noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نقد و بررسی تخصصی بازی Resident Evil 2 Remake

نویسنده: samsungia ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰ ق.ظ مشاهده: ۱۸۹ بار
نقد و بررسی تخصصی بازی Resident Evil 2 Remake

ما در این بخش به نقد و بررسی مشخصات فنی بازی Resident Evil 2 Remake خواهیم پرداخت و نقاط ضعف و قوت آن را به شما معرفی خواهیم نمود . دلیل خاصی وجود داشته که بازی Resident Evil 2 را به عنوان بهترین بازی کلاسیک با سبک بقا-وحشت به تمامی جهان شناسانده است. این تنها بازی بوده که این فرصت را به شما میدهد که در شهر راکون که مملو از زامبی است شانس خود را با سبکی خاص برای بقا بیازمایید. بازی resident evil 2 با سبک خاص و متفاوت و داستان مهیج و ترسناکش موفق شده در طی سال ها طرفداران بسیاری را بدست آورد.       
 
اکنون نیز با گذشت 20 سال پس از ارائه بازی Resident Evil 2 شرکت سازنده بازی یعنی Capcom تصمیم گرفته تا باری دیگر آن را با گرافیکی بسیار بالاتر و پر رنگ و لعاب تر ساخته و به دنیای بازی عرضه کند. زمانی که این بازی را انجام دهید متوجه خواهید شد که موتور بازی و سبک طراحی آن از Resident Evil 7 برداشته شده و قصد Capcom از ساختن بازی جدید Resident Evil 2 Remake این بوده که برای نسل تازه یک Resident Evil 2 متفاوت را با داستان مشابه و کاراکترهای لئون و کلیر را بسازد. 
 

ظاهری آشنا

 
داستان Resident Evil 2 کاملا با بازی اصلی که 20 سال پیش ارائه شد یکی است اما در آن بیشتر به شخصیت ها و اتفاقات جداگانه هر کاراکتر پرداخته شده و رفتار و مکالمه هایی که در طی بازی دارند تغییر زیادی کرده است. در ابتدای بازی شما در نقش لئون اس.کندی هستید که به شهر راکون وارد شده و با حقیقت وحشتناکی روبرو می شود ، در زمانی که به سمت ایستگاه پلیس راکون میرود میبیند که انسان ها زنده زنده در حال خورده شدن توسط زامبی های آلوده هستند. در سمت دیگر داستان کلیر ردفیلد بوده که در حال جستجو برای برادرش کریس است که به صورت اتفاقی با لئون روبرو می شود و این آغاز همکاری آنها برای پس گرفتن کنترل شهر از شرکت Umbrella و جلوگیری از تحقق یافتن نقشه های پلید آن است. 

 
بررسی-تخصصی-بازی-resident-evil-2-remake 

تنها از این بخش از داستان بازی تا امروز شش بازی دیگر ، ده ها بازی مشابه با اسامی متفاوت ، کتاب های کمیک ، رمان ها و حتی سه انیمیشن و فیلم ساخته شده است. با اینکه بازی تازه Resident Evil 2 Remake در واقع کپی برابر اصل نسخه قدیمی بوده ، می تواند برای نسل تازه ای که می خواهند با دنیای Resident Evil  آشنا شده و به دنیای خیال آن سفر کنند بهترین گزینه باشد. در حالی که در بازی از اسامی متفاوت از S.T.A.R.S استفاده شده که مختص به نخستین بازی Resident Evil می باشند ، این دقیقا ابتدای داستان است و عدد 2 قرار داده شده روبروی نام بازی نبای شما را فریب دهد. اگر علاقه مند به این سبک از بازی ها و به خصوص طرفدار Resident Evil هستید بی تردید از انجام بازی و دیدن کاراکترهایی که در دیگر نسخه ها به شخصیت اول تبدیل شده اند خوشحال خواهید شد. 
 
شما در طی بازی با کاراکترهایی مانند آدا ونگ و شری برکین روبرو خواهید شد و در قسمتی هم با آنها بازی کرده و در دنیای داخل ذهن آدا گشته و با آن آشنایی کامل تری پیدا کرده و از اهدافش آگاه می شوید. داستان های پس زمینه و زندگی که پیش از واقعه داشته اند دستخوش تغییر شده و این موجب شده تا بسیاری از کسانی که سال ها پیش بازی را انجام داده و بارها آن را به اتمام رسانده اند بخواهند باری دیگر با کاراکترهای محبوب خود روبرو شده و داستان زندگی تازه آنها را بشنوند. 
 

به کابوس خوش آمدید 

 
محیط بازی Resident Evil 2 نسبت به محیط Resident Evil 7 که در کاخ لوییزیانا بود بزرگ و تاریک تر بوده و از این بسیار ترسناک تر است. زمانی که به مرکز پلیس که پایهی اصلی بیش از نیمی از داستان اصلی بازی است وارد شوید وقایع مختلفی انتظار شما را می کشند و در هر گوشه از آن چیزی برای غافلگیر کردن شما قرار داده شده است. بی تردید مرکز پلیس با زامبی های Licker که در کسری از ثانیه می توانند گلوی شما را پاره کنند و استخرهای خونی که دارد ترسناک ترین مکانی بوده که در بازی در آن قرار خواهید گرفت. 
 
 بررسی-بازی-resident-evil-2-remake
 
فناوری گرافیکی و تازه ای که در طراحی این بازی به کار گرفته شده موجب حقیقی شدن تکه های گوشت و خون و اعضای بدن شده ، به طوری که گاهی احساس می کنید که واقعی هستند. اگر بازی را در PS4 Pro انجام دهید گرافیک بازی به مراتب بالاتر رفته و ترسناک شدنش دوچندان خواهد شد. به غیر از گرافیک فوق العاده ، دیگر ویژگی فوق العاده این بازی صداگذاری آن است ، صدای جیغ زامبی ها به قدری طبیعی بوده که مو را بر تن شما سیخ می کند. 
 
صدا گذاری دقیق این بازی تنها چیزی ظاهری نبوده و باید از آن در حین بازی به نفع خود استفاده کنید. در بازی زمانی که در تاریکی مخفی شده اید می توانید صدای گام های دیگران را شنیده و جهت حرکت آنها را تشخیص دهید و از درگیری با آنها دوری کنید. این به شما کمک می کند تا توجه دیگر زامبی های موجود در منطقه را به خود جلب نکنید. خوشبختانه درگیری ها و مبارزه با دیگران در Resident Evil 2019 به دلیل شباهت زیاد به Resident Evil 4 و Resident Evil Revelations 2 ساده تر شده و از میزان سختی نبرد ها به صورت چشمگیری کاسته شده است. با امکان هدف گیری دقیق در این بازی میتوان توسط کلیر و لئون نقاط ضعیف مانند سر ، دست یا پای زامبی ها را هدف گرفت و خشاب های زیاد را وقف از بین بردن دشمنان ننمود. در بازی سلاح ها هر کدام وزن خودشان را داشته و با توجه به منطقه ای که قرار گرفته اید باید از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در مکانی شلوغ هستید نباید از سلاح سنگین مانند شاتگان استفاده کنید زیرا از سرعت حرکت شما کم کرده و موجب می شود تا زامبی ها بتوانند به شما نزدیک شوند. 
 
زمانی که نبردها شدید می شوند اوج هیجان را احساس خواهید کرد ، میزان بلندی آهنگ پس زمینه افزایش پیدا کرده و صدا فریاد زامبی ها کر کننده می شود اما شما ابزار کافی مانند مسلسل های مختلف ، ماشین گان ، شات گان ، نارنجک و اسلحه آتش افزا دارید تا در این مواقع بتوانید از مخمصه رهایی پیدا کنید. البته برای اینکه هیجان این بازی بقا-وحشت افزایش پیدا کند گاهی برای کشتن یک زامبی باید شش یا هفت مرتبه به سرش شلیک کنید. البته این با سلاح های ضعیف بوده و شاتگان راحت تر زامبی ها را از پا در می آورد اما تنها کافیست یک مرتبه زامبی شما را گاز بگیرد تا دیگر تعادل کافی برای تیراندازی نداشته و بوی خونتان زامبی های بیشتری را به سمت شما بکشد. 
 

