noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نرم افزار گوگل مپ و قابلیت نشان دادن ایستگاه های دوچرخه

نویسنده: phonearena ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹ ب.ظ مشاهده: ۴۰۹ بار
نرم افزار گوگل مپ و قابلیت نشان دادن ایستگاه های دوچرخه

نرم افزار گوگل مپ

اکنون می توانید از نرم افزار گوگل مپ برای پیدا کردن ایستگاه های دوچرخه را پیدا کرده و تعداد دوچرخه های قابل استفاده را نیز ببینید. این امکان اکنون در 23 شهر بزرگ دنیا فراهم شده و حدود یک سال است که در نیویورک تست شده و قابل اعتماد بودن و کارآمد بودن آن نیز تایید شده است.
 
اجاره کردن دوچرخه و به اشتراک گذاشتن آنها در شهرهای بزرگ اروپا به روشی متداول تبدیل شده و استقبال بی نظیر از این روش " دوست دار محیط زیست "موجب شده تا ویژگی های بسیاری به این دوچرخه ها و سیستم اجاره دادن آنها اضافه شود. یکی از این ویژگی های تازه را گوگل به سیستم اجاره دادن آنها اضافه نموده و در شهرهای بزرگ آمریکا استفاده از آن را امکان پذیر کرده. این ویژگی تازه ، ایستگاه های دوچرخه ی مختلف در سراسر شهر و تعداد دوچرخه های قابل اجاره را نشان می دهد. اکنون استفاده از این ویژگی در شهرهای شیکاگو ، لس آنجلس و سن فران بی و نیویورک فراهم شده. 
 
این ویژگی نرم افزار گوگل مپ با همکاری گوگل و پایگاه داده های Ito World فراهم شده که مکان ایستگاه های دوچرخه و تعداد دوچرخه های قابل استفاده را همراه با جای خالی برای قرار دادن دوچرخه را نشان می دهد ، تا زمانی که به ایستگاه میرسید بتوانید دوچرخه ی خود را در جای مخصوص آن پارک کنید. گوگل امکان استفاده از پایگاه های داده را در 23 شهر آغاز کرده که از آنها می توان به : بارسلون ، برلین ، بروکسل ، بوداپست ، شیکاگو ، دوبلین ، هامبورگ ، هلسینکی ، کو هیونگ ، لندن ، لس آنجلس ، لیون ، مادرید ، مکزیکوسیتی ، مونترال ، نیو تایپه ، ریودوژانیرو ، سانفرانسیسکو ، سائوپائولو ، تورنتو ، وین ، ورشو و زوریخ اشاره نمود. 
 
نرم افزار گوگل مپ
 
این نخستین باری نبوده که گوگل استفاده از لوازم حمل و نقل دوستدار محیط زیست را آغاز کرده ، این شرکت در دسامبر 2018 امکان نشان دادن مکان های اجاره ی اسکوتر و موتور برقی را آغاز نموده بود. در آخر نیز باید به این مساله اشاره کنیم که پشتیبانی از این ویژگی تازه ی گوگل به سیستم عامل های اندروید و iOS نیز اضافه شده که برای استفاده از آن باید در شهرهایی که نامشان پیشتر برده شد قرار داشته باشید. بی تردید به زودی استفاده از این ویژگی در دیگر شهرهای بزرگ دنیا فراهم خواهد شد. 
 
پاك كردن تاريخچه گوگل در گوشی

نظر خودتان را ارسال کنید