noscript
خرید-اقساطی-گوشی-و-تبلت

نحوه ی استفاده و آپدیت کارت های گرافیک Nvidia GeForce

نویسنده: samsungia ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴ ق.ظ مشاهده: ۲۶۵ بار
نحوه ی استفاده و آپدیت کارت های گرافیک Nvidia GeForce

از زمانی که آپدیت هایی مخصوص کارت های گرافیک ارائه می شده ، یکی از راحت ترین کارها نصب این آپدیت ها بوده و نصب اینگونه آپدیت ها در کارت های گرافیک Nvidia نسبت از کارت های AMD که انجام کارهای مخصوص خود را داشته ساده تر بوده و کمتر شخصی با آپدیت کارت های گرافیک GeForce Nvidia به مشکل برخورده و اگر می خواهید سیستم شما پس از نصب درایور مشکلی نداشته باشد گامهایی که در این مقاله به آنها اشاره خواهد شد را دنبال نمایید. 
 

آماده سازی برای نصب درایور Nvidia 

 

1- اتصال درست کارت گرافیک 

 
حتی اگر اطمینان دارید که همه چیز برای نصب درایور کارت گرافیک Nvidia باید پیش از نصب آن همه چیز را چک کنید : 
 
1- آیا کارت گرافیک شما به درستی در جای خود قرار گرفته؟ 
2- آیا به صورت کامل در خشاب خود قرار گرفته؟ 
3- آیا کابل های پاور به درستی به کارت گرافیک متصل شده اند؟ 
 
پیش از نصب باید اطمینان داشته باشید که کامپیوتر شما کارت گرافیک را شناخته ، که می تواند نخستین گام درست نصب درایور کارت گرافیک باشد. 
 

2- از اتصال مانیتور به کارت گرافیک اطمینان حاصل نمایید 

 
شاید انجام این کار کمی پیش پا افتاده و تمسخر آمیز به نظر برسد اما هرگز نشده که تا به حال این اشتباه را نکرده باشید زیرا همه ی ما آن را انجام داده ایم. امروزه بر روی بسیاری از کیس ها خروجی ویدئو HDMI قرار داده شده که با اتصال کابل می توانید از آن استفاده نمایید. اما گاهی امکان دارد اشتباه کنید و کابل HDMI را به اشتباه به خروجی مادربرد وصل کنید که در این صورت نمی توانید تصویری را دریافت کنید. باید اطمینان داشته باشید که کابل به درستی به پورت HDMI متصل شده است.
 

3- درایورهای کارت گرافیک قبلی را پاک کنید 

 
شاید این گزینه امروزه خیلی اهمیت نداشته باشد اما می تواند مشکل شما را برطرف کرده و به راحتی بتوانید درایور کارت جدید را نصب نمایید. یکی از بهترین برنامه ها برای پاک کردن درایور پیشین Display Driver Uninstaller از شرکت Guru3D است که به کلی تمامی درایور های کارت گرافیک را پاک می کند و مطمئن می شود که دیگر هیچ فایلی در مقابل نصب درایور تازه قرار نمی گیرد. 
 

نحوه ی نصب درایور NVIDIA

 
پس از اینکه مراحلی که پیشتر به آنها اشاره شد را پشت سر گذاشتید اکنون نوبت به نصب درایور کارت گرافیک رسیده. این پروسه می تواند به شما کمک کند تا انتخاب هایی درست داشته باشید. برای آغاز به صفحه ی NVIDIA Download بروید. در اینجا چند منوی دراپ داون قرار داده شده که می توانید در آنها محصولی را که تهیه کرده اید را پیدا نمایید ، ابتدا باید نام کارتی را که تهیه کرده اید وارد کنید : 
 
1- قسمت Product Type : اگر کارتی مخصوص بازی یا کارهای روزمره را تهیه کرده اید به احتمال فراوان نام آن با GeForce آغاز شده است.
2-  قسمت Product Series :اگر کارت گرافیک شما جدید است احتمالا از سری GeForce 10 یا GeForce 16 یا GeForce RTX 20 است و اگر این کارت روی لپ تاپ قرار گرفته حتما از داشتن عبارت Notebooks در کنار نام کارت گرافیک اطمینان حاصل کنید. 
3- در قسمت Product  باید مدل اصلی کارت گرافیک را وارد نمایید. 
4- قسمت Operating System یا سیستم عامل : سیستم عامل نصب شده بر روی سیستم خود را عنوان کنید. 
5- درایور ویندوز : بهتر است روی ویندوز خود درایور ساده را نصب کنید زیرا پس از دریافت آپدیت کارت های گرافیک Nvidia GeForce به صورت خودکار به DCH تبدیل می شود. 
6- قسمت Download Type : باید در اینجا Game Ready Driver را انتخاب نمایید. 
 
پس از وارد کردن اطلاعات صحیح روی Search بزنید تا کارت گرافیک خود را پیدا کرده و درایور آن را دانلود نمایید. 
 
قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy S11

قیمت و مشخصات فنی گوشی Galaxy Note 10

    نظر خودتان را ارسال کنید