مغز خود را به کار بیندازید 

 
مانند تمامی سری بازی های Resident Evil کشتن زامبی ها تنها قسمتی نیست که از آن در حین انجام بازی لذت خواهید برد. در مکان های مختلف بازی معماهای زیادی قرار گرفته که از شما میخواهند تا با انجام آن کلید دری را پیدا کرده و یا محلولی را درست کرده و در آمپول زده تا به چیزی که می خواهید برسید. برای حل کردن معماها نیاز دارید تا به اتاقی رفته چیزی را برداشته آن را امتحان و یا آغشته به چیزی کرده و باز هم به اتاق قبلی رفته و قفلی را باز کنید. گاهی برای حل کردن معماها موجودی هایی که همراهتان دارید می توانند به شما کمک کنند. 
 
 بازی-resident-evil-2-remake
 
اگر جان یا میزان مهمات شما کم باشد و در مکانی مملو از زامبی های آلوده گیر کردید باید ابتکار عمل داشته باشید که در این امر نقشه بازی می تواند به شما کمک کند ، در نقشه علاوه بر راه های مختلف رسیدن به هدف ، درب های باز و بدون قفل و اشیائی که برنداشته اید به نمایش در می آیند. زمانی که در حال نزدیک شدن به مکانی خطرناک هستید در مسیر مهمات زیادی بوده تا بتوانید در رویارویی ها از خودتان دفاع کنید. اما باید از مهمات به طور منطقی استفاده کنید زیرا همیشه میزان محدودی از آنها را دارید و در صورت تمام شدن باید با سلاح سرد با ده ها زامبی بجنگید. شما هیچگاه در رویارویی با زامبی ها از مهماتی که در اختیار دارید اطمینان نخواهید داشت و نمی توانید به طور حتم بگویید که برای از بین بردن تمام زامبی ها کافی هستند.    
 
مانند بازی اصلی شما با اتمام حالت داستانی یکی از کاراکترها تنها در نیمه راه اتمام کل بازی خواهید بود و باید برای این کار حالت های داستانی تمامی کاراکترها را به پایان برسانید. باید با کاراکترهای تازه به مکان هایی که پیشتر با دیگر کاراکترها رفته اید بروید و آنها را دوباره چک کنید و با دیدی تازه به آنها نگاه کنید و اتفاقاتی که در آنجا رخ داده است را کشف کنید. برای اینکه بتوانید به داستان اصلی بازی پی ببرید باید داستان هر شخصیت را به صورت جداگانه بدانید و آنها را مانند قطعات پازل کنار یکدیگر قرار دهید. البته اگر پیشتر بازی را انجام داده اید داستان بازی دقیقا هول همان چیزی خواهد بود که سال ها پیش انجام داده اید و تنها شخصیت ها عمق بیشتری پیدا کرده اند و به نوعی روایت داستان به نوعی مدرن است. 
 
شما در ابتدای بازی می توانید تصمیم بگیرید که روش آغاز A یا B را انتخاب که ریشه هایی در Nier : Automata داشاه و ساختاری مانند بازی سال ها پیش داشته اما با داستان هایی تازه و گرافیکی استثنایی از شما می خواهد تا از اتفاقات آن هیجان زده شده و خاطره بازی کنید. 
 
با اینکه نسخه 2019 بازی Resident Evil 2 تکرار گذشته هاست اما به خوبی طراحی شده و حتی اگر نسخه قدیمی آن را بازی کرده اید تجربه ای کاملا متفاوت را در پیش روی شما قرار خواهد داد و تهیه این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم زیرا ارزشش را دارد تا دوباره در محیطی نوستالژیک بتوانید بیشتر با شخصیت های محبوبتان آشنا شوید. شرکت Capcom با ارائه بازی Resident Evil 2 Remake نشان داده که توانایی بالایی در تغییر سبک بازی و هیجان انگیز تر کردن این سری از بازی ها دارد و در آینده می تواند آنها را به عصری تازه برساند. 
 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید