC طوری طراحی شده که نمی توانید خیلی درون گوش خود فرو کنید. این هدفون راحت است اما از ایمنی زیادی برخوردار نیست. 
 
قابلیت های ابتدایی  هدفون بیسیم AKG N200NC نامشخص است اما برخی از ویژگی هایش هوشمندانه است. این هدفون بی سیم است اما می توان با سیم هم از آن استفاده کنید. حفره ای که در یک سمت گردنی وجود دارد، ورودی 3.5 میلی متری است. 
این هدفون از قابلیت حذف صداهای زائد نیز برخوردار است. توجه داشته باشید در صورتی که به صورت بی سیم از آن استفاده کنید، نمی توانید حذف صداهای زائد را خاموش کنید. دکمه ای که در کنار دکمه ی پاور قرار دارد، قابلیت حذف صداهای زائد را با قابلیت شنیدن صدای محیط عوض می کند. 
 قابلیت حذف صداهای زائد   AKG N200NC به خوبی نویزهای فرکانس پایین را حذف می کند و این امر برای اماکن شلوغ و وسایل نقلیه عمومی بسیار کاربردی است. اما بازه ی فرکانسی که این هدفون می تواند مدیریت کند، کوچکتر از بازه ای است که برندهای سونی و Bose مدیریت می کنند و شما را از یک اتاق کاملاً شلوغ به سکوت فرو می برند. بنابراین N200NC بهترین انتخاب موجود نیست. 
 نقد-و-بررسی-مشخصات-فنی-هدفون-akg-n200nc
هدفون Beats Solo Pro انتخاب بهتری نسبت به N200NC است و قابلیت حذف صدای زائد قدرتمندتری دارد. transparency mode سابق نسبت به ambient mode یک سر و گردن بالاتر بود. ambient mode صدای موزیک را تا حد نجوا پایین می آورد و اجازه ی ورود صداهای اطراف را می دهد اما در این حالت صداها کمی مصنوعی هستند. 
برای واضح تر شدن تفاوت این دو هدفون باید گفت می توانید از  Beats Solo Pro برای مدت طولانی با transparency mode استفاده کنید اما هدفون دورگردنی AKG N200NC برای استفاده در هواپیما و شنیدن اعلانات گاه و بی گاه پرواز خوب است. 

نقد-و-بررسی-مشخصات-فنی-هندزفری-akg-n200nc
 
هدفون جدید AKG N200NC از حیث فناوری و همچنین عمر باتری، چند گام از هدفون های پیشرفته عقب تر است. این هدفون در صورت استفاده از بلوتوث تا 12 ساعت کار می کند اما اگر با کابل وصل شده باشد تا 16 ساعت هم پاسخگوست. تا کمی قبل تر این میزان عمر باتری استاندارد بود اما وقتی هدفون  SoundMagic E11BT بعد از 24 ساعت استفاده همچنان 40 درصد شارژ دارد، رقابت سخت می شود. 
تعداد کمی از هدفون ها مثل  SoundMagics هستند اما باید در نظر داشت هدفون های گردنی نقاط اشتراک کمی با هدفون های بی سیم دیگر دارتد. 
 
طراحی و فناوری استفاده شده در  AKG N200NC خیلی راضی کننده نیست اما صدای خیلی قدرتمندی دارد. سامسونگ و  AKG جزییات زیادی از فناوری استفاده شده در این هدفون فاش نکرده اند اما این هدفون از درایور کوچک بسیار با کیفیتی برخوردار  است. 
هدفون بی سیم AKG N200NC صدای استریوی قوی ارائه می دهد و گوشی ها درون گوش قرار می گیرند. این هدفون موزیک را با جزئیات ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد در صندلی آخر هواپیما بنشینید و تک تک نت های موسیقی را بشنوید. 
باس هدفون بلوتوث AKG N200NC نیز بسیار عالی است. باس قدرتمند، عمیق و کوبنده از مشخصات این هدفون است. درایورها و تنظیمات طوری است که از کلفت شدن صدا، ابهام صدا و نشت صدا جلوگیری می کنند. این هدفون هم شیک است و هم فانتزی؛ که می می تواند بهترین ترکیب باشد. 
 نقد-و-بررسی-مشخصات-هندزفری-akg-n200nc
در مقایسه با هدفون Momentum سنهایزر، این هدفون باس را بهتر کنترل می کند، نت های میانی و بالا را با وضوح بالا ارائه می دهد. اما این مقایسه ضعف های AKG N200NC را نیز نشان می دهد. 
مدیریت نت های میانی در هدفون های AKG خطی نیست. این هدفون با پررنگ تر کردن صداهای زیر و نوت های بالا قصد دارد جزییات را واضح جلوه دهد. اما هدفون سنهایزر صدای خواننده را تمام و کمال ارائه می دهد. Beats Solo Pro صداهای زائد را بهتر حذف می کند اما  AKG دید بهتری به موزیک دارد. 
 
هدفون جدید AKG N200NC عالی به نظر می رسد مخصوصاً اگر صدای خیلی واضح دوست داشته باشید. این هدفون باس عمیق و کنترل شده ای دارد. این که فناوری استفاده شده در این هدفون کمی قدیمی است، مایوس کننده است. AKG N200NC قیمت کمی ندارد اما باتری قدرتمند و جدیدی ندارد. 
سبک گردنی برای دویدن مناسب نیست. AKG N200NC شاید مقاوم به آب باشد. این هدفون برای استفاده در هواپیما طراحی شده و برای استفاده در باشگاه زیاد مناسب نیست. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

نظر خودتان را ارسال کنید