noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون بلوتوث JBL Everest Elite 150NC

نویسنده: samsungia ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳ ق.ظ مشاهده: ۲۶۴ بار
نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون بلوتوث JBL Everest Elite 150NC

ما در این بخش به نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی هدفون بلوتوث JBL Everest Elite 150NC خواهیم پرداخت و نقاط ضعف و قوت آن را به شما معرفی خواهیم نمود . هدفون های بیسیم دور گردنی JBL Everest Elite 150NC از معدود هدفون هایی با این طراحی خاص هستند که با فناوری اکتیو نویز کنسلینگ به بازار عرضه شده اند و به همین دلیل توانسته اند خود را نسبت به دیگر محصولات مشابه موجود در بازار متمایز کنند. با اینکه هدفون ها کمی بزرگ هستند اما به راحتی می توانید از آنها در حال دویدن استفاده کنید و فناوری اکتیو نویز کنسلینگ آنها نیز عملکردی بی نقص دارد. با این حال صدایی که تولید می کنند آن چیزی نیست که از یک هدفون 180 دلاری انتظار دارید و باتری آنها به آن اندازه ای که در تبلیغ اشاره شده نیست و به آن خوبی که گفته شده عمل نمی کند. 

 
بررسی-هدفون-بلوتوث-jbl-everest-elite-150nc
 

طراحی هدست بلوتوث JBL Everest Elite 150NC

 
یکی از اصلی ترین موارد در طراحی یک هدفون بی سیم دور گردنی این است که وزن آن را تا جایی که می توانید پایین نگه دارید تا کاربر بتواند برای مدت طولانی از آن استفاده کند. این وزن کمتر موجب شده تا در حال دویدن هدفون کمتر به بالا و پایین حرکت کرده و ثابت تر در دور گردن شما باقی بماند. اما هدست های دور گردنی JBL Everest Elite 150NC خیلی سبک یا باریک نیستند و دلیل آن این است که نسبت به دیگر هدفون های دور گردنی در آنها از فناوری های بیشتری استفاده شده. فناوری اکتیو نویز کنسلینگ تعبیه شده در آنها به نیروی بیشتری نیاز دارد و این به معنای باتری بزرگتر و وزن بیشتر خواهد بود. 
 
در نتیجه تفاوت های بسیاری با دیگر هدفون های مشابه داشته و حتی جعبه ی آنها نیز بزرگتر است. اگر احساس می کنید کمی سنگینی این هدفون ها ممکن است شما را اذیت کند شاید بهتر باشد دیگر هدفون مشابه یعنی SoundMagic E11BT را تهیه نمایید. 
 
بررسی-هدفون-jbl-everest-elite-150nc
 
سنگینی این هدفون ها از همان لحظه ی نخستی که آنها را دور گردن خود قرار میدهید قابل لمس است و بدتر این است که نمی توانید برای مدتی طولانی توسط آنها به ورزش بپردازید. با این حال اگر وزن فاکتور پر اهمیتی برای شما نیست ، هدفون JBL Everest Elite 150 NC راحت هستند و اطراف گردن شما را فشار نداده یا به شانه های شما وزن زیادی را وارد نمی کنند. اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید این هدفون ها می توانند با قیمت نسبتا مناسبی که دارند کاری را که از آنها انتظار دارید را به خوبی به انجام برسانند. اگر ورزشکار هستید و زیاد به دویدن می پردازید شاید بهتر باشد این نکته را در ذهن داشته باشید که در سرعت های بالا بهتر است سمت راست این هدفون را نگه دارید زیرا قسمت سنگین تر آن بوده و احتمال دارد از گردن خارج شده و به زمین بیفتد. 
 
هدفون-بلوتوث-jbl-everest-elite-150nc
 
البته نیازی نیست که خیلی نگران افتادن آنها از گردن باشید زیرا بدنه و سیم ها و بالشتک های هدفون از جنس سیلیکون بوده و خیلی روی پوست شما سر نمی خورند و به نوعی حالت اصطکاکی دارند و از این رو برای ورزشکاران گزینه ای مناسب به حساب می آیند. 
 

عملکرد و اکتیو نویز کنسلینگ 

 
گذشته از طراحی این هدفون ها و وزنی که دارند ، فناوری نویز کنسلینگ تعبیه شده در آنها عملکردی مناسب داشته و صدای مزاحم بیرون را با تولید امواجی خاص خنثی کرده تا تنها صدایی را که می خواهید به گوشتان برسد را بشنوید. این فناوری امروزه در بسیاری از هدفون های مدل بادز استفاده می شود اما در مدل های دور گردنی کمتر دیده شده و شاید همین ویژگی برگ برنده ی آنها در میان دیگر محصولات مشابه باشد. شاید نویز کنسلینگ آنها مانند هدفون های Bose یا Sony نباشد و زمانی که خودرویی از کنارتان رد و شود صدای آن را بشنوید اما زمانی که به قیمت آنها نگاهی بیندازید این عدم توانایی را نادیده خواهد گرفت. 
 
 
 
نکته ی مثبت در ویژگی ANC یا نویز کنسلینگ این هدفون ها این است که به هیچ عنوان وزش شدید باد را نخواهید شنید و حتی در طوفان می توانید به انجام تمرین ادامه دهید. تنها زمانی که نویز کنسلینگ نمی تواند جلوی صدای ورودی را بگیرد که دسی بل یا میزان نیرویی بالا داشته باشد. 
 
در مورد میزان باتری هدفون های JBL Everest Elite 150NC شرکت تولید کننده ی آنها اعلام کرده می توانید با یک مرتبه شارژ کامل آن 14 ساعت به طور بی وقفه از آنها استفاده کنید. این میزان نسبت به قیمت تعیین شده ی این هدفون ها مناسب است و زمانی که آنها را با هدفون های SoundMagic E11 BT که در سال 2019 ارائه شده و عمر باتری 24 ساعته دارند مقایسه کنید می توانید به مناسب بودن میزان بهتری نسبت به زمان ارائه و قیمت تعیین شده ی آنها بیشتر پی ببرید. دلیل مصرف پایین تر هدفون های تولید شده در سال 2019 این است که فناوری بلوتوث قرار داده شده در آنها برای داشتن اتصال ثابت نیاز به نیرویی کمتر دارد. اما زمانی که هدفون های JBL مورد تست قرار داده شده اند عمر باتری آنها با نویز کنسلینگ فعال بین 8 الی 9 ساعت بوده که نسبت به چیزی که شرکت تولید کننده اعلام کرده مغایرت دارد. 
 
در هدفون JBL Everest Elite 150NC از ویژگی Ambient Aware نیز استفاده شده که این امکان را به شما میدهد تا زمانی که نیاز به شنیدن صدای محیط دارید میکروفون های بیرونی را فعال کرده تا بتوانید از محیطی که در آن قرار گرفته اید آگاهی بیشتری داشته باشید. فعال کردن این ویژگی تنها از طریق اپلیکیشن مخصوص این هدفون امکان پذیر خواهد بود. 
 

کیفیت صدا هندزفری JBL Everest Elite 150NC

 
در هندزفری های JBL Everest Elite 150NC از درایورهای دینامیک 12 میلیمتری استفاده شده که نسبت به درایورهای 10 میلیمتری که به طور معمول در دیگر هدفون ها قرار گرفته بزرگتر است. در اینجا حتما بزرگتر به معنای بهتر نیست زیرا هدفون های Sennheiser True Wireless با درایورهای 7 میلیمتری می توانند صدایی شفاف و قدرتمند تر نیست به این هدفون ها تولید کنند. صدایی که هدفون JBL تولید می کند خوب است اما نه برای یک هدفون با قیمت 180 دلاری. صدای متوسط در این هدفون ها شفافیتی نسبی داشته و کمی بم به گوش میرسد این حالت به خصوص زمانی که در یک محیط شلوغ هستید و نویز کنسلینگ در بالاترین حد عملکرد خود است بیشتر اتفاق می افتد. 
 
 
 
میزان شفافیت کلی صدا نیز تعریفی نداشته و می توانید با پرداخت مبلغی پایین تر هدفونی مشابه را با شفافیت صدای بالاتر تهیه کنید. اما اگر سخت گیر نیستید و تنها می خواهید هدفونی برای گوش دادن به موسیقی و پاسخ دادن به تماس ها را تهیه کنید شاید JBL Everest Elite 150 NC از جمله انتخاب ها یمناسب شما باشد. شاید برای گوش دادن به کیفیت صدایی بالاتر لازم داشته باشید توسط اپلیکیشن مخصوص میزان بیس را تغییر دهید تا صدا شفاف تر به گوشتان برسد. 
 
هدفون-jbl-everest-elite-150nc
 

آیا هدفون JBL Everest Elite 150 NC برای تهیه مناسب است؟ 

 
صدایی که هدفون های JBL Everest 150 NC تولید می کند نسبتا خوب است اما شاید بهترین هدفون هایی نباشند که در این بازه ی قیمتی می توانید تهیه کنید. اگر هم ورزشکار هستید و دویدن از ورزش های اصلی شماست بهتر است گزینه های سبک تر از آن را خریداری نمایید. اما ویژگی برتر این هدفون ها نویز کنسلینگ بوده که به شما این امکان را میدهد تا در محیط های شلوغ به موسیقی گوش داده و یا بدون ایجاد مزاحمت به مکالمه بپردازید.
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید