noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نحوه ی ویرایش کردن دسکتاپ Chromebook

نویسنده: samsungia ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱ ق.ظ مشاهده: ۲۳۸ بار
نحوه ی ویرایش کردن دسکتاپ Chromebook

نحوه ویرایش کردن دسکتاپ Chromebook : شاید سیستم عامل Chrome OS یکی از پرویژگی ترین سیستم عامل های موجود در جهان نباشد اما قابلیت هایی در آن قرار داده شده که به شما کمک می کند تا آن را به طوری که میخواهید ویرایش کرده و مورد استفاده قرار دهید. 
 

نحوه ویرایش کردن صفحه دسکتاپ Chromebook

 
ابتدا بیایید ظاهر دسکتاپ را آنطور که می خواهید تغییر دهیم : 
 
در صفحه ی اصلی دسکتاپ راست کلیک کرده و روی Set wallpaper بزنید. 
در صفحه ای که ظاهر می شود این امکان را دارید تا از عکس هایی که گوگل قرار داده استفاده کرده یا از دکمه ای که در پایین صفحه قرار داده شده استفاده کرده و عکسی را به دلخواه خودتان دانلود کرده اید را به عنوان تصویر پس زمینه انتخاب کنید. 
اگر دوست دارید تصویر پس زمینه به صورت روزانه تغییر کند ویژگی Daily Refresh را فعال کنید. البته این ویژگی تنها از عکس های گوگل استفاده می کند. 
 
 
تغییر بک گراند جستجوگر 
 
شما علاوه بر امکان تغییر بک گراند اصلی دسکتاپ را دارید ، می توانید تصویر پس زمینه ی جستجوگر خود را عوض کنید ، برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید : 
 
در جستجوگر کروم یک تب تازه باز کرده و روی گزینه ی Customize که در گوشه ی تصویر قرار گرفته بزنید. 
 
 
در صفحه ای ظاهر می شود باید روی Chrome backgrounds تا تصاویری که گوگل قرار داده را انتخاب کنید یا اینکه روی گزینه ی Upload an image زده و عکسی را که خودتان دانلود کرده اید را در پس زمینه قرار دهید. سپس گام هایی که در جستجوگر از شما خواسته میشود را دنبال کرده تا تصویر تایید شود. 
 
 
تغییر Theme جستجوگر 
 
گوگل قول داده به زودی ویژگی را به قسمت Custom جستجوگر خود اضافه خواهد کرد که توسط آن می توان رنگ محیط و قسمت تولبار را عوض کرد. اما اگر می خواهید پیش از ارائه شدن این ویژگی تم جستجوگر خود را عوض کنید باید امکان تغییر آن را از Chrome Web Store دانلود کنید : 
 
به Chrome Web Store رفته و قسمت Themes را باز کنید. 
تمی را که می خواهید انتخاب کنید ، روی آن بزنید و سپس گزینه ی Add to Chrome را بزنید. 
 
ویرایش کردن Chrome Shelf 
اینجا مکانی است که اپلیکیشن های شما به صورت آیکون در آن قرار می گیرند و در واقع قلب تپنده ی کروم بوک شما می باشد و ظاهر اصلی را به نمایش می گذارد. برای ایجاد تغییر در این قسمت گام های زیرا را دنبال کنید : 
 
باید برای ایجاد تغییر دراور اپلیکیشن ها را باز کنید که برای انجام این کار باید روی دایره ی کنار صفحه زده و سپس فلش سمت بالا را بزنید ، روی هر آیکونی که می خواهید راست کلیک کرده و گزینه ی Pin to Shelf را انتخاب کنید. 
 
 
اگر هم می خواهید وب سایتی را به صفحه ی اصلی اضافه کنید ، به وب سایت مورد نظر رفته ، در کروم روی سه نقطه ی بالای صفحه زده و از قسمت More Tools گزینه ی Create shortcut را انتخاب کنید. 
 
 
اگر می خواهید این وب سایت مانند یک اپلیکیشن و نه مانند وب سایت باز شود گزینه ی " Open as window " را پس از زدن روی Create shortcut زده و سپس Create را انتخاب کنید. 
 
 
می توانید با کشیدن آیکون ها در شلف ، جای آنها را به طوری که می خواهید تغییر دهید. 
آیا آیکونی را در شلف میبینید که به آن نیازی ندارید؟ کافیست روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی Unpin را انتخاب کنید. 
 
 
در آخری هم می توانید تعیین کنید که شلف در کجای صفحه قرار گیرد ، به طور معمول در پایین صفحه قرار دارد و شما این امکان را دارید آن را به چپ یا راست صفحه منتقل کنید. علاوه اینکه می توانید ویژگی Auto Hide Shell را فعال کرده تا تنها زمانی که ماوس را به سمتش می برید ظاهر شود. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید